Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Tonny5

Połączenie nie jest bezpieczne

Rekomendowane odpowiedzi

Od jakiegoś czasu obserwuję na Firefoxie taki problem że mianowicie od czasu do czasu zdarza się że strona w otwartej uprzednio zakładce nie chce się uruchomić i pojawia się na jej miejscu komunikat "Nie udało się nawiązać bezpiecznego połączenia" Czasem też na stronach czy podstronach takich serwisów jak onet w pasku adresu ikonka z zielonej kłódki zmienia się na szarą z wykrzyknikiem informując że połączenie nie jest bezpieczne. Gdy strona nie chce się otworzyć i wyświetlany jest komunikat jak tutaj to wystarcza ponownie uruchomić przeglądarkę. Normalnie nie przyglądam się ikonce kłódki - zacząłem to robić dopiero gdy zaczął się wyświetlać komunikat błędu na miejscu strony www, ale na Fedorze problem raczej nie występuje natomiast na Windows 7 od czasu do czasu, częściej dopóki nie przeinstalowałem całej przeglądarki. Na stronie pomocy Firefoxa traktowane jest to jako problem. Czy to normalne że przeglądając galerię obrazów w wyszukiwarce Googla kłódka nie jest zielona? Jest tak cały czas.

 

Mam Ksperskiego, niedawno skanowałem cały komputer, nic nie znalazł, podejrzewam problem z dyskiem twardym (już od roku czy ponad sporadycznie system zwalnia i się zamraża, niedawno przez pewien okres system wolno się uruchamiał, może przez jebnięty dysk programy źle działają, programy testujące dyski nic nie wykazują ale wiem, że mogą nic nie pokazywać a dysk może i tak pierdolnąć), boję się zawirusowanego routera.

 

Tak na dobrą sprawę to na tym forum też nie mam zielonej kłódki ale też nie ma kłódki z wykrzyknikiem...

 

 

Dla przykładu wróciłem teraz do uprzednio otwartej strony (kliknąłem znów jej zakładkę) i zobaczyłem kłódkę z wykrzyknikiem - odświeżyłem stronę i kłódka znów zrobiła się zielona, czyli jak być powinno ale czemu raz jest tak a raz inaczej https://sportowefakty.wp.pl/sportowybar/782966/ronaldo-przylapany-z-partnerka-w-paryzu-para-spedzila-wieczor-w-restauracji

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Z tą kłódką, to rożnie bywa. Ważne aby strony na których dokonujesz przelewów były zabezpieczone.

Dodatkowo przeskanuj system Zemana AntiMalware (Free) oraz AdwCleanerem.

Jeżeli chodzi o zamrażanie i zwalnianie, to sprawdź jak będzie bez Kaspersky'ego. Jeśli bez zmian, to przyczyn należny szukać w systemie lub sprzęcie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tą kłódką, to rożnie bywa. Ważne aby strony na których dokonujesz przelewów były zabezpieczone.

Dodatkowo przeskanuj system Zemana AntiMalware (Free) oraz AdwCleanerem.

Jeżeli chodzi o zamrażanie i zwalnianie, to sprawdź jak będzie bez Kaspersky'ego. Jeśli bez zmian, to przyczyn należny szukać w systemie lub sprzęcie.

 

Zamrażanie miałem też na Fedorze więc to na bank prawie myślę dysk twardy - kilka dni temu podczas uruchamiana się systemów Windows czy Fedora dysk buczał jakby ciężej pracował - systemy uruchamiały się zdecydowanie wolniej.

 

Najbardziej martwiło mnie gdy przeglądarka w ogóle nie otwierała strony i trzeba było ją zamykać i ponownie uruchamiać.. Nigdy tak nie miałem - czy może to być wynik źle działającego dysku twardego który destabilizuje działanie przeglądarki?

 

Rozumiem, że to że np. uruchamiam stronę typu filmweb gdzie widzę zieloną kłódkę, przechodzę na inną zakładkę - wracam do filmwebu i widzę kłódkę z wykrzyknikiem, odświeżam stronę i znów jest zielona to jest normalne?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Tak, to normalne. Jeśli chcesz wzmocnić szyfrowanie, to możesz zastosować dodatek HTTPS Everywhere.

 

Czy na innych przeglądarkach też są problemy? Może przeinstaluj FF.

Jeżeli chodzi o dysk, to są aplikacje do sprawdzenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Winny był temu wszystkiemu Kaspersky - trzeba było zainstalować jego najnowszą wersję, ja miałem z przed roku czy dwóch lat starszą wciąż wspieraną. Jak wytłumaczyła mi pomoc techniczna, program nie aktualizował modułów bo starsza wersja była wciąż wspierana. Dlatego należało usunąć starą wersję i zainstalować nową.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...