Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Emage

Artefakty wina karty czy Psu?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Mam problem, który zauważyłem wczoraj.

Grając w Wiedźmina 3 przedwczoraj wieczorem poczułem zapach czegoś palonego. (Prawdopodobnie psu - thermaltake 530w). Od jakiegoś czasu mial problem w gniazdem zasilającym (podczas wkładania wtyczki lub jej ruchem za każdym razem wyłączało tv podłączony do innego gniazda) tv nie jest związany z kartą graficzną - używam monitora.

Po "tym smrodku" zauważyłem jakby artefakty podczas gry w Wiedźmin 3. Sprawdzałem na pulpicie i w CS GO - Wszystko okey.

Podam link do filmiku -

Czy to możliwe że psu się sypnął i czy to przez niego występuje ten problem? Czy jednak karta graficzna.

Specyfikacja:

Ryzen 2200G

GTX 1060 3GB Gigabyte Windforce

2*4 GB Adata XPG

MSI A320M Gaming Pro

Thermaltake 530 W

Dzięki za rady i odpowiedzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

masz prawdopodobnie zbieg okoliczności, co do grafiki podaj jakie sterowniki używasz bo te od serii 400 nie działają najlepiej. Ponadto jak iskrzy ci kabel zasilający to wymień go na jakiś inny co by to nie uszkodzić gniazda na amen.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Możliwe, że poszło napięcie na podzespoły i dało się w znaki karcie. Na Twoim miejscu zmieniłbym kabel zasilający, zaopatrzył się w listwę przeciwprzepięciową jak piszesz, że ma wpływ na inne urządzenia w sieci. Jak smród pochodzi z PSU to nie ma co nawet mierzyć i ryzykować, wymieniałbym na miejscu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra czyli karta padła rozumiem? Psu do wymiany nawet nie bawię się w pomiary. Teraz smrodu nie czuć. Więc ciezko mi stwierdzić. Nie było raczej innej możliwości w tym przypadku jak PSU.

 

masz prawdopodobnie zbieg okoliczności, co do grafiki podaj jakie sterowniki używasz bo te od serii 400 nie działają najlepiej. Ponadto jak iskrzy ci kabel zasilający to wymień go na jakiś inny co by to nie uszkodzić gniazda na amen.

Wczoraj ściągałem najnowsze. Nie pamiętam dokładnie jaka to wersja.

 

Możliwe, że poszło napięcie na podzespoły i dało się w znaki karcie. Na Twoim miejscu zmieniłbym kabel zasilający, zaopatrzył się w listwę przeciwprzepięciową jak piszesz, że ma wpływ na inne urządzenia w sieci. Jak smród pochodzi z PSU to nie ma co nawet mierzyć i ryzykować, wymieniałbym na miejscu.

Nie jest to wina kabla. Raczej tych metalowych bolców w psu. Przy drugim kablu mam to samo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Od jakiegoś czasu mial problem w gniazdem zasilającym (podczas wkładania wtyczki lub jej ruchem za każdym razem wyłączało tv podłączony do innego gniazda) tv nie jest związany z kartą graficzną - używam monitora.

 

 

 

Mam podobnie...odpalam wzmaka z siga gaśnie monitor...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jaka wer sterownika ???

Version: 416.34 - Release Date: Thu Oct 11, 2018

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Okey mam rozwiązanie. To błąd najnowszego sterownika od NVIDIA.

Podobne problemy mają ludziska z GTX 1080. Znalazłem film pokazujący problem właśnie z 1060.

Dzisiaj będzie powrót do starszych wersji.

Mam nadzieję że się przyda informacja.

Dzięki za odpowiedzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...