Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Bailey93

Update/nowy do +/- 4500 PLN

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich,

 

Przeglądałem ten dział forum od około miesiąca czytając tematy i Wasze rady odnośnie sprzętu. Podzespoły chciałem dobrać samodzielnie na podstawie zdobytej wiedzy lecz im bardziej zagłębiałem się w temat tym mniej wiedziałem. Dlatego zdecydowałem się założyć osobny temat i zdać się na Waszą opinię co do mojej sytuacji.

 

Obecnie posiadam:

CPU: i3-4160

MOBO: MSI B85M-E45

GPU: GTX 460

RAM: GoodRam DDR3 3 x 4096MB

HDD: Samsung 500GB F3

SSD: GoodRam Iridium Pro 240GB

Obudowa: Gigabyte Luxo M1000

PSU: BeQuiet PurePower L7 530W

 

Wymiana jest głównie podyktowana śmiercią GTXa460 po 8 latach użytkowania (zakupiony 07.09.2010).

Komputer przeznaczony będzie do gier. Monitor 1080p, 60Hz. Istnieje opcja zainwestowania w 1440p, ale to pieśń przyszłości. Generalnie maksimum dla mnie to 1440p i 144Hz, ponieważ 4k nie widzę obecnie sensu inwstowania.

 

Jedno co jest pewne - nie chcę zbyt często zmieniać komputera, a chcę, by wystarczył do grania na najbliższe 4-5 lat. W grę wchodzi wymiana procesora, dokupienie RAMu. Raczej nie zakładam częstych zmian GPU.

 

Czytając forum kieruję się ku następującej składance:

 

CPU: Ryzen 5 2600

MOBO: czekam na propozycje

GPU: GTX 1080

RAM: G.SKILL 16GB 3000MHz Aegis CL16 2x8GB

HDD: Samsung 500GB F3 - bez zmian

SSD: GoodRam Iridium Pro 240GB - bez zmian

Obudowa: Phanteks Eclipse P400S

PSU: BeQuiet PurePower L7 530W

 

Suma ~4068zł + zakładam 500zł na płytę

 

Doszedłem do wniosku, ze Ryzen 2600 wystarczy na jakiś czas, a najwyżej zamienię go na 7 2700 albo nową generację. Kręcenie wchodzi jak najbardziej w grę.

W związku z powyższym pojawiają się następujące pytania:

1. Czy całość to dobry pomysł?

2. Czy obecny PSU wytrzyma powiedzmy pół roku zanim go wymienię?

3. A może po prostu dokupić GTXa 1080 a zostać przy obecnej platformie, a CPU zmienić na jakiegoś i7?

4. Jaka płyta, by zakup był na lata z możliwością kręcenia?

 

Serdecznie dziękuję za pomoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. Wygląda sensownie.

3. Da radę, ale w kręcenie CPU i GPU jednocześnie bym się nie bawił. Powinien wytrzymać, ale to dość stary i budżetowy model, więc różnie to bywa.

3. Jakbyś wrzucił i7 4790 / i7 4770, to w sumie nie bylby to taki zły pomysł (o ile kupisz dość tanio, a o to zaczyna być trudno). Ale prędzej czy później upgarde trzeba będzie zrobić...

4. Jeśli chcesz kręcić i ma być na lata, to https://www.komputronik.pl/product/479863/asus-prime-x470-pro.html - droga, ale sekcja zasilania mocarna, czego o tańszych konstrukcjach do końca powiedzieć nie można. Jeśli za drogo, to https://www.x-kom.pl/p/425297-plyta-glowna-socket-am4-msi-x470-gaming-plus.html - ale tu już sekcja tak dobra nie jest (choć i tak lepsza, niz w tanich konstrukcjach rzecz jasna)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok, dzięki.

Raczej skłaniam się ku tańszej płycie (nie przekroczę budżetu zbytnio).

 

Zapomniałem dopisać, że chłodzenie oczywiście posiadam.

 

Jakieś sugestie odnośnie wersji GTXa? MSI Gaming może być? Wydaje się być najtańszym.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostateczny build, który mam zamiar kompletować w przeciągu najbliższego miesiąca:

 

CPU: Ryzen 5 2600

MOBO: MSI X470 Gaming PLUS

GPU: MSI GeForce RTX 2070 ARMOR 8G GDDR6

RAM: G.SKILL 16GB 3200MHz Ripjaws V Black CL16

HDD: Samsung 500GB F3

SSD: GoodRam Iridium Pro 240GB

Obudowa: Phanteks Eclipse P400

PSU: BeQuiet PurePower L7 530W (za miesiąc/dwa zmiana na Seasonic 550W Focus Plus 80 Plus Gold)

 

Ok?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Build ok... możesz skorzystać ze storemi... i obyś nie korzystał z boxowego chłodzenia hehe ;) niby wystarczające ale... nieco za głośne przynajmniej jak dla mnie ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Build ok... możesz skorzystać ze storemi... i obyś nie korzystał z boxowego chłodzenia hehe ;) niby wystarczające ale... nieco za głośne przynajmniej jak dla mnie ;)

 

StoreMi jest w planach. Chłodzenie mam z poprzedniego kompa, zapomniałem dopisać ;)

Dzięki!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

StoreMi jest w planach. Chłodzenie mam z poprzedniego kompa, zapomniałem dopisać ;)

Dzięki!

 

Jakiś konkretny powód dlaczego armor a nie Palit GeForce RTX2070 Dual 8GB DDR6 256bit?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakiś konkretny powód dlaczego armor a nie Palit GeForce RTX2070 Dual 8GB DDR6 256bit?

 

W zasadzie obojętne, może być Palit, może być Gigabyte ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...