Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Szwarcu

Panel przedni SPC X70T podaje za mały prąd na porty USB

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

tak jak w temacie wspomniane, obudowa z sygnaturki ma problem z panelem górnym i niektórymi kieszeniami na dyski 2,5" pod USB 3.0. Potrafi randomowo rozłączyć urządzenie, przerwać transfer i ogólnie zdenerwować. Sprawdzałem na modelu X70W, który generalnie różni się tylko szkłem hartowanym i jest dokładnie to samo, gdzie moje laptopy sobie elegancko radzą z napędzeniem tych kieszeni. Domyślam się, że kieszeń po prostu dostaje za mało "papu" przez co głupieje. W rezultacie zrodził się pomysł podłączenia do płyty głównej przedłużacza USB 3.0 i pociągnięcie go na biurko dla wygody i teraz zagwozdka. Wiem, że z kablami też był "myk", że niektóre fajnie zasilały (nie wiem... jakiś dodatkowy pin tam jest we wtyku?), a niektóre robiły dokładnie to samo co panel górny we wspomnianej obudowie. Polećcie kabelek ~1,5m co z zasilaniem kieszeni nie będzie miał problemów.

 

Pozdrawiam,

Marcin :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak obudowa na gwarancji, to napisz do SilentiumPC i przyślą ci cały, nowy panel w którym są te gniazda USB.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się, że ten typ tak po prostu ma ;) Testowałem na 3 obudowach (1 nowiutka) i każda to samo miała.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może też się okazać że to nie wina obudowy, a płyta nie daje razy wysłać zadowalających parametrów prądowych na większą odległość.

 

Z przedłużek USB jeżeli nie są to jakieś dalekie odległości to każdy kabel zgodny ze specyfikacją powinien sobie poradzić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaka to odległość? kabel z płyty do górnego panelu nie ma nawet metra :)

Mi się wydaje, że wina budy. Na Z370, Z87 i H110 to samo.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mierzyłeś prąd jaki leci przez te porty? Powinno być około 0,9A. Może jutro sprawdze i dam znać jak jest u mnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to jaki tam będzie prąd zależy od tego, co podepniesz - "gównoprzedłużacz" może na usb robić problemy przy zasilaniu czegoś, co potrzebuje więcej prądu (~1a)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli to może być kabel od kieszeni ;) ... Możliwe :D?

Nawet jeśli, to czemu działa na lapkach bez problemów :P?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I to by wiele wyjaśniało ;)

Wepnę jakiś 1,5m przedłużacz usb 3.0 bezpośrednio do płyty głównej i na biurko wypuszczę. Powinno być ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...