Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Munder

Ekran blokady

Rekomendowane odpowiedzi

Witam !

 

 

Mam dwa laptopy, w jednym ekran blokady zmienia się co kilka dni a w drugim nie...

Ustawiłem oba kompy w ten sam sposób i nic z tego nic z tego nie wyszło....

Parę miesięcy temu, kolega miał ten sam problem. Znalazłem wtedy w sieci poradę jak to "naprawić"...

Otóż, aby Ekran blokady się uaktywnił. należało ustawić coś w rejestrze i poczekać jakieś dwa tygodnie(...??? )

Wprowadziłem te zmiany, a że za dwa dni musiałem wyjechać, to nie widziałem efektu. Za jakiś miesiąć, kolega zadzwonił, że już mu się ten ekran blokady zmienia(czasami nawet codziennie)..

Czy ktoś się spotkał z taką poradą i pamięta jak się to robi...??, lub też może zna inną "drogę" rozwiązania tego problemu...

Proszę o pomoc...

 

Pozdrawiam Munder

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdaje się, że chodzi tu o 2 różne rzeczy. Jedna to czy w ogóle jest używany Lock Screen, bo można go włączyć lub wyłączyć, a druga to co na nim się będzie pokazywać.

 

Jeśli chodzi o pierwsze, to pod linkiem poniżej znajdziesz sposoby jak go włączać lub wyłączać, opcja 2 to przez klucze rejestru

https://www.tenforums.com/tutorials/6567-enable-disable-lock-screen-windows-10-a.html

 

natomiast to co się na nim wyświetla, to zapewne chodzi Ci o funkcję Spotlight, która pobiera automatycznie nowe tapety tła i można tej funkcji użyć dla ekranu blokady (Lock Screen). I właśnie ta funkcja zmienia obraz tła zdaje się codziennie.

A do ustawień tego znajdziesz coś w poniższym linku

https://docs.microsoft.com/en-us/windows/configuration/windows-spotlight

 

Tak więc: 1 - włączony ekran blokady i 2 - spotlight włączone na ekranie blokady.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam !

 

Dzięki za odzew...Dość dużo do przerobienia....

Póki co mój Windows nie rozpoznaje komendy "gpedit.msc"

Jak sprawdzałem klucze w rejestrze to oba mam na 1(Enable)- to chyba ok...

Jak klikam na Win+L to pokazuje mi się screen inny niż był wczoraj, czyli też OK...

...a mimo to samoczynnie sie nie zmienia....

Będę to jeszcze "wałkował" może mi się w końcu uda....

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podejrzewam, że masz wersję "Home", stąd brak gpedit.msc. Ja z kolei od dawna mam tak, że raz na ileś tam uruchomień na ekranie blokady ustawia mi się tapeta domyślna dla Windows (a normalnie powinna być taka ustawiona przeze mnie - co ciekawe, jak wejdę w ustawienia to wszystko jest tak, jak sama ustawiłam). Po ponownym uruchomieniu wszystko wraca do normy i widzę taką tapetę, jaka powinna być :E. Widocznie system ma inne poglądy na ekran blokady niż ja :E. Ja już dawno przestałam zwracać uwagę na wizualne niedoróbki tego systemu, bo wszystko inne działa w miarę normalnie i jestem w stanie to przeboleć.

 

Niestety jeśli chodzi o dziesiątkę, to nawet jak na dwóch kompach dasz identyczne ustawienia, to i tak nie masz gwarancji, że wszystko będzie funkcjonować tak samo ;).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...