Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Sponsi

Co w końcu kupić?

Rekomendowane odpowiedzi

Siema,

 

Niestety, chce się pograć i trzeba coś złożyć. Oczekuję pogrania na średnich detalach w FHD w Fifę 17, może 19, Shadow of the Tomb Raider, Far Cry 5.

 

I niby Ryzen, ale czy kłopoty z Ryzenem są już przeszłością? A tu RAM nie taki, a tam BIOS, itd. Czy jest się czego bać?

 

Składam sobie listy w X w te i we w te i np. mam Ryzena 2200G, bez grafy (pytanie, ile da się z tego wycisnąć). Ram Patriot 3000MHz 2x4GB.

Ale potem dumam, że może wezmę Athlona 200GE, może spróbuję go z moim starym Radkiem 7770 1GB. Ale to pewnie za dużo mi nie pociągnie.

 

Potem patrzę, czy jednak nie Ryzen 3 1300X, do tego dokupić 1050 OC 2GB (bez Ti).

 

Kasowo tak celuję albo budżetowo pod 1800, albo ciut mniej budżetowo - pod 2500. To 2600 jakoś to jest Ryzen 3 1300X + 1050Ti, ale szczerze powiedziawszy, to mi trochę szkoda kasy na takie "bzdury", tym bardziej, że o ile SSD są tanie, to wolałbym wziąć i5tkę i 16GB RAM (no ale wiadomo, jak jest).

 

Wszystkie opcje z SSD, sensownym zasilaczem, itd.

 

Jak to wyważyć? Czy możecie coś doradzić?

 

Czy mam się bać Ryzena, że będą tupety jakieś? Nienawidzę, jak składam nowego kompa i się okazuje, że coś z czymś niekompatybilne albo nie wiadomo ile trzeba się męczyć. Update BIOSu pewnie ogarnę spoko, ale pytanie, czy to wszystko na pewno będzie stabilne?

 

W cenie pod 1700zł złożyłem Pentium Gold G5400, ale nie mam ochoty trochę dawać zarobić intelowi (po tych wszystkich aferach i teraz, przy tej sytuacji z prockami). Dodam do tego albo Radka 7770 albo kupię np. 1050 OC 2GB.

Niby masakra, ale jednak intela składam z zamkniętymi oczami, nie myślę o BIOSach, itd. itp. A może do tego dorzucić RX 550?

 

Mam jeszcze starego kompa w rodzinie, Celek G1620, 4x2GB RAM, jakiś SSD 128GB Plextora bida, itd. - tak dumam, czy jednak tam nie wcisnąć i5 2400, do tego jakiegoś GTX960 2GB (znajomy szrot-punkt takie coś ma akurat), a tej rodzinie złożyć Athlona za np. 1400zł (jak to ten cały Lipton polecał). Wyjdzie mnie to pewnie razem ze 2200... no ale właśnie, czy lepiej coś dusić nowego w tej cenie, dla mnie?

 

Ciekawe, czy złamię jakiś punkt regulaminu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie bierz tego athlona 200GE bo to szajs jest i szkoda wq ogole kasy tracic na to. Procka to bym uzywki poszukal albo pomyslal o ...Ryzen 1400 za jakies 400 zl do tego 1050 Ti, zasilaczem SPC Vero M2 600W, jakiejs plytce na b450 np Pro 4 za ok 400 zl

 

Plyta 400

Procek 400

Ramy 400

Zasilacz 250

Grafa co zostanie czyli wydane jakies 1500 jak celujesz pod 2500 nawet to bedzie na 1050 ti za 700 zl najtansza Asus Phoenix czyli jakies 2200 zl no to zostaje 300 wiec bierzesz Ryzen 5 1600x za ok 700 zl i zamykasz sie w 2500

 

czyli

Plyta b450 pro 4 400 zl

ryzen 5 1600x 700 zl

ramy jakies 8gb 2x4 400 zl

zasilacz 250 zl

grafa 700 zl

 

Razem ok 2500 zl i spoko komp w tym budzecie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Klienci niskobudżetowi nie mają obecnie czego u Intela szukać za bardzo. Są skazani na AMD. A sytuacja być może zmieni się około lutego/marca.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ryzen 1400 4/8 plus GTX1060 3GB 2600zł 2x4GB 2800mhz https://www.x-kom.pl/lista/fv7g09au4

będziesz miał kompa do ustawień średnio-wysokich w najnowszych grach

możan zamiast 1060 3GB dać Asus rx570 za 770zł na ceneo, wtedy spadnie Ci cena o 130zł

 

Ryzen 2200G nie nadaje się do gier, 2400G można grać w FHD ale maksymalnie w niskich ustawieniach albo trzeba zchodzić z rozdziałką do 720-900p żeby płynność uzyskać w średnich ustawieniach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ryzen 1400 4/8 plus GTX1060 3GB 2600zł 2x4GB 2800mhz https://www.x-kom.pl/lista/fv7g09au4

będziesz miał kompa do ustawień średnio-wysokich w najnowszych grach

możan zamiast 1060 3GB dać Asus rx570 za 770zł na ceneo, wtedy spadnie Ci cena o 130zł

 

Ryzen 2200G nie nadaje się do gier, 2400G można grać w FHD ale maksymalnie w niskich ustawieniach albo trzeba zchodzić z rozdziałką do 720-900p żeby płynność uzyskać w średnich ustawieniach

 

 

No dokladnie zadnych wynalazkow tylu jakies GE itp. Jak kupowac to z sensem i madrze a nie jakis szajs byle byl jeszzce autor myslal o 1300x ktory jest jakies moze 50 zl tanszy od 1400 wiec nieoplacalny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja doradzam zeby nie schodzic ponizej ryzen 1400 i 1050 ti reszta zalezy jak mozna naciagnac budzet i jakie ceny uda sie wynalezc :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ewentualnie możesz pójść w 2200G (zestaw proc+płyta+ram ogarniesz w okolicach 1000 zł), w Fifę pograsz na tym na luzie, a kartę w przyszłości dokupisz jak sytuacja trochę wróci do normy i producenci rzucą coś sensownego w low-mid endzie.

 

Tylko tutaj znowu czekanie nie wiadomo do kiedy, musisz sobie odpowiedzieć na pytanie czy chcesz mieć na już czy nowe GPU np. w nowym roku. I generalnie pakuj się w AMD, Intel odleciał w kosmos ze swoimi cenami ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ogromne dzięki dla wszystkich odpowiadających w temacie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, a co jest lepsze (mniej gorsze ; )

Ryzen 5 2400G i jechać na integrze? A np. za 3-4 miechy dorzucić tam 1050 Ti 4GB?

czy

Ryzen 3 1300X + Gef 1030 2GB?

 

BTW są sensowne chyba RX 550 Radki? Widziałem za 5 stówek jakoś z hakiem, że 4GB. Ale one się... nie lubią z Ryzenami? Coś gdzieś wyczytałem chyba? Co lepsze - RX 550 czy 1050 2GB OC?

 

Czy może Ryzen 3 1300X + Radek 550?

https://www.x-kom.pl/p/363865-karta-graficzna-amd-msi-radeon-rx-550-aero-itx-oc-2gb.html

w budżecie fajnie mi się odnajduje, tak nie boli ; )

 

Największy ból to teraz dać 7 stówek za grafę. 1050 2GB chyba bez sensu, nie? A 1030 jednak słaba?

 

Priorytet, to mieć kompa i Fifa 17 + może na niskich jakieś sieciówki typu COD WWII, czy może pójdzie mi BO4 ; )

 

 

Mam jeszcze dodatkowe pytanie - RAMy 3200 są cholernie drogie, ale sporo ludzi bierze 3000 i podkręca, prawda? Już wiem, że G.Skill najlepsze do Ryzenów, ale pewnie dla takiego 2400G to trzeba by 3200MHz? Czy 3000 podkręcone Patrioty jakieś przejdą?

 

Z góry dzięki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2400G

+ 4r/8 wątków

+ vega 11 w cenie cpu ;)

+ szansa na wymianę w przyszłości na coś mocniejszego (cpu czy też dokupienie gpu)

 

między 3000 a 3200 szokującej różnicy nie będzie (przejrzyj testy) byleby dual chanel ;)

 

z 1030 już nic nie zrobisz a za ile je sprzedasz to inna bajka ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowałem się na Ryzen 3 1300X + Geforce 1050Ti 4GB Phoenix od ASUSa, do tego RAMy 2x4GB 3000MHz i płyta MSI B350, dysk NVMe, nieduże pudło. Chyba będzie spoczko. Wolałem teraz ciut więcej wydać i mieć spokój, a za pół roku się zobaczy ; ) stresowała mnie jednak karta 2-gigabajtowa, że będzie brakować, a na Ryzena 5 na tę chwilę nie za bardzo mam kasę (wolałem podbić grafę z 1050 na 1050Ti).

 

Pozdro : )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozwiązanie ok. Ryzena jak będzie niedomagał wymienisz w przyszłości i będzie śmigało ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

....stresowała mnie jednak karta 2-gigabajtowa...

Pozdro : )

 

2gb to już przeszłość ;)śmieszny trend że zapotrzebowanie na vram dogania zapotrzebowanie na ram... rozwój grafiki nie koniecznie za to proporcjonalny :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...