Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

kafaros

Mkv

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam pobrane pliki(serial) w formacie mkv, serial wyświetlany na pc jest z polskimi napisami, mój TV nie obsługuje mkv ,więc konwertowałem przez program FREE MKV TO AVI do avi, i nie było problemu(napisy wklejone), teraz nie widzę opcji aby przy konwertowaniu do formatu avi dodać napisy i jak przekonwertuję to jest bez napisów. Jak teraz to zrobić aby w avi były polskie napisy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

MKV to 'kontener' który zawiera w sobie różne 'pliki' tzn. plik video, kilka ścieżek audio i kilka napisów. Napisy nie są wtopione w film tylko wyświetlane przez program albo kodek.

 

Jeśli już przekonwertowałeś film do AVI, pobierz napisy do tego filmu i przekonwertuj je na format *.SRT (w takim formatem tv na pewno sobie poradzi). Zmiany z txt na srt dokonasz większością playerów (np. BestPlayer). Oczywiście napisy i film umieść w jednym folderze i zadbaj o to by napisy i film miały taką samą nazwę pliku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

MKV to 'kontener' który zawiera w sobie różne 'pliki' tzn. plik video, kilka ścieżek audio i kilka napisów. Napisy nie są wtopione w film tylko wyświetlane przez program albo kodek.

 

Jeśli już przekonwertowałeś film do AVI, pobierz napisy do tego filmu i przekonwertuj je na format *.SRT (w takim formatem tv na pewno sobie poradzi). Zmiany z txt na srt dokonasz większością playerów (np. BestPlayer). Oczywiście napisy i film umieść w jednym folderze i zadbaj o to by napisy i film miały taką samą nazwę pliku.

 

Kurcze w formacie mkv masz napisy wklejone w video bez plików txt czy srt, kiedyś była opcja taka ww programie i robiłem to bez problemów, teraz nie mam takiej opcji...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie do końca znam się technicznie, ale zdaje się, że napisy mogą być wbudowane w mkv w różny sposób i może być więcej ścieżek w takim wideo.

Być może Twój program wybiera domyślnie jakąś inną ścieżkę, z której akurat napisów nie wyciąga.

Same napisy wbudowane też mogą być w różnym formacie.

 

Możesz spróbować identyfikować co tak naprawdę masz w swoim wideo mkv, jakie napisy i ile, narzędziami np. stąd

https://mytechieself.blogspot.com/2011/01/extracting-subtitles-from-mkv.html

albo poszukać innego własnego narzędzia.

 

Albo po prostu pobrać napisy przez napiprojekt do tego wideo, jeśli da się je znaleźć, a potem przy konwersji je dołączyć.

Tu masz inny konwerter, który pozwala dołączyć plik napisów.

https://www.apowersoft.com/video-converter-studio.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie napisów nie ma... już kiedyś takie rzeczy robiłem ww(free Mkv...) programem i nie było problemu, teraz nie wiem co się stało i nie ma w ogóle tej opcji, a rękę dam sobie uciąć że była... No nic 10m kabla hdmi załatwi sprawę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie bardzo rozumiem jaki masz problem z pobraniem lub konwersją pobranych wcześniej napisów do SRT, i wrzuceniem tego katalogu z plikiem wideo.

Jak ani SRT ani TXT nie działa na Twoim TV, podaj dla pewności model, i upewnij się że nazwy plików są te same.

 

Jest też opcja, że dysponowałeś konwerterem który przy okazji sprowadzania pliku do AVI, napisy zamiast wklejać do kontenera (jeśli w ogóle kontener AVI obsługuje dodawanie ścieżki z napisami - sądzę że nie - za stary) wklejał napisy do pliku tzw. metodą hardcoded (czyli na żywca wklejał napisy na film).

 

W takim wypadku zobacz tę metodę:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...