Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Jaycob

Rozbudowa PC/nowa karta graficzna do 500 zł

Rekomendowane odpowiedzi

Tutaj jest

- gość mówił, że "poziom hałasu sprawdza się w odległości 30 cm". A temp są powyżej 60*C. Ja mam budę pod biurkiem, także z poziomem głośności powinno być okej (?).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
została kupiona we Francji

Wystrzegaj się takich ofert. Rzadko który producent oferuje bezpośredni serwis gwarancyjny. U większości gwarancja realizowana jest tylko przez sprzedawcę, a w przypadku sklepów zagranicznych i małych firm w kraju, nie wiadomo, czy karta w ogóle pochodzi z oficjalnej dystrybucji - resellerzy.

 

Tu dla przykładu dwie oferty z co prawda nielubianego, ale dużego i pewnego, krajowego sklepu:

https://allegro.pl/rx-570-4gb-asus-strix-gwarancja-morele-do-2021r-i7664691177.html

https://allegro.pl/asus-rx-570-4gb-strix-gaming-gw-2021r-box-i7653622138.html

 

Swoją drogą dziwne jest to, że większość sprzedawców kart po koparkach, nie podaje miejsca zakupu, nawet jeżeli pochodzi ona z ,,dobrego'' źródła, które podnosiłoby atrakcyjność oferty...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bo tanio - zapłaciłem ~170 zeta z przesyłką. Ten procesor jak i prawie cała reszta (:D) i tak będzie tymczasowa. Na nowy rok planuję przesiadkę na AMD Ryzen 5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

i dobrze zrobiłeś, wersję z K później łatwiej sprzedasz i z a więcej, a plusem dodatkowo , ze tanio wziałeś - do tego procka szukaj sobie gtx960/1050ti, ewentualnie może ci sie trafi 1060tka 3gb, radzia jak nie masz kręconego proca sie wystrzegaj bo nie wykorzystasz jego potencjału

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Czy z moim aktualnym sprzętem zasilacz Seasonic ss-430w poradzi sobie z rx570/580 4 GB?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Czy z moim aktualnym sprzętem zasilacz Seasonic ss-430w poradzi sobie z rx570/580 4 GB?

poradzi sobie spokojnie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W tych okolicach cenowych RX 570-580 używany, zależnie od budżetu. Najlepiej Saphire Nitro, bo najporządniejszy. W obrębie 500 zł da się już 570 kupić, choć trzeba trochę poszukać, poczekać. Można spojrzeć na 480 zamiast 570. Na 470 już bym nie patrzył, chyba że cenowo bardzo dobra okazja. Można spojrzeć na 1060 3GB, gdyby pojawiła się wyjątkowo dobra okazja cenowa, ale to raczej będą gorsze serie gorszych producentów, a po stronie AMD to potrafią być naprawdę świetnie zrobione linie kart typu Saphire Nitro bez takiego ogromnego dopłacania jak za MSI GamingX, za które się płaci jak za wyższy model karty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
poradzi sobie spokojnie

dzięki! :D

 

Nie ma konkurencji w tym przedziale cenowym dla rx 570?

 

Z tego co się zorientowałem to rx570 4 GB to prawie to samo co rx580 4G (2-5% różnicy), a cenowo 100 zł więcej, a więc nie opłaca się. Przy Rx 480 8GB vs 570 4 GB także nie ma różnicy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to niedługo możemy spodziewać się tematu "dlaczego mimo mocnego PC mam ściny" W tym stylu 4 rdzenie to już naprawdę nic fajnego, ale chociaż wyrwałeś go tanio. Mam nadzieje ze ram masz w dualu, w przeciwieństwie do gościa z linka. No i jakiś SSD choćby używany, najtańszy by sie przydał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak napisałem wyżej - to tymczasowy sprzęt. Na nowy rok, w styczniu/lutym planuję przejść na AMD Ryzen. Teraz proszę o pomoc w wyborze Radeona 570/580 (e.w innej do 700 zł). Nawalili tyle tych firm + OC/Gaming dual/nitro coś tam, że głowa boli.

 

Dość już mam tego. Mogłem kupić PS4 i mieć spokój.;)

 

XFX RADEON RX 570 BLACK EDITION 4GB - FV GW 24M

 

Radeon Rx 570 4GB Asus Strix

 

 

Karta Gigabyte radeon Rx 570 gaming 4G

 

Radeon RX 580 XFX 4 GB

 

Asus Radeon Expedition RX 570 OC

 

Sapphire Radeon RX580 Nitro+ OC 4GB - nie ma wzmianki o gwarancj, ale napisane jest, że karta zakupiona w marcu to chyba jest.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak napisałem wyżej - to tymczasowy sprzęt. Na nowy rok, w styczniu/lutym planuję przejść na AMD Ryzen. Teraz proszę o pomoc w wyborze Radeona 570/580 (e.w innej do 700 zł). Nawalili tyle tych firm + OC/Gaming dual/nitro coś tam, że głowa boli.

 

Dość już mam tego. Mogłem kupić PS4 i mieć spokój.;)

 

XFX RADEON RX 570 BLACK EDITION 4GB - FV GW 24M

 

Radeon Rx 570 4GB Asus Strix

 

 

Karta Gigabyte radeon Rx 570 gaming 4G

 

Radeon RX 580 XFX 4 GB

 

Asus Radeon Expedition RX 570 OC

 

Sapphire Radeon RX580 Nitro+ OC 4GB - nie ma wzmianki o gwarancj, ale napisane jest, że karta zakupiona w marcu to chyba jest.

Jeszcze przed wydaniem serii 8000 było tutaj grono wyznawców, że więcej niż 4 jajka 2500k to przesada itd i pewnie jak ktoś w 2016 roku kupił 1070 to jarał się mocą w połączeniu z 6600k albo 7600k :E

A teraz nagle 4/4 to CPU stało się za słabe do RX 570 :E

 

Fajnie mieć 6 rdzeni 8700k za 2000zł, ale wyrwałeś 2500k i przeczekasz na tym spokojnie do Zen2 i nowych kart w 7nm.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zależy ile, poza tym jesli tylko na przeczekanie, to na 570 dasz rade

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...