Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

bartosz17

Stacjonarka do 2-3tys (tniemy koszta)

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć wszystkim,

 

komponenty powybierałem przeglądając polecane w różnych tematach elementy:

 

SPECYFIKACJA:

 

1) Procesor AMD Ryzen 5 2600 3.9GHz, 19MB, BOX

czy RYZEN 5 1600??

 

2) Karta graficzna Gigabyte GeForce GTX 1060 Windforce OC 6GB GDDR5

czy rx570?

 

3) Płyta główna MSI B450 TOMAHAWK

 

4) Pamięć Patriot Viper 4 DDR4, 2x4GB, 3000MHz, CL16

 

5) Zasilacz SilentiumPC Vero M2 Bronze 600 W SPC166

 

6) Obudowa SilentiumPC Brutus M10 (SPC159)

 

----------------

 

I teraz tak kilka pytań:

 

1) Co sądzicie o zestawie?

 

2) Na czym mogę jeszcze fajnie oszczędzić:

 

a) zasilacz mógłbym vero l2, ale kusi ta chociaż mała modularność

 

b) myśle czy by nie wziąć jednak radeona rx570, zawsze pare 100 w kieszeni, jest sens tak daleko w przyszłość już kupować 1060? Czy aż takiego przeskoku nie ma i radeon też na pare lat starczy (za pare lat też bym chciał nowe tytuły uruchomić chociaż na low i docelowo chciałbym pracować na 2 monitorach)

 

c) ryzen 5, chyba teraz najciekawszą opcją, prawda?

na początku się trochę podjarałem - nie znając rynku - G4560, ale po obczajeniu widzę, że taka mało przyszłościowa opcja, no i intel się ceni

 

d) z płytą główną miałem jeden z większych kłopotów, ale tutaj mam już usb typ c - co na lata może być przydatne

jakby co karta muzyczna w ogóle nie gra roli, mam daca

no i opcja konfiguracji biosa bez potrzeby montażu elementów jest mega fajną opcją

jeszcze nie wiem czy będę coś podkręcał

czekam na ewentualne propozycje

 

e) fajnie by było kupić micro atx + mała obudowa, ale nie chce kupować teraz 2*8gb ramu, a raczej micro nie mają 4 slotów - by później dokupić kolejne 2*4gb

 

Będę wdzięczny za pomoc.

Pozdrawiam

 

------------

 

a i fajnie by było wziąć na raty 0%, więc jakby ktoś miał propozycje taniego sklepu to będę wdzięczny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

rx 570 to nie poziom gtx 1060, rx 580 to juz ta sama polka

cpu bierz ryska 2600 ale w cenie do 750 zl wlacznie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sapphire Radeon RX 580 OC w wersji 4GB jest za 999zł. Jak Autorowi zależy na obniżeniu kosztów, to można dać zasilacz Vero 500w za 179zł, chociaż ma się to nijak do zużycia prądu, bo z testów wynika, że 1060-tka pobiera pod obciążeniem mniej od 580-tki. Polecam również zainwestować w dysk SSD.

https://pclab.pl/art73744-23.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

j.w. jak chcesz taniej to za 999zł jest RX580 4GB w x-kom, jak chcesz jeszcze taniej to przez ceneo szukaj Asus rx570 za 770zł ale się już kończą. Ewentualnie zostań przy GTX1060 6GB.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ssd mam 256, dlatego nie pisałem o innych elementach, do tego dysk 500gb + 2tb pod usb 3.0

wszystko mam tylko skrzynke trzeba zbudować, bo lapek mi powoli umiera

 

procek raczej bez konkurencji w tej cenie, czyli Ryzen 5 2600

 

co do karty no to jest właśnie dylemat, ale konkretnie się zastanawiam nad radkiem 580 nitro+, tylko czy dopłacać do 8gb czy 4, tych modeli jest strasznie dużo (tak trochę myśle, że już i tak kupę kasy wpakuję w kartę to ta nie wielka różnica cenowa może na lata dłużej wystarczyć), z tego co czytałem oglądałem recenzje, ma trochę gorszę osiągi jak geforce, ale jest trochę nowszy i często pracuje stabilniej - ale więcej prądu zżera

+

ten radeon podobno fajnie pracuje w technologi freesync z monitorem dell-27-se2717hr, co by było też fajnym zakupem

 

zasilacz raczej wezmę nawet Vero L2 Bronze

 

ramy pewnie minimum 3000mhz

 

płyte główna znalazłem dość ciekawą MSI B350M PRO-VDH, chyba że ktoś ma jakieś ciekawe argumenty przeciw

 

no i mógłbym niby używke karty graficznej kupić, ale obawiam się, że może być zajechana, a później z gwarancją z innego miasta to jest zabawa

chyba, że ktoś ma jakieś fajne porady, jak tu się na bubel nie załapać

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

b350 musi miec aktualizacje bios do ryska 2600 a nie kazdy sklep Ci to zrobio.

Tak, ze no lepiej juz b450m-pro-vdh

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ok wezme to pod uwage, bo nie bede mial innego procka by sam to zrobic

 

btw. warto doplacic do ramów 3200mhz? Bo różnica jest trochę. Czy te 3000 już będzie na tyle powerem, że nie warto - bo wiem, że procek amd ładnie działa z szybkimi pamięciami

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zmieścisz się z taką grafiką i 16GB ram poniżej 3000? Ja podobny zestaw zamknąłem w 3000, ale bez grafiki, tylko nie oszczędzałem na zasilaczach itp.

 

Jeśli chodzi o ram, to w czasie, kiedy kupowałem, 3200 i 3000 było praktycznie w tej samej cenie. Teraz to się pomieszało trochę (i nie umiem dokupić drugiej kości, bo nie ma :E).

Patrz raczej na kompatybilność, bo osiągnięcie wydajności z testów wymaga pamięci na poziomie 3GHz, a ostatnio znowu wysyp na forach problemów z puszczeniem pamięci powyżej 2133 pod ryzenami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ramy na razie 2*4gb stykną, ale myśle tylko jak szybkie, jak są 4 sloty to jakoś później dokupie sobie kolejne 2 kości

 

na razie na x-komie wychodzi mi 2800-3000 zależy do końca od konfiguracji (choc byloby jednak calkiem fajnie jakby dalo rade zejsc do stabilnych 2800 lub mniej, wtedy z monitorem jak bede chcial to moze w 3500 sie zmieszcze), choć może coś taniej na allegro kupie i będzie tez pare zl mniej

 

czemu jakies problemy z ramami? kupuje np patriot viper 4 3000mhz, ustawiam ewentaulnie w biosie szybkosc i powinno smigac, nie prawdaz?

 

a wole tez troche oszczedzic nawet na tych tanszych elementach (ktorych wymiana na lepsze nie wiele kosztuje),

bo wiem, ze juz grafy i procka pewnie przez 5-10 lat nie wymienie, chyba ze cos padnie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Vipery dobrze współpracują nawet z Ryzen 1gen, a z Ryzen 2600 tym bardziej. Możliwe, że uda Ci się je puścić na 3200mhz przez XMP.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za okolo tys moge kupic Ryzen 2600 + MSI B350M PRO-VDH z zaaktualizowanym biosem, wiec moze ladnie smigac

 

Ale w zwiazku z tym mam tez pytanie, czy moge kupic jakąś ciekawą mini-tower - obudowe? Jak myślicie da rade utrzymać tam w miarę niską temperature, i czy wszystko się tam z wymienionych elementów zmieści? Póki co jedyne co dodatkowo dojdzie to dysk 3,5cala i 2,5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak masz zamiar kupować z monitorem to zerknij na FreeSync i 580... chyba takie kombo bym brał na dzień dzisiejszy ;) co do małej obudowy to utrzymanie sensownych temperatur wymaga dość sporej prędkości obrotowej a to oznacza że będzie głośniej... obecnie mam RG4 i przy 4 wentylatorach na ustawieniu obrotów na niskie komputera nie słychać :)

 

Jak potrzebujesz dużej przestrzeni dyskowej to zerknij na StoreMi ale to wymaga płyty B450...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powoli też myślę by jednak zrezygnować z dokupienia monitora i jednak kilka rzeczy wybrać w konfigruacji jeszcze bardziej optymalnej

 

Pytanie do Was: jakbym chciał 16gb ramu to lepsze 2*8 czy 4*4? szczególnie z perspektywy ryzena?

 

np. Patriot 16GB 3200MHz Viper 4 CL16 (2x8GB)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na razie dzięki wielkie za pomoc, z moim małym researchem doszedłem chyba na razie do wniosku, że inwestuje w wiele podzespołów, ale karte graficzną kupuje dużo gorszą

 

Duże zmiany:

 

1) Płyta główna: MSI B450 TOMAHAWK lub Płyta Główna MSI B450-A PRO (chyba jednak ta 2, choć tomahawk ładniejsza)

450zl

 

2) Ram: Patriot 16GB 3200MHz Viper 4 CL16 (2x8GB)

650zl

 

już posiadam:

500gb + 128gb - w konfiguracji StoreMi (+2GB ram)

 

3) Procek: AMD Ryzen 5 2600

750zl

 

4) Chłodzenie do procka?? Warto od razu coś wymieniać, powiedzmy za 100-150zł odczuje różnice od boxowego?

 

5) SilentiumPC 650W Supremo FM2 Gold (może być inny modularny, tańszy o podobnej myśle, że mocy, chyba że nadal za dużo i 550 mi wystarczy na przyszłość) - modularny, będzie w stanie uciągnąć crossfirex?

350zl

 

6) Fractal Design MESHIFY C

350zł

 

7)Ewentualnie dodatkowe wentylatory do obudowy, choć to bardziej jako plan dokupienia później

 

 

8) i tu największa zmiana Karta Graficzna:

 

-a mianowicie stwierdziłem, że na razie nie potrzebuję topowego modelu, zainwestuję w resztę, a jak później będę potrzebował to kupie jakiegoś radeona by móc go z tą co teraz kupie kartą podpiąć pod crossfireX i NAJWAŻNIEJSZE pytanie do Was, którą kartę kupić (najlepiej do maks 500zł- może być nawet mniej) - by teraz dawała sobie w miarę radę, a później pomagała jako 2 karta, moje propozycję:

* Asus GeForce GTX 1050 Phoenix 2GB

* MSI GeForce GTX 1050 OC V1 2GB GDDR5

* Sapphire Radeon RX460 OC 2GB GDDR5

* MSI Radeon RX 550 2GB LP OC

 

myślę, że będę nawet szukał używek, ale musze wpierw do końca wiedzieć, czego szukać, wstępnie wiem, że około 100zł gtx ma "trochę" lepsze osiągi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ryzykować próbując wyrwać GTX 1050 Ti ze szczątkową gwarancją, czy na niej też duża szansa, że były robione wykopki?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...