Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Miquet

Wybór monitora.

Rekomendowane odpowiedzi

Pierwszy post więc tradycyjnie witam wszystkich,

 

Od jakiegoś czasu kombinuję na nowym komputerkiem i monitorem.

O ile punkt pierwszy jest stosunkowo prosty to jeśli chodzi o drugi już sam nie wiem o co mi chodzi/chodziło/będzie chodzić i czym się to je.

Od 2009 trochę czasu upłynęło. Sami rozumiecie.

 

Monitor ma być użytku domowego czyli net, filmy, jakaś niezbyt dynamiczna gierka.

Teoretycznie 24 cale, na 27 mam zbyt płytkie biurko.

Rozdzielczość 1920 x 1200 wydaje się zbyt niska jak na 2018 rok a więc teoretycznie 2560 x 1440 i wyżej. Choć przy 24 calowym monitorze nie wiem czy to najlepszy pomysł.

Matryca to się okaże. Miała być IPS a teraz to już nie wiem.

Cena, do 2 tysięcy.

 

Początkowo myślałem o takich opcjach;

- DELL P2418D,

- Dell U2415,

- Dell P2417H,

- Dell U2417H

- Dell U2518D

- iiyama ProLite XUB2495WSU-B1

- LENOVO ThinkVision L24q-10

- NEC EA245WMi-2

- Eizo EV2450-BK

 

Jak widać zwykle to Delle z matrycą IPS. Czy Dell to taki cud reklamy czy dobry sprzęt to już wy wiecie lepiej.

 

 

Pojawiła się opcja matrycy VA, która teoretycznie ma i dobre kolory, kontrast i czas reakcji.

Znalazłem taki, MSI Optix MAG241CR .

 

No i jestem w kropce.

Pomóżcie proszę albo choć pokierujcie trochę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

EV2450 lub EV2455 bym polecał, fajne i solidne LCD domowo-biurowe. EV2455 nieco drogawy, ale czasem bywają w jakichś promocjach za ok 1600 zł. EA245WMi polecałbym tam, gdzie ktoś będzie się bawił w obróbkę grafiki i kalibrację sprzętową LCD, Tobie raczej niepotrzebne. Jeśli miałoby być tanie, to E241N.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

EV2450 = 1920 x 1080 = eeee, chyba jednak nie.

EV2455 fajny, ale jednak ciut za drogi. 1900 to już blisko górnej granicy a szczególnego pociągu do Eizo nie odczuwam.

E241N to samo chociaż taniej.

 

Co do tego włoskiego to podziękuję, szkoda kasy na takie ryzyko.

 

Szukam, szukam i coraz bardziej na boki się mi to rozchodzi :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja się mogę wypowiedzieć na temat MSI OPTIX MAG271CR, mam 27 calową wersję tego MAG241CR o którą pytasz, od 5 dni. Strasznie trudno o testy czy porównania, bo to dość nowy monitor. Ale na chwile obecną jestem z niego więcej niż zadowolony.

 

Model MAG271CR i MAG241CR mają dokładnie tą samą matrycę i oba maja FULL HD. Jak chcesz większą powierzchnię roboczą/rozdzielczość to szukaj końcówki MAG241CQ. Ale wydaje mi się że na 24 calach FullHD to ideał, bo przy większych rozdziałkach wszystko małe, a kata graficzna się męczy i trzeba zmniejszać detale żeby wyrobić FPSy. Warto zwrócić uwagę że wcześniejsze, modele od MSI z tej serii z problemami technicznymi nie miały w nazwie cyfry 1.

Kolory rzeczywiście bajka, kontrast przeszedł moje oczekiwania w stosunku do starego 5 letniego Asusa IPS 22`. Poziom czerni w nocy, więcej niż dobrze. Zakrzywienie robi robotę, i nawet we dwójkę się ogląda dobrze filmy, A przez obraz chcesz się w niego zagłębić :D Monitor można ustawić jak się chce, menu umożliw a mnóstwo poprawek, a jak Ci mało to dziś odkryłem że w aplikacji do monitora można tworzyć własne profile ustawień ekranu/kolorów/jasności i zmieniać później skrótem na klawiaturze (do działania wymaga jedynie podłączenia monitora do USB) ;D No i można ustawić 60, 100, 120 i 144 hz - ja jadę na 100 i teraz po kilku dniach nie mogę patrzeć na 60 - dosłownie widać różnice w płynności nawet na pulpicie. Między 100hz a 144hz nie widzę różnicy (może w grach ale w CSa nie nie gram, wolę RTS i RPG)

 

@Edit

dodam tylko że mając 27 cali i rozdzielczość FullHD ( 1920x1080) obraz zaczyna sie robić ostry dopiero od ok 70-80 cm od monitora.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...