Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

MadMatz

Problem G.Skill Ripjaws V 2x8GB 3200MHz CL16

Rekomendowane odpowiedzi

Witam (dawno mnie tu nie bylo)

Zakupilem ostatnio Ryzen 2600 wraz z plyta Asus STRIX B450-F GAMING i pamieciami G.Skill F4-3200C16D-16GVKB.

Spodziewalem sie, ze moga byc jakies problemy z pamieciami, ale nie az takie :)

Wiec tak, calosc dziala na 2133Mhz ze wszsytkim na auto.

Odpalenie profilu XMP, konczy sie zolta lampka (blad pamieci).

Ustawienie reczne - to samo. Ustawienie full auto i podbicie do 2400Mhz - to samo. Ustawienie na 2400Mhz, luznych timingow (takich jak z profilu XMP) + podbicie napiecia na SOC do 1.15V, napiecia pamieci na 1.35V , geardown off, command rate 2t - wszystko na nic. W zasadzie jakakolwiek ingerencja w czestotliwosc konczy sie zolta lampka i koniecznoscia resetu BIOSU.

Bios najnowszy (zdaje sie wersja 602).

I teraz pytanie - ramy takie fochowate/uszkodzone czy plyta? Jakies sugestie co moge jeszcze sprawdzic?

Nie chcialbym robic zwrotow, ale wszystko zmierza w tym kierunku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może być problem z kompatybilnością RAM z mobasem. Na stronie Asusa w QVL nie nie ma tych pamięci z tego co widzę, tak samo jak i na stronie G.Skilla w QVL dla tych pamięci nie ma tego mobo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm, ale timing ustawic takie jak w profilu czy np luzniejsze?

EDIT: Przestestowalem manuelnie ustawione 3200mhz z luzniejszymi timingami - dalej kiszka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spróbuj na początek odpalić 2933 MHz ta konfiguracja jest dość elastyczna dla Ryzena i przeważnie po ustawieniu reszty chodzi stabilnie. Możesz też sprawdzać inne mnożniki ale najlepiej te którą są wyliczane ze wzoru 100:133 gdyż te lepiej działają z kontrolerem IMC w Ryżu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem dokładnie te same kości na moim Strix B350. Wróciły do sprzedawcy, bo nie dość że 3200 CL16 nie trzymały, to nawet na 3000 CL16 miałem BSODy. Z innymi ustawieniami nawet się nie bawiłem, jedynie zwiększyłem napięcie na 1,45 i VSOC na prawie 1,2 V. Moje głupie Kingstony spokojnie tyle robią.

 

Albo te memki (Hynix M) są jakieś lipne, ale nie gadają z Asusami. Mam najnowszy bios, ale tak jak u Ciebie to nadal Agesa 1002, więc może to jest przyczyną.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No jest to mozliwe. Dzis wieczorem sprawdze jeszcze na drugich pamieciach - zdaje sie corsair vengence 3000mhz lpx. Moze zagadaja. Jak nie to odsylam wszystko w cholere i biore cos innego :)

Dzieki za info.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem dokładnie te same kości na moim Strix B350. Wróciły do sprzedawcy, bo nie dość że 3200 CL16 nie trzymały, to nawet na 3000 CL16 miałem BSODy. Z innymi ustawieniami nawet się nie bawiłem, jedynie zwiększyłem napięcie na 1,45 i VSOC na prawie 1,2 V. Moje głupie Kingstony spokojnie tyle robią.

 

Albo te memki (Hynix M) są jakieś lipne, ale nie gadają z Asusami. Mam najnowszy bios, ale tak jak u Ciebie to nadal Agesa 1002, więc może to jest przyczyną.

 

Kupiłeś je ostatnio w X-Komie ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie na Gigabyte X470 i starej Agesie od ręki odpaliły w XMP, więc chyba coś słabo się z ASUSami dogadują

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupiłeś je ostatnio w X-Komie  ?

 

Z żallegro, mielid fajną ofertę, ale musieliśmy się rozstać....

 

W ogóle myślałem, żeby zmienić na 16GB, ale w zasadzie Wiesiek 3 na 8 GB śmiga normalnie więc już nie kombinuję, tym bardziej że Kingstony są zuchy

 

UP

No próbowałem cały wieczór, DOCP, i potem ręcznie, i luźne timinigi i więcej voltów, ale poniżej 3000 nie chciałem schodzić, bo nie po to je kurka w końcu kupiłem. Asus niby szybko i często biosy wypuszcza, ale Agesa nadal stara. A może po prostu w ogóle się nie lubią.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jest bardzo dziwne, że nie robisz nawet 2400mhz, RAM masz w odpowiednich slotach 2i4 od CPU?

Przetestowałbym każdą kość z osobna na ustawieniach full auto przynajmniej w memtest i ewentualnie w AIDA64.

 

Może być problem z kompatybilnością RAM z mobasem. Na stronie Asusa w QVL nie nie ma tych pamięci z tego co widzę, tak samo jak i na stronie G.Skilla w QVL dla tych pamięci nie ma tego mobo.

QVL można włożyć między bajki, to nie jest żaden argument do tego by RAM instalować lub nie na płycie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam ten sam ram z x-kom i chodzi na 3266 cl16 na msi b450 pro. Zresztą niżej chodzą również. Możliwe, że z płytą nie współpracują. Kupiłem w x-kom.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przede wszystkich to wloz je w poprawne banki ;) tylko wez do reki ksiazeczke od plyty :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@-volvo-

Haha dobre :)

A na powaznie, to jedna kostka jest walnieta.

Kostka 1 dziala bez problemu 2933mhz+

Kostka 2 tylko 2133mhz - tez chyba nie dokonca stablinie (zaliczylem freez systemu)

Wyglada na to , ze problem rozwiazany - zwracam.

Pytanie teraz, co kupic :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@-volvo-

Haha dobre :)

A na powaznie, to jedna kostka jest walnieta.

Kostka 1 dziala bez problemu 2933mhz+

Kostka 2 tylko 2133mhz - tez chyba nie dokonca stablinie (zaliczylem freez systemu)

Wyglada na to , ze problem rozwiazany - zwracam.

Pytanie teraz, co kupic :)

Raczej to samo, bo ciężko dostać coś lepszego w tej cenie:

www.morele.net/pamiec-g-skill-ripjaws-v-ddr4-2x8gb-3200mhz-cl16-f4-3200c16d-16gvkb-788195/

Ewentualnie te:

www.morele.net/pamiec-hyperx-predator-ddr4-2x8gb-3200mhz-cl16-hx432c16pb3k2-16-774211/

Ponieważ z tymi G.Skillami Ryzen chyba jednak nie zawsze hula jak trzeba. (końcówka B w nazwie kodowej G.skil, to gorszy sort pamięci)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czesc,

Jeszcze wczoraj zrobilem z kolega testy na platformie z i7 6700 i wszystko dziala jak powinno...

Oj wybredne te Ryzeny.

Jego corsairy poszly u mnie na 3200mhz, moje gskill u niego dokladnie tez. I chyba juz tak zostanie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wiem ze zabrzmialo szyderczo ale ja sie tak pomylilem i nie chcialy chodzic wyzej niz 2400. para byla dobra ale w 2 drugich a nie pierwszych bankach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wiem ze zabrzmialo szyderczo ale ja sie tak pomylilem i nie chcialy chodzic wyzej niz 2400. para byla dobra ale w 2 drugich a nie pierwszych bankach.

 

Sprawdzane bylo na kazdym slocie. Jedna nie chciala dzialac i tyle.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...