Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

aggr3ssive

Problem podczas grania - czy to grafika ?

Rekomendowane odpowiedzi

Koledzy chciałbym się Was poradzić bo mam mały problem z komputerem stacjonarnym. Od jakiegoś czasu zauważyłem, że podczas gry w WOT-a (tylko i wyłącznie wtedy) komputer ... zawiesza się ? Ciężko mi nawet powiedzieć co się dzieje bo po prostu wywala cały czarny ekran, a komputer cały czas pracuje. Próbowałem zarejestrować temperaturę na karcie i w momencie kiedy komputer działa to temperatura jest w normie, ale nie wiem ile wynosi w momencie zawieszenia bo muszę go wtedy wyłączyć trzymając dłużej przycisk i uruchomić ponownie, innego sposobu nie ma na przywrócenie mu życia ?

 

Nie chcę Was wprowadzić w błąd, ale szedłbym właśnie w powyższym kierunku bo ostatnimi czasy wyszło sporo aktualizacji do gry, ma ona coraz więcej wymagań jeśli chodzi o sprzęt, a komputer bez żadnych upgradów. W dodatku przed samym "zawieszeniem" zaczyna przycinać się grafika, a dzieje się to wtedy gdy wokół mnie dużo się dzieje (zapewne większe obciążenie dla karty). Jak poprawnie zdiagnozować w czym tkwi problem, aby przez przypadek nie kupić złej części ? Nawet nie mam skąd podmienić karty na lepszą ;/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość RMS_84

Jak masz w okolicy sklep X-Kom to kup kartę graficzną podobną wydajnościowo to aktualnej karty w kompie i sprawdź czy działa poprawnie jak nie to zwróć i sprawdź resztę kompa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli zawiesza ci się i przycina gdy wokół dużo sie dzieje to wina procesora i być może to on się przegrzewa i tym samym zbija zegary.

 

Pobierz occt i uruchom test cpu i patrz na temperatury.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

może autor by podał jaki ma procesor, kartę i zasilacz, bo wróżbita Maciej podobno ma wolne .

Teraz do WoT, jak się gra na kliencie HD nie wystarczy już jakiś low-endowy szmatławiec żeby to chociaż na medium 60 kl/s mieć

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za Wasze wypowiedzi i poniżej wrzucam podzespoły.

 

Procesor: Intel Core i5-4590 3.3GHz LGA1150 BOX (BX80646I54590)

Płyta główna: ASRock H81M LGA1150 (PCX/DZw/GLAN/SATA3/USB3/DDR3/CROSSFIRE) mATX ( H81M )

Ram: Crucial Ballistix 8GB (2x4GB) DDR3 1600MHz CL Unbuffered NON-ECC 1.5V

Karta graficzna: MSI GeForce GTX 760 2GB DDR5 (256 Bit), HDMI, DVI

Zasilacz: Thermaltake Smart SE 530W

 

Swoją drogą jakie są maksymalne temperatury jakimi jeszcze nie należy się przejmować dla tego procesora ? Bo nigdy na to nie zwracałem uwagi, a bardziej skupiałem się na grafice gdzie max. odnotowana temperatura to 82 stopnie w stresie.

 

Takie mam obecnie temperatury na procesorze bez obciążenia:

 

https://zapodaj.net/images/903dabded886d.jpg

 

 

Po godzinie grania złapałem max. temp. na procesorze 60 stopni, a na karcie 76 stopni. Przy czym nie wystąpiły żadne ww sytuacje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

temperatury masz w porządku , to raczej nie od tego, może po prostu karta się kończy i sterownik wywala obraz, poobciążaj ją jakimiś benchmarkami np Unigine Valley 1.0 (włącz go na kilka cykli), on obciąża praktycznie samą grafę, procka możesz w occt sprawdzić lub prime95

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po kilku dniach testów spostrzeżenie mam tylko jedno, ale kompletnie nie wiem co ono mi mówi ;/

 

Po sprawdzeniu procesora/karty graficznej pod różnymi programami nie powodują one problemów tzn. nawet przy ekstremalnym obciążeniu chociażby procesora gdzie rdzenie zagrzały się pod 90 stopni nie powodowało to "klatkowania". Przy uruchomionej grze (WOT) czyli w jedynym przypadku kiedy te "przycięcia" zostały przeze mnie zauważone, programy nie rejestrują bardzo wysokich temperatur tzn. na pewno pod programami testowymi te obciążenia były znacznie większe. I teraz najlepsze ... bardzo częste klatkowania/przycięcia w WOT obserwuję wtedy kiedy mam w pasku zminimalizowaną przeglądarkę ;/ Śmiech na sali ... Co jest powodem takiego zachowania ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mało ramu tymbardziej że chrome żre go bardzo dużo.

 

Po co mieć włączoną przeglądarkę w tle podczas grania? :hmm:

 

wyłaczasz przeglądarkę jak idziesz grać :hmm: :hmm: :hmm:

U mnie normalnie wisi 3Gb zajęte przez nie na stacjonarnym...

 

Na laptopie od pół roku wisi nawet bez aktualizacji i też gram...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W twoim przypadku zalecam zwiększyć swap na dysku systemowym i wyłączać przeglądarkę jak dla mnie 8 gb to mało byś musiał dokupić kolejne 8 i wtedy było by spoko

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

gram na 8, w tle oczywiście nic nie chodzi + MemoryCleaner i jeszcze zapas ramu zostaje ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie używaj jakiś niesprawdzonych programów typu gamebostery czy memory cleanery bo one tylko pogorszają.

 

wyłaczasz przeglądarkę jak idziesz grać :hmm: :hmm: :hmm:

U mnie normalnie wisi 3Gb zajęte przez nie na stacjonarnym...

 

Na laptopie od pół roku wisi nawet bez aktualizacji i też gram...

 

Mam 4gb ramu więc wyłączam wszystko co się da wchodze w menadżer zadań i wyłączam host drukarki i inne bzdety które mi sie nie przydadzą podczas gry.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie używaj jakiś niesprawdzonych programów typu gamebostery czy memory cleanery bo one tylko pogorszają.

mało wiesz kolego, jakby był nie sprawdzony to bym go nie używał, a jadę na nim kilkanaście lat :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...