Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Todis

MSI Z370 Tomahawk vs MSI MAG Z390 TOMAHAWK

Rekomendowane odpowiedzi

Czy warto dopłacać do nowszej wersji Z390

Na dziś na płyta będzie siedział tam i5 8500

 

Tutaj porównywarka 2 płyt.

www.morele.net/porownaj/ids=978664,4142445%26cat=42

klik

Proc bez K ale w chwili obecnej taki będzie, z czasem możliwe, że proc zostanie zmieniony na coś z K.

W morele różnica między nimi to 80 zł.

Czy przy zmianie na np. i7 8700K nowszy chipset cokolwiek poprawi.

 

Wybrałem Tomahawki ponieważ podobno to takie w miarę bezpieczne minimum jeśli chodzi o sekcję.

Jeśli ktoś ma inne propozycję proszę pisać śmiało. Jedno na czym mi zależy to format ATX - nic mniejszego nie wchodzi w grę.

 

Na którejś z tych płyt będę próbował reanimować Windows 7 po zmianie gratów w obudowie.

Podobno stery są do zdobycia i czytałem, że przy dograniu sterów pod usb robi się myk z podłączeniem myszki lub klawiatury pod PS/2.

 

Myślałem jeszcze nad:

https://www.x-kom.pl/p/384544-plyta-glowna-socket-1151-msi-z370-sli-plus.html

https://www.x-kom.pl/p/385897-plyta-glowna-socket-1151-asrock-z370-extreme4.html

W morele extreme 4 jest trochę tańsza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z390 Tomahawk w porównaniu do Z370 ma lepszą ochronę I/O, dodatkowy radiator na jednym wejściu M.2, można wsadzić moduł WiFi, jakiegoś Intela albo Killera tak jak w lapku i nie będzie zajmowało przez to wejścia USB. Dodatkowo obsługuje trochę wyższe takty pamięci i ma bardziej zróżnicowane I/O. Sam mam płytę od wczoraj, ale nie wiem jak wypada na tle konkurencji bo wziąłem głównie z powodu, że dodawali słuchawki, chłodzenie wodne i assassina odyssey za friko :D.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z390 Tomahawk w porównaniu do Z370 ma lepszą ochronę I/O, dodatkowy radiator na jednym wejściu M.2, można wsadzić moduł WiFi, jakiegoś Intela albo Killera tak jak w lapku i nie będzie zajmowało przez to wejścia USB. Dodatkowo obsługuje trochę wyższe takty pamięci i ma bardziej zróżnicowane I/O. Sam mam płytę od wczoraj, ale nie wiem jak wypada na tle konkurencji bo wziąłem głównie z powodu, że dodawali słuchawki, chłodzenie wodne i assassina odyssey za friko :D.

 

Nie ma pewności że odstaniesz gratisy. Na stronie promo jest zapis "Promocja jest ważna dla uczestników, którzy w terminie 22.10.2018 – 05.11.2018 zakupią produkty MSI objęte promocją." Czyżby błąd?

 

Ale jeśli wszystko się uda to gratulacje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma pewności że odstaniesz gratisy. Na stronie promo jest zapis "Promocja jest ważna dla uczestników, którzy w terminie 22.10.2018 – 05.11.2018 zakupią produkty MSI objęte promocją." Czyżby błąd?

 

Ale jeśli wszystko się uda to gratulacje.

 

Najprawdopodobniej jakiś front-endowiec walnął się wystawiając stronę.

 

Tutaj jest oficjalny link do promocji:

http://promocje.msi.com/wp-content/uploads/2018/10/wejdz-do-nowego-wymiaru-regulamin-2all-4.pdf

 

EDIT: Widzę, że pula wskoczyła z 0 do 14 więc pewnie zweryfikowali błędne i trolowane zgłoszenia i oddali pule, więc jak ktoś chętny to może kupić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najprawdopodobniej jakiś front-endowiec walnął się wystawiając stronę.

 

Tutaj jest oficjalny link do promocji:

http://promocje.msi.com/wp-content/uploads/2018/10/wejdz-do-nowego-wymiaru-regulamin-2all-4.pdf

 

EDIT: Widzę, że pula wskoczyła z 0 do 14 więc pewnie zweryfikowali błędne i trolowane zgłoszenia i oddali pule, więc jak ktoś chętny to może kupić.

 

Błąd na pierwszej stronie promocji. Może niektórzy czekają z zakupem do daty na stronie nie czytając regulaminu?

Dostałeś już wiadomość że uznali twoje zgłoszenie i możesz odebrać gratisy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Błąd na pierwszej stronie promocji. Może niektórzy czekają z zakupem do daty na stronie nie czytając regulaminu?

Dostałeś już wiadomość że uznali twoje zgłoszenie i możesz odebrać gratisy?

 

Swoje zgłoszenie wysłałem wczoraj wieczorem i póki co dostałem tylko potwierdzenie zgłoszenia. Pula wtedy zmalała o 1. Na weryfikację trzeba trochę poczekać ponieważ sprawdza to fizyczna osoba. Jeżeli zgłoszenie zostało wysłane poprawnie i była jeszcze pula nagród to nie powinno się niczym martwić ponieważ decyduje kolejność prawidłowych zgłoszeń. Odbierałem już w identyczny sposób gratisową mysz i nie było żadnych problemów.

 

Co do strony to ewidentnie coś majstrowali, bo nie widać teraz sklepów w których obowiązuje promocja, a był tylko 1 (S***is).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Łolaboga takie promocje :E No to chyba przestaje się opłacać czekać na Asusa i trzeba przywalić MSI Z390 MEG ACE :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

MSI coś namieszało.

 

Tutaj jest link do starej strony:

 

http://promocje.msi.com/promotions/promocja-na-z390/

 

a tu do nowej:

 

http://promocje.msi.com/promotions/wejdz-do-nowego-wymiaru-z390/

 

Być może te na PGA się skończyły, ale wystawili 14 nowych zestawów, tylko że promocja będzie obowiązywać od 22.10. Najwidoczniej trzeba do nich zadzwonić jutro i się dopytać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przyznam że ta promocja kompletnie mi nie pomaga, cały czas mam dylemat z płytą gówną wybór głównie toczy się między MSI MEG Z390 ACE a Asus Maximus XI Code, płyty nie są tanie, ale to jest kara za posiadanie dużej ilości sprzętu która wymaga tony złącz. Z drugiej strony pewnie wady MSI można spokojnie wybaczyć przy takiej promocji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nagle promocja zniknęła :E

 

Zakładam, że wystawili nowe promo za szybko :E.

Strona z promocją PGA nadal działa, ale jest 0 zestawów i jest, że działa do 21 października.

Ta nowa dzisiaj działała nawet z poprawioną datą z 22 października na 8, ale później całą ją usunęli.

 

Polecam wypatrywać podobnej lub takiej samej promocji po 21 października bo pewnie ją wznowią.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W zasadzie w moim wypadku ta promocja i tak o kij rozbić, pierwsza tura była wspierana tylko w Sferisie w którym płyta wybrana przezemnie płyta kosztowała aż 1850zł, natomiast w takim komputroniku stoi za 1299, także kup pan drożej i dodatki w cenie :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie kupiłem tą płytę MSI MAG Z390 TOMAHAWK pod 8700K, którego jeszcze nie mam.

599 zł (promocja na morele) to lepsza cena niż Z370 więc się nie zastanawiałem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie kupiłem tą płytę MSI MAG Z390 TOMAHAWK pod 8700K, którego jeszcze nie mam.

599 zł (promocja na morele) to lepsza cena niż Z370 więc się nie zastanawiałem.

 

Interesu życia raczej nie zrobiłeś. Sam myślałem nad Tomahawkami Z370 i z390 bo były/są w dobrych cenach.

Jednak za 629zł (także morele) kupiłem MSI Z370 SLI Plus z trochę lepszą sekcją zasilania od Tomahawk i znacznie lepszą dźwiękówką.

W Tomahawkach masz stary jak świat Realtek ALC892, w SLI plus już Realtek ALC1220.

 

Różnica 30zł warta dopłaty do choćby lepszej karty i minimalnie lepszej sekcji zasilania.

https://postimg.cc/TypqLZQj

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Interesu życia raczej nie zrobiłeś. Sam myślałem nad Tomahawkami Z370 i z390 bo były/są w dobrych cenach.

Jednak za 629zł (także morele) kupiłem MSI Z370 SLI Plus z trochę lepszą sekcją zasilania od Tomahawk i znacznie lepszą dźwiękówką.

W Tomahawkach masz stary jak świat Realtek ALC892, w SLI plus już Realtek ALC1220.

 

Różnica 30zł warta dopłaty do choćby lepszej karty i minimalnie lepszej sekcji zasilania.

https://postimg.cc/TypqLZQj

 

Przecież Z370 Tomahawk i Sli Plus mają identyczny VRM. W Z390 jest inny, ale raczej gorszego by nie dali.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przecież Z370 Tomahawk i Sli Plus mają identyczny VRM. W Z390 jest inny, ale raczej gorszego by nie dali.

 

Podobno SLI Plus ma minimalnie inny VRM w stosunku do Tomahawk choć ilość faz ta sama.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podobno SLI Plus ma minimalnie inny VRM w stosunku do Tomahawk choć ilość faz ta sama.

 

Obydwa mają układ 4x2 dla CPU i 1+1 dla iGPU i jadą na mosfetach QN3103 i QN3107 od Ubiq :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obydwa mają układ 4x2 dla CPU i 1+1 dla iGPU i jadą na mosfetach QN3103 i QN3107 od Ubiq :P

 

Masz rację, poczytałem trochę zachodnich recek, tam dokładnie to opisali z fotkami włącznie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...