Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

wojtas105

[4000zł] Laptop dla studenta

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć wszystkim,

 

Po długich poszukiwaniach postanowiłem zwrócić się do specjalistów.

Poszukuję laptopa do pracy na studiach/biurowych.

Głównie pracuję na wielu programach jednocześnie (word+excel+autocad/photoshop+przeglądarka(youtube/facebook)+spotify w tle) i na dwóch monitorach, laptopa noszę często na uczelnię, raczej nie zdarza mi się grać w gry.

 

Zależy mi na:

  • mobilności - niska waga, małe rozmiary, czyli ekran do max. 14 cali,
  • braku problemu z wydajnością przy pracy na dwóch monitorach,
  • aby laptop był wystarczający na minimum 4 lata wydajnej pracy.

 

Moje pomysły dotychczas to:

 

MSI PS42, zastanawiam się też, czy nie wystarczy wersja z procesorem i5

DELL INSPIRON 5370

DELL VOSTRO 5370 - obudowa aluminiowa, kosztem procesora

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lenovo ThinkPad E480 i5-8250U/8GB/256+1000/Win10P FHD złotych

Dobrze wykonany laptop z matową matrycą FHD IPS i cichym systemem chłodzenia. Można go podłączyć do stacji dokującej lub replikatora portów, więc możesz na nim pracować na dwóch monitorach. Ma niezłą wydajność, a seria Thinkpad jest znana z niezawodności.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Różnica między procesorami i5U i i7U nie jest aż tak duża.

 

Model biznesowy Dell Vostro 5370 i5-8250U/16GB/256/10Pro FHD 4 049 zł

Matryca FULL HD IPS, solidne wykonanie aluminiowa obudowa, wygodna podświetlana klawiatura, sporo wydajniejszy procesor 4 rdzeniowy 8 generacji, łatwy dostęp do układu chłodzenia, dobra kultura pracy, 3 letnia gwarancja. Dysk SSD oraz system w wersji PRO w cenie.

 

Ewentualnie ASUS ZenBook UX410UA i7-8550U/8GB/512SSD/Win10 4 199 zł

Typowy Ultrabook. Matryca FULL HD matowa IPS, aluminiowa obudowa, lekki mobilny, podświetlana klawiatura, możliwość rozbudowy ram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak ma się kwestia kart graficznych? W niektórych tych modelach występują dedykowane, w innych nie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli nie zamierzasz grać dedykowana karta nie jest Ci potrzebna-spokojnie wystarczy integra.

Z innych propozycji:

HP Pavilion 14 i5-8250U/16GB/480PCIe/W10/IPS Silver za 3849zł

Podzespoły podobne jak u konkurencji, ale jest tu już 16GB pamięci oraz dosyć pojemny 480 GB dysk SSD na PCIe.

Ewentualnie biznesowy model Dell'a:

Dell Vostro 5471 i5-8250U/16GB/256/10Pro FHD za 4099zł

W tym wypadku otrzymujesz dłuższą (3-letnią gwarancję) design może i nie zachwyca, ale Dell ma za to b.dobrą obsługę serwisową.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co jeżeli chodzi o programy jak AutoCAD lub Photoshop? Wolałbym chyba jednak dedykowaną kartę, nawet kosztem większej pamięci (wydaje mi się, że 256 GB wystarczy na moje potrzeby - nie przetrzymuje muzyki ani filmów na dysku), lub procesora (skoro nie ma tak wielkiej różnicy między i5 a i7 :) ) Dell Vostro 5470 dosyć kusi aluminiową obudową. Jeżeli chodzi o Asus lub HP, to raczej nie jestem do nich przekonany. Thinkpady też rozważałem, ale stosunek cena-hardware oraz po prostu design nie dokońca mi odpowiadają;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W Vostro 5471 otrzymujesz też system Windows 10 w wersji PRO.

 

Z dedykowanej karty w tych laptopach dostaniesz maksymalnie MX150.

Na pewno MSI PS42 ma wersję z MX150Z kolei R530 (w niektórych wersjach Vostro 5471) są bez sensu, gdyż te Radeony mają b.słabą wydajność, a przy tym są źródłem dodatkowego ciepła i hałasu.W przypadku dedykowanej grafiki masz te HP'ki:

HP Pavilion 14 i5-8250U/16GB/256PCIe/W10/IPS MX150 za 3799zł

lub drożej wersję z większym dyskiem:

HP Pavilion 14 i5-8250U/16GB/480PCIe/W10/IPS MX150 za 4199zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak ma się kwestia kart graficznych? W niektórych tych modelach występują dedykowane, w innych nie.

 

Skoro nie zamierasz grać w gry to bez sensu pchać się w grafikę dedykowaną.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co zdążyłem się zorientować, a sam od ponad tygodnia staram się wybrać dla siebie lapka, to z Macbookami jest tak - kto już go ma, nie wyobraża sobie zmiany na innego laptopa, uważa go za cud ( nie mówię tu o napalonych 15 latkach na jabłuszko, tylko o dorosłych biznesmanach, grafikach i osobach pracujących na komputerze, nie grających w gry), moich 3 kolegów grafików siedzi również w Macu, pomimo że w tej cenie mieliby teoretycznie lepsze pod względem parametrów komputery na Windowsie. Według mnie największe plusy Macbooka i jednoczesnie powody dla których sam zdecydowałem że w przyszłym tygodniu zamawiam właśnie taki komputer :

- przede wszystkim i dla mnie najważniejsze - praktycznie zerowa utrata wartości jak na komputer. 3-4 letnie Macbooki Air chodzą na allegro dalej po 2900-3200 zł ( 3600 nowy ), a mówimy tu o komputerze który ma 4 lata! 6 letnie Macbook Air z 2012 roku, w dobrym stanie nadal po 2500-2600.

- Darmowe i automatyczne upgrady systemów, aktualizacje, optymalizacje powodujące, że komputer jest cały czas idealnie szybki.

- Strasznie ciężki w hackowaniu ze względu na to, że rdzeń jest linuxowy, co dla osób przechowujących poważne dokumenty jest istotnie ważne.

- Wczoraj miałem okazje potestować sobie 6 letniego Macbooka Pro, po tylu latach pełnego użytkowania, 340 cyklach ładowania, ten komputer nadal włącza się w 15 sekund ( jako nowy - 10 sekund ), trzyma około 4.5h ciągłego oglądania filmu z internetu w jakości Full HD, 8h przeglądania internetu. Przez te 6 lat - 0 awarii i problemów.

Myślę, że wybór Macbooka to też taki troche mentalny wybór, nie patrzymy tu na same w sobie parametry, bo pomimo tego że wydają się słabe, sam komputer jest rewelacyjny. Skoro informatycy i graficy na nich pracują, to w końcu muszą być to dobre komputery. Tak jak napisałem wyżej, po ponad tygodniu wybierania laptopów, zasięgania porad wszędzie gdzie się dało, wybór padł na Macbook Air 13".

 

Musiałbyś się też dowiedzieć, czy AutoCAD na Maca, działa identycznie jak na Windows, czy np nie jest jakoś okrojony itp? Tego nie wiem ,a to na pewno ważne, jeśli pracujesz w CADzie.

 

Jeszcze nasuwa mi się pytanie. Jak do moich wymagań ma się Macbook Air?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ukrywam, że też zaczynam się nakręcać na maca. Jednak chyba warto poczekać jeszcze do końca miesiąca, czy aby nie wyjdzie nowy;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...