Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

javedd

Lekki linux na taki procesor

Rekomendowane odpowiedzi

W moje ręce trafił chiński mini netbook jaytech umpc 9901 z procesorem VIA 8505 300MHz, 128mb ram, 2Gb dysk.

Krótko mówiąc złom, ale zastanawiam się czy dało by się uruchomić na tym Fallout 1 z '97 roku, zainstalować jakiegoś lekkiego linuxa i na niego Wine? Da się to tak zrobić albo jakoś inaczej?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wine to nie emulator, na armie nie uruchomisz programów skompilowanych dla x86(-64). Fallout w wersji pod MS-DOS powinien zadziałać pod dosbox, ale z procesorem o takiej wydajności nie liczyłbym na wiele.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość RobONtouR

z lekkich dystrybucji przychodzi mi na myśl Knoppix ale z dyskiem 2Gb za dużo nie podziałasz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spróbowałem kilka systemów, ale zawsze instalacja się zawieszała w trakcie, udało mi się zainstalować androida 2.2, ale działa tak, jakby chciał, a nie mógł, do tego przyciski na klawiaturze są pomieszane (klikne 5 wychodzi 56, klikne r wychodzi ruu).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spróbowałem zainstalować linuxa według tych poradników:

https://www.elektroda.pl/rtvforum/viewtopic.php?p=10219093#10219093

 

Ale w obu przypadkach pojawia się:

 

Erasing NAND...

Done!

Writing kernel to NAND...

Done!

Booting linux, will build root fs

(on /dev/mtdblock9)

 

I się zatrzymuje, czekałem godzinę i nic.

 

Ma ktoś jakiś pomysł? Zależy mi tylko na tym, żeby uruchomić na tym MS-DOS, na którym uruchomię pierwszego Fallouta

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Zależy mi tylko na tym, żeby uruchomić na tym MS-DOS, na którym uruchomię pierwszego Fallouta

Nie zrobisz tego na tym procku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...