Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

MrChaos

mała rozbudowa internetu w domu

Rekomendowane odpowiedzi

Witam! Posiadam internet kablowy od małego dostawcy(prędkość 70mbps). Od dostawcy mam również bardzo podstawowy modem Cisco EPC 3008, który ma tylko jedno gniazdo Ethernet. I teraz sprawa wygląda w ten sposób, że mieszkanie nie jest duże (ok 60m), a router Asusa RT-AC51U, który jest w małym pokoju razem z modemem nie daje rady często dostarczyć ciągłego sygnału wi-fi do dwóch skrajnych pokoi. I teraz pytanie. Do modemu lepiej podłączyć mały switch i do switcha wtedy router bliżej pokoi? Jak wygląda wtedy konfigurowanie tych urządzeń? nie chce dzielić na żadnego podsieci, ani nic. Wystarczy, że wszędzie będzie śmigał internet dobrze Na rysunku niżej układ mieszkania jak mniej więcej to wygląda. Znaki zapytania to miejsce gdzie mógłbym przestawić router, w przypadku w którym kupiłbym switch. (oczywiście TV też z dostępem do internetu ) Pozdrawiam!

post-533469-15396075677691_thumb.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

router się stawia przeważnie w centrum domu aby obejmował jak największy obszar. co do tego że chcesz cały dom to szukaj Ubiquiti UniFi AP + jakiś switch, ewentualnie nie wiem jaki doradzić Ci router bo nie chce strzelić Ci w kolano.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no właśnie nie chce zmieniać routera, bo powinien wystarczyć jeżeli bym go przeniósł centralnie. tylko pytanie jak ze switchem. czy wystarczy coś takiego? i czy normalnie taki switch mogę podłączyć do tego modemu od dostawcy zwykłym rj45 i do switcha do kolejnego portu ten router co mam. czy to zadziała? :D czy trzeba coś jeszcze skonfigurować?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Modem do routera i dopiero tu możesz wstawić switch który ci raczej nic nie da. Możesz kupić jakiś tani router i zrobić z niego ap lub ap zależy co tańsze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no ten switch miałby sens, gdyby do niego podłączyć skrajne urządzenia z domu, a jego do routera jednym kablem.. tylko to znowu kablologia będzie zbędna. chyba faktycznie access point do routera przewodowo podłącze i umieszczę go bliżej tamtych urządzeń

 

a na przykłąd coś takiego? podłącze normalnie do mojego routera przewodowo, umieszczę pare metrów dalej i do niego podłącze wtedy przewodowo albo bezprzewodowo inne urządzenia?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, tylko prędkość przesyłania wewnątrz sieci po kablu duża nie będzie z tego urządzenia ma 100megowe porty jak coś.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Możesz podłączyć sobie Asusa RT-AC51U na korytarzu, Ausus ma porty FastEthernet (100Mbps), więc można zrobić taki myk, że jednym patchcordem ethernetowym puścić sygnał z modemu do routera i powrotny. Kabel Ethernet ma 4 pary przewodów, do 100Mbps potrzebne są tylko dwie pary, więc można puścić ruch setkowy w obie strony. Potem przy modemie tylko switch dla reszty urządzeń. Pozostało by tylko zasilanie samego routera w miejscu instalacji.

 

Druga opcja to Access Point, ale taki z zasilaniem PoE (zasilanie lecie po kablu Ethernetowym). Na Asusie wyłączasz WiFi, a AP na korytarzu robi WiFi. I nie bierz tego Edimaxa bo to tylko 150MMbps, lepiej coś z 300Mbps. Można też odpowiednio skonfigurować router. Co do sprzętu, AP z PoE TP-Link TL-WA801ND, TP-Link EAP110 (EA115) czy UniFi® AP AC LITE (w każdym przypadki przed zakupem sprawdź czy w zestawie są zasilacze PoE).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...