Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Mackooos

I5 4690k BSoD :(

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Wczoraj zabrałem się za podkręcanie procesora i zatrzymałem się na mnożniku x40 przy tej wartości wywala BSoD podczas testu OCCT, a ja nwm jak się z tym uporać (dopiero zgłębiam temat OC) temperatury nie przekraczają 70

Dodam że płyta ma prawdopodobnie ograniczenie Vcore do 1.2v nie za bardzo nadaje się do OC aczkolwiek liczę że ktoś pomoże wycisnąć z niej wszystko na co ją stać

Kolejną rzeczą prawdopodobnie nieuniknioną szykuje się wymiana płyty i teraz pytanie do was jaką płytę polecacie, ta I5 siedzi na LGA 1150 wiec jeśli mógłby ktoś doradzić w jaką płytę celować żeby wycisnąć z niego wszystko i czy ta i5 jest jeszcze jara? czy daje jeszcze radę, może ktoś ma podzieli się opinią :D

 

Oceńcie co to jest warte :D

Specyfikacja:

Procesor-I5 4690k

Płyta-b85m-d3h-a

Ram-Ballistix Sport 8GB (2x4GB) DDR3 1600MHz CL9

Zasilacz-SilentiumPC VERO M1 80Plus 600W

Grafika-GeForce GTX 970 GAMING 4G

Chłodzenie-Thermalright Hr-02 Macho Rev. B

Obudowa-SilentiumPC Gladius M35(5 wentylatorów)

 

Z góry dziękuje za odpowiedzi i pomoc :***

 

 

858a8c06cbb94d4egen.jpg

4e68ce22fd0cc538gen.jpg

aba80d42cd91a915gen.jpg

6d813b30040b1fc3gen.jpg

66b54c845f692139gen.jpg

07412206444060f2gen.jpg

c94c6d9bcc67e3degen.jpg

52c876e351b61729gen.jpg

6eb7aa45a0731627gen.jpg

d660e3d46fbfa424gen.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Wbij vcore 1.25V

VRIN 1.9

 

i spróbuj wtedy

 

ramy też można na domyslne bez xmp dać

 

Można sie bawić z uncore. Daj 33, potem 39 (o 1-2 mniej niż mnoznik).

 

U mnie też musi być Turbo włączone by nie było bsodów (nawet na 3.8Ghz) i tam dopiero dla każdego rdzenia ustaw 40.

 

To jest sporo do testowania różnych konfiguracji ale zacznij od napięć bo nic nie napisałeś że zmieniałeś.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najpierw ustaw wszystko na fabryczne ustawienia i zobacz jak się zachowuje napięcie vcore pod windą, bo widzę, że ta płyta nie ma llc więc może pies jest tu pogrzebany.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie zapomniałem napisać o napięciach

 

Najpierw ustaw wszystko na fabryczne ustawienia i zobacz jak się zachowuje napięcie vcore pod windą, bo widzę, że ta płyta nie ma llc więc może pies jest tu pogrzebany.

 

zrobiłem tak jak zaczął pojawiać się ten BSoD

sprawa się ma tak

 

ustawienia domyślne wszystko na auto tryb turbo włączony itp-

Procesor działa bardzo dziwnie na ustawieniach domyślnych płyty procesor bez stresu wchodzi w tryb turbo podbija zegary, ale już podczas stresu OCCT zbija zegary do 3500MHz napięcie vcore obserwowałem w CPU-Z 0,990v w stresie

Próby OC:

wyłączyłem tryb turbo, zintegrowaną grafikę, opcje odpowiedzialne za oszczędzanie energii, napięcia domyślne ustawiłem na sztywno zmieniałem na początku tylko vcore

3900MHz-vcore 1.150v OCCT ponad 20 min stabilnie więc postanowiłem iść dalej

4000MHz-vcore 1.158v podczas stresu zaczyna wywalać BSoDa więc zwiększyłem CPU RING Voltage z domyślnego 1.050v na 1.100 v efekt dało to taki że BSoD zamiast po 3/4 min wyskakuje po +20 min stresu

 

Wbij vcore 1.25V

VRIN 1.9

 

i spróbuj wtedy

 

ramy też można na domyslne bez xmp dać

 

Można sie bawić z uncore. Daj 33, potem 39 (o 1-2 mniej niż mnoznik).

 

U mnie też musi być Turbo włączone by nie było bsodów (nawet na 3.8Ghz) i tam dopiero dla każdego rdzenia ustaw 40.

 

To jest sporo do testowania różnych konfiguracji ale zacznij od napięć bo nic nie napisałeś że zmieniałeś.

 

vcore w biosie nie mogę ustawić więcej niż 1.2v, a przy takich ustawieniach procesor niezależnie od ustawień zbija zegary

co do vring domyślnie było ustawione na 1.050v nie znam się ale czy to nie jest za duże napięcie 1.9v, nwm czy dobrze się dowiedziałem ale vring to jest napięcie na pamięci procesora a jej nie ruszałem (chyba że jestem w błędzie, ale każdy pisze żeby tego nie dotykać bo nie ma sensu)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to jak zjeżdża pod obciążeniem do ~1v to nie ma się co dziwić, że się wykrzacza. Spróbuj tak vrin daj na 2.0v, vcore 1.2 a vring daj na offset i dorzuć +0.275, a na resztę niżej po +0.140. Zresetuj. Wejdź do biosu odpal turbo na enabled ustaw mnożniki dla wszystkich rdzeni na 40 a turbo power limit daj na 2000 lub max. Zapisz wbij do windy i zobacz czy masz dalej taki kosmiczny vdrop

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

vcore w biosie nie mogę ustawić więcej niż 1.2v, a przy takich ustawieniach procesor niezależnie od ustawień zbija zegary

co do vring domyślnie było ustawione na 1.050v nie znam się ale czy to nie jest za duże napięcie 1.9v, nwm czy dobrze się dowiedziałem ale vring to jest napięcie na pamięci procesora a jej nie ruszałem (chyba że jestem w błędzie, ale każdy pisze żeby tego nie dotykać bo nie ma sensu)

 

U mnie max można 1.3V dać, więc wnioskuję, że albo bios blokuje Ci o/c albo w tej wersji "a" jest słaba sekcja zasilania. No nic, spróbuj co napisał kolega wyżej i jak wykrzaczy to wiadomo że trzeba Z87/97 kupić najlepiej jakby były z 8 fazami zasilania. Pytanie czy to sie opłaca?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie mam pytanie na temat tej opłacalności co myślicie o tej konfiguracji oczywiście nie licząc płyty

Opłaca się w to inwestować wymieniać płytę ? wszystko tutaj sprowadza się chyba do podstawki lga 1150, co wy polecicie ?

 

Dobra testowałem i

vrin max-1.9v

vcore-2v

vring offset-0.1v

reszta poniżej tez 0.1v

więcej się nie da ustawić a o to efekty :D

39950537606668376736.png

 

 

na tych ustawieniach co mam teraz trzyma te 4000MHz ale wywala ten BSoda nwm co robić dalej :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ustaw uncore na 35 i testuj. Teraz masz na 40 i może robić kuku a znalezienie stabilności z wyższym uncore to już trochę zabawy jest. Czy opłaca się inwestować? No jasne, że warto. Wydasz 200-300 zł na używaną płytę po taniości zrobisz OC na 4.4-4.5, pogonisz pamięć w górę i spokojnie dostaniesz sporego kopa.

Ps. Widzę glut u ciebie pod czapką zdrowizna także tylko swap mobasa i jazda.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra, jestem zirytowany tą płytą, znalazłem MSI Z87-G45 GAMING za 300 co o niej powiecie?

Czytałem o niej recenzje na forum i wyszła powiedział bym bardzo dobrze, brać czy coś innego ? :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dobry mobas tylko sprawdź czy bios zupdatowany do przynajmniej wersji 1.7, bo refreshe dopiero od niego są supportowany

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli ma funkcję aktualizacji bez CPU to tak albo jak jest używana to pewnie już kto updated do obsługi DC zrobił

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra, zamówiona :D w poniedziałek będzie, zobaczymy co to za sztuka procesora się trafiła :Up_to_s:

Jak się z nim pobawię to wrzucę wyniki

Dziękuję za pomoc ;):**

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...