Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

obuwiecieplezimowe

Połączenie starego TV z wzmacniaczem stereo - poddaje się

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry,

 

mam dość debilny problem, aż mi wstyd :)

 

Telewizor służy mi często jako ekran komputera (film albo trenażer rowerowy w domu przed nosem i muzyka), ale dźwięk idzie przez domowy amplituner stereo. Kupiłem nowego laptopa, który nie ma złacza D-SUB, a tylko HDMI. Na starym laptopie podłączałem komputer z TV używając D-SUB do telewizora i kabla minijack -> 2 x chinch na wejścia do wzmacniacza, niewygodne ale działało. W nowym laptopie gdy podłączam telewizor przez HDMI dźwięk również idzie przez głosniki telewizora, więc muszę podłączyć wyjście TV z wejściem wzmacniacza.

 

Telewizor to: Toshiba 32av933g, nie znalazłem instrukcji do tego konkretnego symbolu, chociaż na stronie Toshiby są podobne wsród staroci: http://www.manualsbase.com/pl/manuals/5998/74/toshiba/flat_panel_television/

Tak czy inaczej w instrukcji nie znalazłem nigdzie informacji jak to podłączyć.

 

Czego próbowałem:

1) Podłączenie dwoma kablami chinch - chinch tak jak bym podłaczał np. odtwarzacz cd - nie podziałało. Nie wiem nawet czy te złącza z tyłu telewizora to są wyjścia czy wejścia, ale spróbować nie zaszkodziło.

2) Google podpowiedział mi kabel Euro -> 2 x chinch, więc taki kupiłem i też brak efektu.

 

Próbowałem to wrzucać na wszystkie wejścia wzmacniacza. W menu telewizora oczywiście wybrałem dźwięk na wzmacniacz zamiast głośników TV. Poniżej fotki tyłu telewizora (oprócz złączek HDMI, USB) i wzmaczniacza stereo. W tv jak rozumiem złacza oznaczone jako "audio" to wejścia a nie wyjścia i dlatego nie działa. Ale co zrobić dalej to nie wiem :D Pod CD mam podpięty komputer kablem 2xRCA -> mini jack.

 

KB8tMSo.jpg

w14oZXe.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem dokładnie coś takiego:

 

https://allegro.pl/kabel-euro-scart-2x-cinch-rca-audio-stereo-3m-i7042006072.html?snapshot=MjAxOC0xMC0xMFQwNzoyNjoyNS44MjNaO2J1eWVyO2JhNDI2ZTY0MmI1N2JjNmUwYmIwN2I3MTUxMTkzYzgyMDU3Njc1MzRhOGFmY2NiYzRlNzdmMzVmYzAyZDY4N2Y%3D

 

Stąd wygląda na rozbieralny więc jak dotrę do domu to się do niego dobiorę. Ale z opisu to powinien być gotowiec do tego właśnie zastosowania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość AdmK

Opis kabla wygląda na ok, powinno działać... może poza tym zdjęciem chinch "AUDIO IN-R" ? Co kto miał na myśli, funkcja tego kabla czyli OUT z TV, czy tam gdzie go wpiąć - czyli IN we wzmacniaczu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ale to dzwieku se po jacku z laptopa na wzmacniacz nie mozesz podlaczyc? Tylko kombinowac przez tv... Z tym raczej problemu nie powinno byc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak jeszcze na koniec w ramach aktualizacji. Nie pomyslałem wcześniej o najprostszym - podpięciu wyjścia słuchawkowego do wejścia wzmacniacza, takim samym sposobem jak laptopa czyli minijack -> 2 X RCA. Wyjście śłuchawkowe było sprytnie ukryte gdzieś z boku, więc kabel nawet by nigdzie głupio nie wystawał z przodu. I tak zrobiłem, po czym szybko wróciłem do dwóch kabli przy laptopie. Ten stary złom Toschiby robi z dźwięku jakąś totalną masakrę. Zresztą jakoś obrazu przy podłaczeniu po HDMI też delikatnie mówiąc nie powala, ale do wyświetlania prostych rzeczy kręcąc na trenażerze przez zimę wystarczy :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...