Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

andon96

Nowy zakup MSI RX 570 4gb

Rekomendowane odpowiedzi

Hej. Dzisiaj pogoniłem swojego leciwego gtx 760 i zakupiłem RX 570 MSI ARMOUR 4GB do zestawu z sygnaturki. Niestety, ale zrobiłem to poprzez allegro, toteż nie miałem możliwości wcześniejszej rozmowy ze sprzedającym. Karta ponoć w pełni sprawna, na gwarancji 21 miesięcy w sklepie Bit Computer w Krakowie. Jadę ją jutro odebrać we Wrocławiu, natomiast mam do Was pytanie: Na co zwrócić uwagę przy jej oglądaniu? Ponoć będę już 3cim właścicielem, obawiam się trochę, że mogła robić w koparkach kryptowalut (chociaż sprzedający mówi, że przynajmniej u niego służyła tylko do gier). Chodzi mi tutaj o stan, ew. plomby i dokumenty dowodu zakupu, może jakieś opinie o sklepie? Dałem za nią 639zł, co chyba nie jest złą ceną. Kupiłem ją na allegro za "kup teraz". W razie bubla, mogę się bez problemu wycofać z aukcji? Może pytania banalne, ale wiadomo, nikt nie lubi wywalać kasy w błoto :)Dzięki wielkie i pozdrawiam.

https://allegro.pl/karta-graficzna-msi-rx-570-armor-4gb-gwa-21-mies-i7598803182.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przepłaciłeś prawie w tej samej cenie masz RX 580 też na gwarancji: https://allegro.pl/sapphire-pulse-rx580-4gb-ddr5-gwarancja-i7613325903.html

 

Co do twojej karty kupionej to pewnie u kogoś robiła za koparkę. Na miejscu jedynie moższesz sprawdzić wentylatory czy nie są wyrobione więcej na sucho nic nie sprawdzisz.

Co do sklepu to ma dobre opinie w internecie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ten 580 to oczywisty scam, stare konto a zero komentarzy, czyli kupione

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przepłaciłeś prawie w tej samej cenie masz RX 580 też na gwarancji: https://allegro.pl/sapphire-pulse-rx580-4gb-ddr5-gwarancja-i7613325903.html

 

Co do twojej karty kupionej to pewnie u kogoś robiła za koparkę. Na miejscu jedynie moższesz sprawdzić wentylatory czy nie są wyrobione więcej na sucho nic nie sprawdzisz.

Co do sklepu to ma dobre opinie w internecie.

Czyli rozumiem, że mam sprawdzić ewentualne luzy na wentylatorach, tak? Co do ceny, wydaje mi się ok, bo też polowałem na RX 580, z tym, że jej ceny zaczynały się od 720+kw = bez możliwości obejrzenia. Uznałem, że jakby tak dokładać to tu, to tam stówkę, to bym zaraz 1070 kupił w szale, a praktycznie nie gram ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cena może być (z drugiej strony trochę drogo, za ~750zł były nowe asusy), lepiej się dowiedz czy dowód zakupu jest na osobę prywatną czy firmę, na paragon czy fakturę. Gównosklep może robic problem z jej realizacją na kolejnego właściciela zwłaszcza gdy zobaczą np. kilka sztuk na jednym dowodzie zakupu.

Najlepiej byłoby przetestować kartę w komputerze i sprawdzić czy wentylatory nie terkoczą lub czy nie są zatarte. Warto je sprawdzić, na MSI zazwyczaj jest 36miesięcy gwary więc u kogoś kopała przez minimum rok (nie wierz w cuda, koparki zaczęły się kończyć między marcem a czerwcem, co wytrwalsi brnęli nawet do września) + 4miesiące katowania w grach. Oczywiście standardowo zerknąłbym czy nie ma artów pod obciążeniem, w pokoparkowych lubią siadać pamięci.

"Ponoć będę już 3cim właścicielem, obawiam się trochę, że mogła robić w koparkach kryptowalut (chociaż sprzedający mówi, że przynajmniej u niego służyła tylko do gier)"

To ten sam myk stosowany przy sprzedaży samochodów "paaanie dziadek jeżdził tylko do kościoła, pod kocykiem trzymał" a faktycznie licznik skręcony o połowę i do tego bity.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@ C4in

Nie koniecznie scam. Ja też mam konto już ponad 10 lat a mam jeden komentarz. Dlaczego? bo allegro jakiś czas temu usunęło wszystkim komentarze i było trzeba zbierać na nowo. Wcześniej miałem ponad 70. Chodź sprzedałem już kilka rzeczy to opinie wystawił tylko jeden użytkownik.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak kupisz możesz odkręcić 1 śrubkę na próbę jak pstryknie i będzie plastik na gwincie to znaczy że zerwałeś na niej plombę i nigdy wcześniej nie była rozkręcana.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Mateusz31

Czyli najlepiej jakby była 1 sztuka pod paragonem? Zobaczę, jeśli wyjdzie, że jest np. kilka sztuk, w dodatku na fakturze to olewam, nie biorę. Asusy z tego co słyszałem mają ponoć fatalne chłodzenie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@andon96 , Chłodzenia jak chłodzenie. Ważniejszym problemem jest prawdopodobnie brak gwarancji. ASUS wprowadził sobie politykę która zabrania wgrywania zmodyfikowanych biosów. Wgrałeś nieoryginalny bios = utrata gwarancji. A jak wiadomo w kopaniu modyfikacja biosu w Radka to podstawa. Także od Radków ASUSa trzymał bym się z daleka jeśli zależy ci na gwarancji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@SeN81

Jaki to problem wgrać oryginalny. Ja cały czas bawię się w modyfikacje biosów chodź nigdy nie kopałem. Po prostu UV wolę zrobić modyfikując bios niż bawić się w sterownikach watmanem który nie zapisuje mi ustawień.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzwoniłem do sklepu Bit Computer w Krakowie. Nie ma problemu z gwarancją, nawet jeśli to karta z drugiej ręki - paragon/fv/ czy paragon z kilkoma ilościami sztuk nie ma znaczenia i tak przyjmą :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przez telefon to moga powiedzieć wszystko co chcesz usłyszeć, jak jest naprawdę wyjdzie przy reklamacji.

SeN81 w jaki sposób asus zweryfikuje, ze karta miała zmieniony bios? Wgrywa się oryginalny i tyle. Chociaż perfidni kopacze często nie wgrywają starego i "zapominaja" poinformować o tym kupującego, a przez to potrafią dziać się różne kwiatki. Karta wtedy jest niezgodna z opisem (brak gwarancji) lecz znając życie kopacz olałby sprawę sikiem prostym.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przez telefon to moga powiedzieć wszystko co chcesz usłyszeć, jak jest naprawdę wyjdzie przy reklamacji.

SeN81 w jaki sposób asus zweryfikuje, ze karta miała zmieniony bios? Wgrywa się oryginalny i tyle. Chociaż perfidni kopacze często nie wgrywają starego i "zapominaja" poinformować o tym kupującego, a przez to potrafią dziać się różne kwiatki. Karta wtedy jest niezgodna z opisem (brak gwarancji) lecz znając życie kopacz olałby sprawę sikiem prostym.

Proszę Was o pomoc/ poradę.

Kartę ostatecznie kupiłem, gościu przyjechał do mnie do domu. Wszystko działa, z tym, że pytając się go o rękojmie nie chciał dać nawet tygodniowej, twierdząc, albo biorę albo nie. Po chwili stwierdził, żebym do środy przetestował i dał mu znać - ew. mogę ją zwrócić do środy. On zaś, jak to mówił jest testerem programów graficznych, uprzedzając, że to nie kryptowaluty... Stwierdziłem, że podejrzany typ, ale wszystko działa i można brać

... Dzisiaj widzę, że wystawił kolejną kartę na sprzedaż. Wniosek? Raczej prosty i oczywisty - zrobił mnie w konia. Karta była kupiona 8.06.2017 przez Ukrainća, później wymieniona na nową dnia 18.08.2017 już u niego. Mówił, że odkupił ją od Ukraińca. Mam formularz - kartę gwarancyjną i formularz wymiany. Teoretycznie się wszystko na nim zgadza.

Kartę testowałem w forza horizon 3 kilka godzin, wszystko działało, temperatury w normie (do 62C), nie hałasuje, ma plombę na śrubce. Jak myślicie, zwrócić ją? Dopiero dzisiaj dało mi do myślenia jak wystawił kolejną

https://allegro.pl/karta-graficzna-msi-rx-570-gaming-x-4gb-gwa-21-mie-i7618871900.html

Obawiam się, że świadomie nie chciał dać więcej dni rękojmi...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz gwarancję, dowód zakupu i jeśli karta została wymieniona na nową 18.08 to ma zaledwie 2 miesiące. Karty z koparek to temat rzeka, znajdą się zwolennicy jak i przeciwnicy. Na Twoim miejscu bym się nie przejmował i cieszył się z karty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz gwarancję, dowód zakupu i jeśli karta została wymieniona na nową 18.08 to ma zaledwie 2 miesiące. Karty z koparek to temat rzeka, znajdą się zwolennicy jak i przeciwnicy. Na Twoim miejscu bym się nie przejmował i cieszył się z karty.

Przepraszam pomyliłem się, data to 6.08. 2017 rok. Zostało niby 21 miesiecy gwarancji. Dzwoniłem do sklepu, pytałem się, czy kwity wystarczą (opisałem jakie to są). Powiedzieli, że bez problemu wystarczą

W praktyce robiła 14 miesięcy jako koparka. Za chwilę wrzucę te dokumenty, aby ktoś z Was mógł je przejrzeć

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Proszę Was o pomoc/ poradę.

Kartę ostatecznie kupiłem, gościu przyjechał do mnie do domu. Wszystko działa, z tym, że pytając się go o rękojmie nie chciał dać nawet tygodniowej, twierdząc, albo biorę albo nie. Po chwili stwierdził, żebym do środy przetestował i dał mu znać - ew. mogę ją zwrócić do środy. On zaś, jak to mówił jest testerem programów graficznych, uprzedzając, że to nie kryptowaluty... Stwierdziłem, że podejrzany typ, ale wszystko działa i można brać

... Dzisiaj widzę, że wystawił kolejną kartę na sprzedaż. Wniosek? Raczej prosty i oczywisty - zrobił mnie w konia. Karta była kupiona 8.06.2017 przez Ukrainća, później wymieniona na nową dnia 18.08.2017 już u niego. Mówił, że odkupił ją od Ukraińca. Mam formularz - kartę gwarancyjną i formularz wymiany. Teoretycznie się wszystko na nim zgadza.

Kartę testowałem w forza horizon 3 kilka godzin, wszystko działało, temperatury w normie (do 62C), nie hałasuje, ma plombę na śrubce. Jak myślicie, zwrócić ją? Dopiero dzisiaj dało mi do myślenia jak wystawił kolejną

https://allegro.pl/karta-graficzna-msi-rx-570-gaming-x-4gb-gwa-21-mie-i7618871900.html

Obawiam się, że świadomie nie chciał dać więcej dni rękojmi...

Czy chce czy nie masz 1rok rękojmi ale niestety jest ciężka do wyegzekwowania od osoby prywatnej (roszczenie bezpośrednio do sprzedającego). Od początku było wiadomo, że to zakamuflowany górnik tylko wkręcał Ci kit, no z tym testerem to ładnie pojechał. Mogłeś go wyśmiać bo to co powiedział jest śmieszne, do takich celów kupuje się inne karty.

 

Jeżeli działa to używaj i graj, teraz to już nic nie zrobisz, słowa o zwrocie moga być tyle warte co wcześniejsze o nie byciu górnikiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy chce czy nie masz 1rok rękojmi ale niestety jest ciężka do wyegzekwowania od osoby prywatnej (roszczenie bezpośrednio do sprzedającego). Od początku było wiadomo, że to zakamuflowany górnik tylko wkręcał Ci kit, no z tym testerem to ładnie pojechał. Mogłeś go wyśmiać bo to co powiedział jest śmieszne, do takich celów kupuje się inne karty.

 

Jeżeli działa to używaj i graj, teraz to już nic nie zrobisz, słowa o zwrocie moga być tyle warte co wcześniejsze o nie byciu górnikiem.

Taaa... niepotrzebnie się napaliłem. Mam gościa adres, mieszka kilometr ode mnie więc problemu ze zwrotem raczej nie będzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przecież 98% obecnych rx-ów na allegro to karty z koparek. naiwność ludzka nie zna granic, podobnie jak kupowanie 15-letniego diesla z niemiec z deklarowanym przebiegiem 100k

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przecież 98% obecnych rx-ów na allegro to karty z koparek. naiwność ludzka nie zna granic, podobnie jak kupowanie 15-letniego diesla z niemiec z deklarowanym przebiegiem 100k

Tak, zrobił mnie gosciu w wała. Stało sie, wszyscy o tym wiemy. Jak ją dobrze przetestować, czy nie sypie artefaktów?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odpal np. wiedźmina i graj, jeśli po kilku godzinach nie będzie się sypać to wszysto ok. Możesz tez puścić np. valley w pętli przez kilka godzin.

Karta jak rozumiem kupiona na osobę prywatna więc ok, ale gdyby sklep zaczął kozaczyć jak esc to raczej tego ukraińca nie zmusisz do cesji...

 

przecież 98% obecnych rx-ów na allegro to karty z koparek. naiwność ludzka nie zna granic, podobnie jak kupowanie 15-letniego diesla z niemiec z deklarowanym przebiegiem 100k

:thumbup:

99,99% z tych tańszych ofert.

 

Nie chcę straszyć ale tych kart było więcej np. https://allegro.pl/karta-graficzna-msi-rx-570-gaming-x-4gb-gwa-21-mie-i7567744847.html

https://allegro.pl/karta-graficzna-msi-rx-570-armor-4gb-gwa-21-mies-i7567686084.html

to już 4sztuki ;)

 

Możesz dokładniej przegrzebać zakończone.

 

Może koleś odkupił całą koparkę?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak chcesz, jestem ciekaw czy w ogóle przyjmie zwrot :E Pewnie powie działa to spadaj (sam bym tak zrobił bo w sumie karta jest sprawna i jest zgodna z opisem, a że kopał to mu niczego nie udowodnisz co zresztą i tak nie byłoby niezgodne z umową - w opisie nie kłamał).

Na tę chwile raczej nie kupisz niczego lepszego w tej cenie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

masz papier do gwarancji?

sprawność karty testuj firestrike kilka razy - jak ma sypnąć to sypnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dobry bobek jesteś nic dodać nic ująć masz gwarke na papierze(sam dzwoniłes do sklepu i się dowiedziałeś) grałeś kilka godzin w forze i jeszcze pytasz jak sprawdzic czy nie sypie artami :E szok, dostał fajną karte i zwraca bo niby co nie pasuje ???? kilku sherlocków forumowych powiedziało że cię oszukał ???? ch.... baletnicy to i rąbek przeszkadza.ja na miejscu gościa żadnego zwrotu bym nie przyjął i nie ważne czy to armeniec czy mongoł czy ukrainiec ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

masz papier do gwarancji?

sprawność karty testuj firestrike kilka razy - jak ma sypnąć to sypnie.

 

Przesyłam dokumenty:

https://zapodaj.net/49a3bb33de137.jpg.html

https://zapodaj.net/b9f99699de54d.jpg.html

Wie ktos moze z czego wynika brak ceny karty na wszystkich dokumentach?

 

@unadarek bardziej zastanawiał mnie fakt tego, że nie chciał wydać rękojmi na tydzień. Nie wiem, nie znam się, w temacie kart graficznych zatrzymałem się dawno temu bo na 2011 roku. Co do sprawy, przeglądałem ogłoszenia i faktycznie, nic w tej cenie nie ma ciekawego... Jest za 779zł nowy ASUS RX 570 z FOX Computer, ale to też sklep, który zamiast udzielic 36miesięcy gwarancji producenta, udziela 24m gwarancji sklepowej... Może i faktycznie ją u siebie zostawię, w nocy potestuję

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...