Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Wo@Jtwek

Wybór myszki do 250-300zł.

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, poszukuję myszki w cenie do 250-300zł. Myszka z przeznaczeniem do gier FPS (CS:GO) i BR (Fortnite).

Obecnie korzystam z Gigabyte XM300 (budżetowy DeathAdder), jestem z niego całkiem zadowolony, nie licząc bardzo słabej jakości scroll'a / dziwnego kształtu bocznych przycisków.

Szukam myszki wyprofilowanej podobnie jak obecna, czy też DeathAdder, z przyciskami bocznymi (dwoma lub więcej).

 

Na obecną chwilę zatrzymałem się na: Logitech G502

Wydaje się być wygodny kształtem dla dłoni, a przy okazji dużym plusem jest dla mnie posiadanie przez niego dodatkowego przycisku pod kciuk.

Jak go oceniacie? Czy w tej cenie znajdę coś lepszego, a zarazem odpowiedniego dla mnie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mysz dobieraj do ręki, względem wielkości i wagi, potem dopiero dane techniczne. Jak G502 jest dla ciebie odpowiednia to bierz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jako posiadacz poprzedniej jeszcze wersji G502 od lipca 2015 roku, moge szczerze powiedzieć, że nie widzę minusów tej myszy. Może tylko odrobine zbiera brud w ciężko dostępnych miejscach. Ja osobiście lubie takie wyprofilowane myszki i jedyną, którą bym kupił na następną, to jej nowsza wersja z rgb (ja mam tylko z niebieskim podświetleniem). Ilość klawiszy idealna, scroll dla mnie bezkonkurencyjny. aplikacja logitech jest ok. grałem przez te 3 lata w cs go, wiedzmina, tomb raider, assassiny i włączenie trybu myszki dostosowanego przeze mnie przy odpaleniu danej gry jest świetne. w wyżej wymienionych grach przy włączeniu gry mysz przestawiała automatycznie dpi na te co chciałem i funkcjonalność klawiszy. na przykład miałem ustawione na przyciski włączenie mapy, ekwipunku, czy zadań w grze. dodatkowo ciężarki naprawde bardzo dobrze pomyślane. można ułożyć jak się chce. Nie, to nie jest reklama, ale dla mnie mysz idealna ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój grip wygląda w ten sposób:

8f52f04582.png

 

Myślicie, że będzie pasować do tego G502?

Mierzyłem sobie dłoń, od środkowego palca do katą prostego względem kciuka mam 14cm.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I 402 i 502 są kapitalne, ale każdy lubi inny kształt. DA jest IMHO inny, ale jeśli G ci pasuje, to bym brał, chyba że chcesz taniej, to na pewno kilka innych modeli można doradzić, na forum tego pełno.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bierz bez zastanowienia nową myszkę od Dream Machines DM1 FPS najlepszy sensor na rynku i dodatkowo zmienili kabel, wiec jest teraz bardzo lekki i miekki. Jets duzo recenzji ja mosiadam narazie DM1 Pro S i jestem bardzo zadowolony a FPS jest jeszcze lepsza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bierz bez zastanowienia nową myszkę od Dream Machines DM1 FPS najlepszy sensor na rynku i dodatkowo zmienili kabel, wiec jest teraz bardzo lekki i miekki. Jets duzo recenzji ja mosiadam narazie DM1 Pro S i jestem bardzo zadowolony a FPS jest jeszcze lepsza.

 

nie ma co brać myszki nawet z najlepszym sensorem, jak komuś po prostu nie leży w łapach bo ma albo dużą rękę albo małą albo jeszcze coś tam innego, druga sprawa, to serio, jaka jest odczuwalna różnica na takiej myszce 3,5k dpi vs 16k dpi ???? bo szczerze to mnie to wali i nie czuję żadnej, o wiele bardziej za to liczy się dla mnie ergonomia i dopasowanie myszki idealnie pod siebie, a nie kolejne pseudo sensory tak naprawdę, dzięki którym ludzie wmawiają sobie że będą lepsi w danej grze, kiedy realnie ściganie się o kolejne +5000 DPI to zwykły marketingowy bełkot imo heh :P

 

PS: z tego co się zorientowałem szukając myszki dla siebie to Logitech robi najlepsze sensory a ten Dream Machine może po prostu ma upakowany sensor od Logitecha, poza tym DM mi się podoba ale jest ona całkowicie regularna, przez co dla mnie będzie akurat mniej wygodna i atrakcyjna, mimo że prezentuje się świetnie i cena dobra w porównaniu do konkurencji

 

brałbym Noire jak już :) pasowała by do mebli :o

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to nie rozumiem nad czym się tyle zastanawiasz, skoro tak dobrze wiesz czego chcesz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@up

 

szukałem alternatyw do Razera (kształtem), który na pewno by mnie nie zawiódł, ale chciałem spróbować czegoś innego, podobnego :) i chyba padnie na G502, chociaż młodszemu modelowi jest bliżej do Deathaddera i jest mniej udziwniony

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie się zorientowałem, że odpowiedziałem nie w tym temacie :)

 

A tak w ogóle, G502 do FPSów? Czy ona nie jest na to przekombinowana?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

G502 jest bardzo ciężka jak na myszkę z kablem bo ~130g to ma G703 bezprzewodowa z bateriami. Kształt jest dziwny i generalnie są lepsze myszki :)

 

Może DM1 FPS? Bardzo dobry kształt i wykonanie, najlepszy i najnowszy sensor, świetne ślizgacze porównywalne do drogich Hyperglide i najlepszy kabel spotykany w myszkach.

 

Ja Deathaddery odradzam, bo są tandetnie wykonane, typu odklejające się gumy po bokach, bardzo szybko wygłaskany plastik, bardzo częste dwukliki. Już lepiej G403 albo G703 jak bezprzewodowa i to jest taki "lepszy" Deathadder

 

Chociaż uważam, że DM1 FPS mocno zamieszał na rynku gdyż kosztuje zaledwie 219zł i jest jedną z najlepszych myszek do gier.

 

Obecnie bezprzewodowe myszki dzięki nowym technologiom mają takie same opóźnienie jak myszki na kablu. To już nie te czasy jak było czuć opóźnienie :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dm1 jest regularna, a ja sie przyzwyczailem do takiej wypuklosci po boku jak DA np, i nie wiem jak by te dm1 w dloni lezal, bo na sklepie tez akurat nie mieli

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja osobiście kierując się wyborem myszki w tym przypadku DM1 Pro s brałem pod uwagę, bardzo dużo pozytywnych opinii począwszy od recenzji, kończąc na opiniach użytkowników na forach, co do sensora to ja uzywamy od 800 - 2500 DPI, Rękę mam w sumie dużą ale shell lezy w dłoni, trzymam zarówno na Palm grip jak i Claw Grip i jest ok. Co prawda jedyny minus w tej myszce wdg mnie to sztywny kabel. Dużym plusem w fimie Dream Machines jest fakt że słuchają użytkowników swoich produktów i w tym przypadku uwzględnili kabel i zmienili na tą sznurówke i dodali kolorów więcej, jak dla mnie to bardzo dobry krok z ich strony, cena tez przystępna zważywszy co ona soba reprezentuje. Jak masz w miescie morele to idz do nich często mają.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...