Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

petsag

Upgrade starego sprzętu

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć.

Obecnie mam starego kompa, na którym da się pograć w mniej wymagające gry takie jak WoT czy ETS2 na ustawieniach nisko-średnich. CS:GO na minimalnych zaczyna klatkować w najbardziej obciążających momentach. Chciałbym móc stabilnie pograć chociażby w WoTa na średnio-wysokich, a to nie jest bardzo wymagająca sprzętowo gra.

Obecnie w komputerze posiadam procesor Intel Pentium III Xeon 2600 MHz, 3GB RAMu i kartę graficzną ATI Radeon HD 4550. Chciałbym tam trochę pozmieniać po kosztach na używanych częściach, żeby się lepiej grało. Moim zdaniem najbardziej nie wyrabia procesor. Myślicie, że to się będzie opłacało? Założenia to 8GB RAMu, procek Intela i5 widziałem, że można wyrywać na olx/allegro po 200zł i jakaś grafika do tego. Na całość max.400zł. Nowszy procesor chyba wejdzie do mojej płyty.

Co uważacie? Na jakie podzespoły polować na portalach, bo trafiają się w niskich cenach i są wydajne?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chcesz i5 to musisz niestety zmienić płytę główną a to chyba w burżecie 400zł nie będzie wykonalne chyba że kupisz płytke pod socket 1366 i i7-860 za 100 zł ale nie radzę robić takiego czegoś bo ta i7 jest bardzo stara i nie wiem czy ci się to opłaci a napisz jaki masz procek bo napisałeś że pentium iii i xeon i nie wiem który w końcu

 

Chyba że byś wyrwał za 80zł co teraz jest łatwo płyte z socketem 1366 i tą i7 za 200zł i jeszcze jakieś ramy do 8 gb i jak by ci starczyło to radeona 5770 ale naprawdę nie rób takiego czegoś bo nie wiem czy coś to wgl da co prawda to jest procesor 4 rdzeniowy i 8 wątkowy zawsze więcej niż 1 rdzeń i 2 wątki ale umówmy się i7-860 jest pierwszym core i7 na świecie i jest z roku 2008

 

Nie nie opłaci ci się bo jednak wymaga lga 1156 (choć nie wiem dlaczego ponieważ zawsze i7-860,940,975,975k montowałem pod 1366 i działało) a jak masz socket 775 to core 2 quad q8200 bo nic wydajniejszego wg mnie pod tą płytę nie władujesz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...