Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

snake210196

Jaka antena DVB-T

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, kupiłem w końcu telewizor z wbudowanym tunerem DVB-T. Potrzebowałbym teraz jakaś antenę, najlepiej pokojową z racji tego iż wynajmuje mieszkanie na parterze w bloku i nie mam możliwości zamontowania anteny na zewnątrz. (chyba ze za pomocą uchwytu jakoś na balkon). Mieszkanie jest umiejscowione "plecami" do odbiornika najbliższego oddalonego o około 43 km w linii prostek. Czy pokojowa antena da radę odebrać sygnał z takiej odległości? Jeśli tak to jaką polecacie ?

 

Z góry dziękuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie pokojowa antena na 4 piętrze działała fajnie na oknie. Jeszcze lepiej jak wystawiłem ja na dach. W mieszkaniu była jak jakiś żart.

 

Pytaj właściciela gdzie jest kabel od anteny na dachu. Ewentualnie dogadają się z nim w sprawie kablówki. Takie podstawowe media jak dostęp do sygnału TV, prądu, wody, kanalizacji, czy ostatnio internetu to standard a nie luksus :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mieszkanie plecami do nadajnika to problem. Jeśli to jakieś wysokie piętro, to najsensowniej byłoby antenę na dachu założyć. 43 km od nadajnika daj sobie spokój z pokojowymi, tylko zewnętrzna.

 

Może trochę dalej, ale po stronie balkonu jest inny nadajnik?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odległość od nadajnika dosyć spora, nie sądzę żeby antena pokojowa zdała egzamin. Pomyśl na anteną kierunkową YAGI z zasilaczem i zamontuj na dachu lub balkonie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak jak wspomniałem, mieszkanie na parterze i niestety nie ma możliwości montażu anten na dachu. Do co anteny kierunkowej? To nie jest czase tak, że musi być skierowana w stronę nadajnika? U mnie własnie balkon jest w przeciwną stronę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powinna, ale możesz próbować łapać sygnał jakoś z odbicia.

 

Najlepiej byłoby się zastanowić, czy nie możesz skorzystać z nadajnika innego, niż ten najbliższy, w niewiele większej odległości, na który masz akurat otwarty widok. Czasem są takie sytuacje.

 

Nie masz w bloku instalacji anteny zbiorczej?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...