Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Jaycob

Rozbudowa PC/nowa karta graficzna do 500 zł

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

 

Mam taki komputer:

 

Gigabyte GA-H61M-D2-B3

 

Intel Pentium G620 @ 2.60GHz

 

Seasonic ss-430w

 

8 GB RAM

 

NVIDIA 260 GTX

 

 

Chciałbym kupić kartę graficzną/rozbudować pc, aby pograć na średnich/wysokich detalach w "nowsze" tytuły (Wiedźmin 3, Assassin's Creed, Dota 2 ...) Czy to w ogóle możliwe przy tym procesorze? Nie mam zamiaru bawić w podkręcanie. Budżet ok. 500 zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Boje się że będzie ciężko grać w Wiedźmina 3, procesor będzie wąskim gardłem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

procesor zmień na i5 2400/2500 bo na aktualnym nie pograsz. Do 500zł szukać GTX 1050Ti lub RX 570 używane ale na gwarancji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szukał i7 2600 nie warto teraz pchać się w coś mniej watkowego i do tego możesz kupić używane 770 lub 1050 ti wiem że to przekracza budżet ale to musisz sam przemyslec

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

4 sety za CPU to trochę dużo. Poza tym jak mam wymienić procesor i kartę w budżecie do 500 zł to na propozycję wyżej nie mogę sobie już pozwolić. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na G620 nie pograsz w Wiedźmina, czy Assasina.

Zacznij od wymiany procesora na I7 2600 i np. GTX560 1GB.

 

I7 2600:

 

https://www.olx.pl/oferta/procesor-intel-core-i7-2600-CID99-IDx4DhE.html#f084959904

 

GTX 560:

 

https://www.olx.pl/oferta/asus-directcu-gtx560-oc-1gb-ddr5-najtaniej-CID99-IDvLPZp.html#a0d49397c6

 

Razem: 500zł :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym wybrał jednak duet i5 2500 i R9 270. Zmieścisz siew 500 zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

4 sety za CPU to trochę dużo. Poza tym jak mam wymienić procesor i kartę w budżecie do 500 zł to na propozycję wyżej nie mogę sobie już pozwolić. ;)

i5 2400 150zł

Za resztę GTX770

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niektórzy chyba nie rozumieją, że budżety nie zawsze są z gumy. Najlepsza opcja GTX960/1050Ti/1050 + jakaś i5 sandy (jak dozbiera to najwyżej sprzeda i5 i kupi i7). I tak musi dopłacić za cpu ale taka konfiguracja wydaje się najsensowniejsza.

Należy mieć na uwadze, że karty tej klasy w nowych grach trzymają nie więcej niż 30-45FPS na wysokich, więc i5 tymczasowo wystarczy - dropy nie będą aż tak widoczne. Pokażcie gry w których i5 nie trzyma 30FPS.

Proponowanie GTX770 jest niezbyt poważne, podobnie jak starych radeonów np. 280. Takie karty były gorące, nie maja gwarancji i w każdej chwili mogą wykitować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie.. ten budżet :E

A ja się upieram co do I7 zamiast I5.

Autor podał tytuły, które chciałby ograć.

wiesiek3 jeszcze ujdzie - najwyżej w Novigradzie i Oxenfurcie będzie drop, ale Assasin nie ma szans.

Po co grafika o lepszej wydajności, skoro Assasin zapcha CPU i taki GTX 1050ti spadnie do poziomu Gt1030 :hmm:

 

Ciekawe, co wybierze autor tematu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@leven

szkoda tylko że wiedźmin jest grą która wykorzystuje co prawda 4 rdzenie ale zdecydowanie bliżej im do 2. Natomiast przy tym budżecie to i tak nie można liczyć na wysokie detale wiec najlepiej wybrać opcje wypośrodkowaną i5 i dobrą grafikę do tego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poluj na i5 za 100zł można wyrwać, tak samo jak za 400zł można wyrwać GTX 1050 na gwarancji. I to będzie najlepsze co za ten budżet można kupić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ale Assasin nie ma szans.

 

Tutaj gościu

na i3 i GTX 660 i mu idzie w medium detalach, trzymając te konsolowe 30 fps, czyli nie najgorzej (?). ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To sobie kup GTX1050 TI w opcjach assasina jest blokada na 30 klatek i tak sobie graj.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie.. ten budżet :E

A ja się upieram co do I7 zamiast I5.

Autor podał tytuły, które chciałby ograć.

wiesiek3 jeszcze ujdzie - najwyżej w Novigradzie i Oxenfurcie będzie drop, ale Assasin nie ma szans.

Po co grafika o lepszej wydajności, skoro Assasin zapcha CPU i taki GTX 1050ti spadnie do poziomu Gt1030 :hmm:

 

Ciekawe, co wybierze autor tematu.

Serio warto dopłacić prawie 2x do i7? Przeglądam testy w necie obu procesorów 2500 i5 i i7 2600 i różnice są marginalne?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Serio warto dopłacić prawie 2x do i7? Przeglądam testy w necie obu procesorów 2500 i5 i i7 2600 i różnice są marginalne?

Zwróć uwagę na datę tych testów. Prawdopodobnie większość z nich była robiona w czasach tych właśnie procesorów i w grach, które najczęściej miały problem z obsługą 4 wątków, a co dopiero 8. Dziś trochę się pozmieniało i ta i5 może nie domagać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam sie jest to wszystko do przemyślenia w nowych grach jest różnica około 10 16 klatek między tytulami

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tutaj gościu

na i3 i GTX 660 i mu idzie w medium detalach, trzymając te konsolowe 30 fps, czyli nie najgorzej (?). ;)

Tak, biega po pierwszej lokacji, która jest bardzo mało zasobożerna. W Alexandrii niech zrobi test, to będzie miał konsolowe 20fps z dropami do 10.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Test z 2017 PurePC: - juz ja widze 100 klatek na I5 2500K są mapy na których spadnie do 40 a z moimi umiejętnosciami to bym go do 30 zajechał ale musiał bym miec far cry 5 do tego.

 

Teraz jak nie masz 4 rdzeni + HT to masz złom nie kompa.

 

Masz test Crysis 3 co się stało z I5 teraz każda nowa gra tak samo ją przemieli.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...