Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

czarna1412

Modernizacja i5-4460

Rekomendowane odpowiedzi

Planuję modernizację domowego komputera, tak by nadawał się do gier (wyścigówki, strategie, Wiedźmin). Niestety w chwili obecnej nie posiadam karty graficznej, więc od jej zakupu muszę zacząć. Karta musi być przede wszystkim nowa, cicha, bo często korzystam z komputera w nocy, ponadto dobrze, by miała porządny serwis (naczytałam się ostatnio o problemach z gwarancją MSI). Kwota do wydania? Mam 800-900zł, ale chciałabym wydać jak najmniej, bo nie gram codziennie i szkoda, by marnował się potencjał i pieniądze.

Z 900zł w kieszeni mogę kupić drugą kość RAM i 1050Ti od EVGA, ale czy to ma sens?

 

Moja konfiguracja:

Intel i5-4460

be quiet Pure Rock

MSI B85-G43

Kingston HuperX Fury 8GB DDR3L 1600Mhz CL10 1.35V

Corsair CX450M

Goodram Iridium Pro 240GB

 

Monitor: iiyama X2483HSU-B2

 

Co zmodernizować w dalszej kolejności? Mogę dokupić drugą kość RAM - to koszt ok. 270zł. W dalszej kolejności wymiana procesora. Czy zmiana na i7 pozwoli jeszcze pograć w miarę komfortowo przez 2 lata?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Wróżką nikt nie jest, coraz więcej gier potrafi ściąć na starszych i7, ale jeśli nie przeszkadzają ci powiedzmy średnio-wysokie detale czasem ze spadkami to mysle ze i7 bedzie ok.

 

2 kość ramu na pewno doda sporo wydjaności bo w końcu będzie dual channel.

 

Grafika? 1050Ti jest słaba i do 4460 pasuje, ale juz do i7 te 1060 wypadałoby mieć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Który model 1060 jest najlepszy pod względem kultury pracy? Chodzi mi oczywiście o te z 3GB. Może lepiej zamiast 1060 kupić RX570?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...