Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Wolfram

Windows7 logowanie do domeny?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Znalazłem w robocie starego nieużywanego kompa stacjonarnego Dell Optiplex 760. Postanowiłem go ożywić. Po uruchomieniu jeszcze przed startem systemu wyświetla się DOSowy komunikat "Kod autoryzacji:" - pierwszy raz z czymś takim się spotykam. Wpisuje cyferki, które są naklejone na obudowie - poszło; uruchamia się Windows 7 Pro. Tu kolejny problem wyświetla się ekran z napisem "Naciśnij klawisze Ctrl+Alt+Delete, aby się zalogować", hasło z obudowy tym razem nie działa po wciśnięciu entera wyświetla się komunikat "Nie ma obecnie serwerów logownia dostępnych do obsługi żądania logowania." Łączy mnie z domeną? O co tu chodzi?

 

Odłączyłem dysk WD1600AAJS-07m0a0 i podłączyłem do innego kompa w celu skopiowania danych. Kolejny problem - po podłączeniu tworzy mi dwie partycje 159 GB i 100 MB, ale nie mogę na nie wejść wyświetla monit o formatowaniu dysku, a w zarządzaniu dyskami wyświetla mi system plików jako RAW i 100% wolnego miejsca... Na tym dysku nie ma żadnych plików? On się łączył się z jakimś serwerem? Jak to działa?

 

4570ce140d911eafmed.jpg

de4e9b7c2d24591emed.jpg

b8ce9253e3a228dbmed.jpg

642517edb9b614e4med.jpg

6ee83a937c3404d5med.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jesli nie ma dwoch dyskow i nie ma RAID to prawdopodobnie dysk moze byc szyfrowany (kod autoryzacji) dlatego po podlaczeniu do innego kompa masz RAW

Co do logowania - jesli komputer pracowal w biurze - zapewne podpiety byl do jakies domeny - bez niej nie rozpoznaje zadnego z uzytkownikow

Mozesz sprobowac nacisnac kilkakrotnie ctrl+alt+del az pokaze sie mozliwosc wpisania recznie nazwy uzytkownika. Wpisz Administrator bez niczego z przodu i pozostaw puste pole hasla (moze konto lokalnego Admina jest wlaczone i bez hasla :E )

 

Ew. jest jeszcze opcja z "podmiana klawiatury ekranowej na wiersz polecen" i dostaniesz sie do systemu uprzednio ustawiajac uzytkownika i haslo bez koniecznosci logowania ale to troche zachodu i rozpisywania sie

 

Mysle, ze najszybciej bedzie format dysku :) i wrzuc system na nowo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tu kolejny problem wyświetla się ekran z napisem "Naciśnij klawisze Ctrl+Alt+Delete, aby się zalogować", hasło z obudowy tym razem nie działa po wciśnięciu entera wyświetla się komunikat "Nie ma obecnie serwerów logownia dostępnych do obsługi żądania logowania." Łączy mnie z domeną? O co tu chodzi?

Proste, system jest/był przyłączony do domeny Active Directory. Domena albo już nie istnieje, albo nie podłączyłeś komputera do sieci, w której dostępny jest kontroler tej domeny.

 

Odłączyłem dysk WD1600AAJS-07m0a0 i podłączyłem do innego kompa w celu skopiowania danych. Kolejny problem - po podłączeniu tworzy mi dwie partycje 159 GB i 100 MB, ale nie mogę na nie wejść wyświetla monit o formatowaniu dysku, a w zarządzaniu dyskami wyświetla mi system plików jako RAW i 100% wolnego miejsca... Na tym dysku nie ma żadnych plików? On się łączył się z jakimś serwerem? Jak to działa?

Nie tyle "tworzy Ci dwie partycje" co po prostu na tym dysku są dwie partycje. Nie tworzą się podczas podłączania. 100MB to normalna dla Win 7 partycja systemowa. Druga partycja RAW - zapewne dysk jest zaszyfrowany (stąd kod autoryzacji wymagany przy uruchamianiu).

 

edit: eNeSik zmień ksywkę na "uwaga piszę szybciej od Ciebie" :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

edit: eNeSik zmień ksywkę na "uwaga piszę szybciej od Ciebie" :P

 

Oj tam, sekundy :E

 

@edit

 

Podmiana klawiatury ekranowej na wiersz polecen tez nie za bardzo sie sprawdzi - musisz wtedy bootowac np. z CD i pomijana jest autoryzacja w celu rozszyfrowania dysku. A zeby sie juz na niego dostac - trzeba by bylo sprawdzic czym jest szyfrowany i czy mozna importowac partycje + ja rozszyfrowac. Sporo roboty, gra nie warta swieczki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Domena na 100% już nie istnieje.

 

Wpisywałem Administrator i puste hasło niestety nic z tego.

 

Ten trik z podmianą plików znam i zazwyczaj używałem tej instrukcji: http://miroslawzelent.pl/informatyka/obejscie-zapomnianego-hasla-windows-7-8-10/ ale jest problem z tym szyfrowanym dyskiem. :/ Wolałbym odzyskać te dane... A możesz zaszyfrowany dysk to jakaś kwestia ustawień BIOSu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Domena na 100% już nie istnieje.

 

Wpisywałem Administrator i puste hasło niestety nic z tego.

 

Ten trik z podmianą plików znam i zazwyczaj używałem tej instrukcji: http://miroslawzelen...windows-7-8-10/ ale jest problem z tym szyfrowanym dyskiem. :/ Wolałbym odzyskać te dane... A możesz zaszyfrowany dysk to jakaś kwestia ustawień BIOSu?

Dysk raczej szyfrowany był czymś innym - gdyby to była przykrywka BIOSu tekst pewnie byłby po angielsku, i byłby bogatszy niż tylko "Kod autoryzacji:".

Nawet jak komp jest w domenie, to wciąż musi posiadać lokalne konto administratora. Niestety wbudowane konto "Administrator" domyślne w Win 7 jest wyłączone. Powinno być drugie konto, z którego komp był dodawany do domeny, ale nazywać się może dowolnie. Bez triku z cmd chyba się nie obejdzie - ale trik nie zadziała na zaszyfrowanym dysku.

 

"In Windows partitions with unknown filesystem are marked as RAW"

może to był jakiś linux?

 

zerknij tu

https://howtorecover...out-losing-data

komp odpala Windowsa 7, to jego partycja, po prostu jest zaszyfrowana.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przecież kompa odpala ze swojego dysku, nie tego. I nie musi to być szyfrowanie, po prostu partycja o systemie plików, którego windows nie zna. Wystarczy ją przekonwertować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przecież kompa odpala ze swojego dysku, nie tego. I nie musi to być szyfrowanie, po prostu partycja o systemie plików, którego windows nie zna. Wystarczy ją przekonwertować.

 

Nie wydaje mi sie aby ktos sie bawil w implementacje ext3 / ext4 czy Amigowy FFS :E na Windzie 7

 

W tym przypadku RAW ewidentnie wskazuje na szyfrowanie. Typowy objaw

 

Mozliwe, ze partycja rozruchowa nie jest szyfrowana i moze znajdzie sie tam wskazowki na to, czym zaszyfrowany jest

Ew. bootloader ale to juz samobojstwo :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przecież kompa odpala ze swojego dysku, nie tego. I nie musi to być szyfrowanie, po prostu partycja o systemie plików, którego windows nie zna. Wystarczy ją przekonwertować.

Ma jeden dysk, dwie partycje, 100MB i druga duża. Nic więcej. Skąd więc system Windows 7 przyłączony do nieistniejącej już domeny? Oczywiście, że z owej partycji RAW.

Używam w pracy i prywatnie BitLockera, i wygląda to podobnie - dysk podłączony do innego systemu pokaże partycje RAW.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moze to byc bitlocker w sumie. Jak dobrze pamietam - miewa chyba taka metode autoryzacji

Ale zeby otworzyc partycje zaszyfrowana bitlockerem, na innym kompie - trzeba miec chyba recovery key i mozna wtedy uzyc bodajze VHDTool

 

Ogolnie sporo roboty i zabawy z tym tematem

 

Może uruchomić na nim jakiegoś linux live DVD/USB.

 

Mozna, ale zobaczy dokladnie to samo - RAW :)

Jesli to faktycznie bitlocker to i tak bez recovery key sie chyba nie obejdzie, a byl on zapisywany chyba na serwerze domen (jesli tak byly skonfigurowane zasady zabezpieczen). Zreszta gdy sie nie zalogujemy na jakiekolwiek konto - nie sprawdzimy. A zeby sie zalogowac - trzeba zrobic cos na co nie pozwala szyfrowanie dysku (mimo tego, ze zna sie haslo)

 

No a nawet majac recovery key - latwiej juz rozszyfrowac pod winda niz bawic sie pingwinem

 

@edit

 

tak sie jeszcze zastanawialem czy podlaczalac drugi dysk, instalujac Win7 a nastepnie przelaczajac bootowanie spowrotem na dysk z bitlockerem i poprzez zmiane boot.ini - nie wymusic bootowania z dysku z naszym zainstalowanym Win7

 

Nie wdrazalem sie nigdy az tak w Bitlockera ale jesli autoryzcaja jest wywolywana z jego poziomu - po autoryzacji - dzieki boot.ini - system startuje z wybranego dysku i wybranej partycji. W tym wypadku - naszego swiezo zainstalowanego Win7 + teoretycznie, jesli moja teoria jest ok - z rozszyfrowanym dyskiem z bitlockerem

 

Ciezko powiedziec

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@edit

 

tak sie jeszcze zastanawialem czy podlaczalac drugi dysk, instalujac Win7 a nastepnie przelaczajac bootowanie spowrotem na dysk z bitlockerem i poprzez zmiane boot.ini - nie wymusic bootowania z dysku z naszym zainstalowanym Win7

 

Nie wdrazalem sie nigdy az tak w Bitlockera ale jesli autoryzcaja jest wywolywana z jego poziomu - po autoryzacji - dzieki boot.ini - system startuje z wybranego dysku i wybranej partycji. W tym wypadku - naszego swiezo zainstalowanego Win7 + teoretycznie, jesli moja teoria jest ok - z rozszyfrowanym dyskiem z bitlockerem

 

Ciezko powiedziec

Chciałem przetestować Twoją metodę, ale później do mnie dotarło, że przecież w W7 Pro nie ma bitlocker...

I chyba odblokowanie dysku wygląd inaczej -> https://www.howtogeek.com/wp-content/uploads/2016/07/ximg_5786aba06aa90.png.pagespeed.gp+jp+jw+pj+ws+js+rj+rp+rw+ri+cp+md.ic.FsY9_L3otZ.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mimo wszystko - jesli deszyfracja nastepnuje przed zaladowaniem systemu operacyjneg (przed odczytem boot.ini) - metoda ktora opisalem moze zadzialac

 

Odblokowanie dysku a nastepnie, dzieki modyfikacji boot.ini - zaladowanie systemu operacyjnego z innej partycji / innego dysku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmmm.... a możesz opisać mi trochę bardziej szczegółowo jak się za to zabrać? System Win7 Pro ma już zainstalowany na drugim dysku. I co teraz?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale ale, od kiedy to Windows 7 korzysta z boot.ini? :) To były czasy XP.

Takie czarowanie niestety nic nie da - bez hasła Administratora domeny lub lokalnego użytkownika się do systemu nie dostaniesz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...