Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

teflon1

Telefon dla Żony ~1200zł

Rekomendowane odpowiedzi

Szanowni Forumowicze,

Na przestrzeni kilku lat (od 2010!:)) pomogliście mi wybrać 2 komputery i telewizor dla mnie, komputer i tablet dla mojego ojca oraz laptopa dla mojej Żony. Jestem bardzo wdzięczny za okazaną mi pomoc i stojąc przed dokonaniem kolejnego zakupu stwierdziłem, że zaczerpnę Waszej opinii - tym razem w kwestii zakupu telefonu.

Telefon mojej Żony wytrzymał z nią zaledwie rok i postanowił odejść do krainy cyfrowych łowów - musimy kupić coś nowego.

Na "wyższą półkę" raczej nas obecnie nie stać, Żona też nie ma strasznych wymagań odnośnie sprzętu. Zależy jej na dobrym aparacie, telefonu na codzień używa głównie do robienia zdjęć, buszowania po facebook/youtube itp i słuchaniu spotify. Chcielibyśmy kupić coś w ~1200zł, rozmiarowo raczej nie więcej niż 5,5 cala. Co byście polecili?:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

https://www.x-kom.pl/p/446734-smartfon-telefon-htc-u-ultra-4-64gb-lte-niebieski.html

Ma - optyczną stabilizacje obrazu OIS / co przyda się w czasie robienia zdjęć.

Adam32 - dzięki, ale 5,7 cala może być trochę za duże dla mojej Żony (ma niecałe 150cm wzrostu i malutkie dłonie). Ale telefon faktycznie bardzo fajny i w mega dobrej cenie. Trochę zastanawiam się, czy nie oddać jej mojego, a sobie wziąć ten:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lg g6 sobie jeszcze zobacz. Spory ekran w małej słuchawce. Ma wszystko co potrzeba.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Samsung S7 lub LG G6. Nic lepszego pod względem aparatu i rozmiarów w tej cenie nie znajdziesz ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Motorola X4 jeżeli nie znajdziesz G6 lub S7. Motka ma ciut gorszy aparat ale generalnie daje rade , dużo zależy od osoby robiącej zdjęcie. Teraz w weekend z kolega rywalizowaliśmy na fotki moja moto x4 vs jego samsung S7 i o dziwo wygrałem , chociaż generalnie samsung zrobi lepsze foty i ma stabilizacje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Motorola X4 jeżeli nie znajdziesz G6 lub S7. Motka ma ciut gorszy aparat ale generalnie daje rade , dużo zależy od osoby robiącej zdjęcie. Teraz w weekend z kolega rywalizowaliśmy na fotki moja moto x4 vs jego samsung S7 i o dziwo wygrałem , chociaż generalnie samsung zrobi lepsze foty i ma stabilizacje.

 

Ciut? No nie wiem.

G6 w tej cenie bym brał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

patrząc na to, że X4 w wersji 4/64 idzie kupić za tysiaka to bym szedł w tą stronę. LG G6 ma zbyt dużo opinii o wątpliwej jakości wykonania i optymalizacji (zresztą tak jak każda seria LG "G")

 

zobaczcie sobie możliwości kamery Motoroli X4, a potem piszcie opinie o tym telefonie. Jest to dość niedoceniana słuchawka, a 1000zł za taki telefon to genialna cena -> nie wspominając o tym, że jakiś miesiąc/dwa temu zupełnie się zmieniło oprogramowanie kamery i większość nowych motoroli robi spoko fotki.

 

do samsunga s8 ->

do iphone x ->

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

50dd933e3bf2b7d6med.jpg

6b882eabe55a9514med.jpg

 

To przykładowe foto które cyknąłem Moto X4 :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

G6 jest niemal pod każdym względem lepsze od X4. Odzwierciedla to także cena ;) Ostatnio X4 była w X-kom za 700-800zł, co czyniło z niej bardzo dobrą ofertę. Za 1000zł nie był bym pewien tego wyboru(trochę drożej jest Moto G6 Plus).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

G6 jest niemal pod każdym względem lepsze od X4. Odzwierciedla to także cena ;) Ostatnio X4 była w X-kom za 700-800zł, co czyniło z niej bardzo dobrą ofertę. Za 1000zł nie był bym pewien tego wyboru(trochę drożej jest Moto G6 Plus).

 

 

co masz lepszego w g6 plus?

Ja jedyne co widzę to wsparcie do dolby audio i lepszy głośnik .Całą resztę X4 ma, nawet więcej bo szeroki kąt, android one i ip68. Jestem w stanie powiedzieć, że X4 ma lepszy wyświetlacz od g6 plus - jest wykonany w niskiej temperaturze polikrzemu i świeci znacząco lepiej na żywo (może też z racji lepszego stosunku ppi) - nie wspominając o wielkości. X4 to to samo co a5 2017 - telefon przyjemnie się użytkuje.

 

Oczywiście rozmawiamy o x4 w wersji 4/64 - bez problemu idzie kupić za +/- 1100zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W wydajności, aparacie(tak, dokładnie), jakości audio i wyglądzie(to dla mnie osobiście ważne- nie chciałbym w 2018 roku kupić telefon który wygląda jak z 2016).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W wydajności, aparacie(tak, dokładnie), jakości audio i wyglądzie(to dla mnie osobiście ważne- nie chciałbym w 2018 roku kupić telefon który wygląda jak z 2016).

 

snapdragon 630 vs snapdragon 630

4/64 vs 4/64

aparat to tutaj nie jest gorszy, lepszy tylko inny - g6 plus oferuje lepsze zdjęcia w nocy, x4 oferuje szeroki kąt i lepszą kamerkę selfie

takie same możliwości softu aparatu - google lens, kolor spotowy, wycinek zdjęcia, autohdr

g6 plus oferuje p2i, x4 oferuje ip68

g6 plus ma androida bez nakładki, x4 pracuje pod android one

x4 oferuje lepszy wyświetlacz, większą paletę kolorów i wyższy kontrast

reszta taka sama

dodatkowo g6 plus jedynie co oferuje na plus to biblioteczki dolby audio

 

dodatkowo x4 jest o wiele mniejsza i może być wygodniejsza dla kobiety.

chłopaku, wygląd to nie wszystko. Motorola g6 plus nie jest dla każdego, jest to kloc (piszę jako użytkownik g6 plus)

 

jak chce iść w strone nowoczesnego designu to można kupić motorole one lub xiaomi a2 lite - ale tutaj aparaty są klasę niżej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

fliperpl nie rozpędzaj się z android one , ta wersja jest tylko na USA. W PL jest sprzedawana z Android 8.0 Oreo i ma zapowiedziany update może w tym roku do 9.0 Pie.

 

W X4 wyświetlacz rzeczywiście ma bardzo ładne kolory ale biel jest przekłamana co nie każdemu może sie podobać , ja się przyzwyczaiłem ;) Zauważyłem również że jest mocno podkręcona zieleń natomiast czerwień mocniej stonowana , nawet na fotkach. Generalnie Motka X4 jak ktoś potrafi robić zdjęcia to zrobi bardzo ładne ujęcia , w porównaniu do Remi Note 5 jest lepiej szczególnie na zewnątrz. W pomieszczeniach ze sztucznym światłem motka radzi sobie już gorzej.

 

Gdybym miał możliwość to dopłaciłbym jednak do LG G6 z racji większego ekranu przy praktycznie tej samej powierzchni.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To nie da się spersonalizowac kolorów?

 

Można , do wyboru są albo standardowe albo soczyte + ciepłe , neutral i chłodne ale szczerze to w ogólnym obrazie i tak pozostaje tendecja do podbijania zieleni (co w zasadzie może fajne wyglądać gdyż jest bardzo soczysta) .

 

Osobiście ustawiam kolor standardowy o neutralnym odcieniu , soczysty jest zbyt intensywny dla mnie. Jednak np. na mobzilli mocno chwalili ten telefon za takie kolory więc to może moje "widzimisie" :) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to są jakby ich nie było. Asus, Le to masz suwaki do dowolnego ustawienia niebieskiego, białego, nasycenia, kontrastu...

W htc mam intensywne i sRGB z czego każdy z nich ma suwak, gdzie mogę nasycenie dowolnie ustawić. A i tak jest słabo w porównaniu do cool czy asusa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to są jakby ich nie było. Asus, Le to masz suwaki do dowolnego ustawienia niebieskiego, białego, nasycenia, kontrastu...

 

to tu niestety tego nie ma , taki plus czystego androida :) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zaczynam się zastanawiać, czy są jakiekolwiek zalety czystego androida. Bo są producenci, których nakładki nie wpływają na szybkość działania a dodają wiele funkcji, których android czysty nie posiada.

Miałem w rękach fony z czystym andkiem... To nie dla mnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też nie ogarniam tego szału na czysty Android. Nic tam nie ma. Miałem 4 lata Xperię Z2 z tą nakładką Sony, która nie wnosiła zupełnie nic i obecnie cieszy mnie mocno mnogość opcji i ustawień w ZenUI. Czysty Android był fajny parę lat temu, gdy telefony nie-flagowe lagowały niemiłosiernie a nowe wersje Androida wnosiły dużo nowości. Obecnie nakładki funkcjonalnością wyprzedzają Androida o 2 wersje.

 

Nie wyobrażam sobie telefonu bez dwukrotnego tapnięcia aby oblokować telefon, bez "podnieś aby odblokować" albo bez rozpoznwania twarzy nawet zwykłą kamerką.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czysty android jest spoko, bo nie ma syfu jak chociażby w EMUI (jakieś gry i inne gówna przeinstalowane), do tego jeśli mówimy o pixelach/ programie android one to comiesięczne poprawki zabezpieczeń (co dla mnie osobiście jest bardzo ważne). W kwestii opcji mam telefon z czystym Androidem i jest podwójne tąpnięcie by wybudzić ekran czy inne typu ściąganie górnej belki za pomocą czytnika linii. No i najważniejsze optymalizacji, co z tego, że jest dużo opcji jak nakładka zamula telefon, najlepszy przykład zenfone 5. Zresztą teraz znowu jakaś afera się szykuje z Huaweiami, bo były zaszyte w systemie jakieś

procesy do szpiegowania użytkowników...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...