Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Wo@Jtwek

Streaming,a internet satelitarny.

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

zacznę od tego, że mieszkam w małej miejscowości gdzie najlepsza opcją internetową jest Orange do 20mb/s download ; 1 mb/s upload (najlepsza bo jedyna).

W związku z planami dotyczącymi streamowania zacząłem zastanawiać się nad internetem satelitarnym, cena nie gra większej roli, mogę płacić te 200-300zł za internet, jeżeli będzie wystarczający do streamowania w full HD.

I teraz właśnie pytanie, czy faktycznie taki internet jest stabilny i zapewnia odpowiednią prędkość przesyłu danych do takiego zastosowania? Jakie są Wasze doświadczenia/opinie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość RobONtouR

ping z tego co wiem na takim cacku to między 800ms a 1,5 sekundy więc nie wiem co wtedy byś streamował jak wszedzie być kick'a dostawał za ping

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ping z tego co wiem na takim cacku to między 800ms a 1,5 sekundy więc nie wiem co wtedy byś streamował jak wszedzie być kick'a dostawał za ping

 

Moze streamowac za posrednictwem internetu satelitarnego gdzie przy streamie ping az tak problematyczny nie jest (a i jest i tak nizszy od tego co wymieniles :E ) a grac moze na Orange

 

Do autora

 

Zainteresuj sie np. Skyconnect (maja pakiet 50/5mbps za ~200zl bez limitu). Generalnie znam ludzi co korzystali z internetu satelitarnego i sprawuje sie do nawet dobrze ale pamietaj, ze wssytko zalezy tez od pogody, montazu anteny, przeszkod czy srednicy samej anteny ale jesli wszystko sie dobrze ogarnie - jest sens

 

Dodatkowo jedna istotna informacja - takie 5mbps do FHD to tak srednio - lepiej sie sprawdzi przy skalowanym 720p i takim 3500-4000kbps a i pamietaj, ze to tez jest predkosc "do"

 

W kwestii samego dostawcy Ci juz nie bede konkretnie doradzal bo sam dla siebie tego nie uzywalem i nie chce nic polecac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
cena nie gra większej roli, mogę płacić te 200-300zł za internet
No to bierz LTE. Ostatnio na swoim przeciążonym LTE wysyłałem film na youtube i było super (ze 20 razy szybciej niż Neostrada bez przeciążeń).

 

LTE to badziewie, powolne, przeciążone, a średnie urojone (1 Mb/s wieczorem, 100 Mb/s nocą, średnia 50.5 Mb/s - nieco przesadzam, bez przesady pisałem wiele razy), ale UPLOAD znakomity (np. 0.5 Mb/s down, 18 Mb/s up).

 

Skoro CENA nie gra roli to z pewnością coś sobie wybierzesz. Niemal na pewno któryś z 4 operatorów będzie miał mniej przeciążony nadajnik. Tylko kupić router B715 i antenę np. Telkoba i będzie dobrze. A cena nie gra roli więc możesz kupić kilka abonamentów (gdy dostaniesz lejek zmieniasz na inny). Najlepiej gdybyś miał farta z T-Mobile, o to będzie łatwo, bo upload zawsze jest super (o ile zasięg dobry), kwestia by download nie spadał na krytyczne poziomy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość p0k3m0n

LTE to badziewie, powolne, przeciążone, a średnie urojone (1 Mb/s wieczorem, 100 Mb/s nocą, średnia 50.5 Mb/s - nieco przesadzam, bez przesady pisałem wiele razy), ale UPLOAD znakomity (np. 0.5 Mb/s down, 18 Mb/s up).

 

W Play pewnie tak, ale to siec dla dzieci i nastolatkow. Tam jakosc w ogole nie jest brana pod uwage. W TMobile i Orange mam okolo 20 mbps w szczycie (duze miasto). Ze wskazaniem na TMobile - b. dobra infrastruktura.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak cena nie gra roli to wyjscia sa dwa.

1. Swiatlowod

2. Radiolinia

 

Pytanie czy Cie bedzie stac bo miesiecznie poleci przecietna wyplata :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanie czy Cie bedzie stac bo miesiecznie poleci przecietna wyplata :)

Przecież to wschodząca gwiazda streamingu. Będą miliony monet z donejtów!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...