Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Krzysiek232

Paski na ekranie i inne błędy

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Niedawno kupiłem komputer (używany):

 

 

 

SPECYFIKACJA KOMPUTERA

 

- Procesor - Intel Core i5-4570 (czterordzeniowa jednostka, wyciągająca w trybie turbo do 3,6 GHz), na nim chłodzenie CPU Scythe Shuriken Rev.B (SCSK-1100)

- Karta graficzna - Nvidia GeForce Zotac GTX 1060 6GB (2 lata gwarancji)

- Płyta główna - Gigabyte GA-H81M-S1

- Pamięć - Dual channel (128-bit) 8 GB RAM Kingsto

 

1) SSD SPCC Solid State Disk - 60 GB

2) HDD Seagate ST1000DM003 (7200 RPM) - 1 TB

- System operacyjny - Microsoft Windows 10

- Zasilacz - TRACER HIGHLANDER SILENT 450W

 

 

 

Komputer połączony z monitorem poprzez HDMI

 

 

 

PROBLEM(y):

 

Problem przy obciążeniu w grach:

 

W grze Overwatch nagle obraz rozgrywki zmieniał barwę, raz był zielony, raz czerwony. Zaznaczam obraz rozgrywki - a dodatkowe elementy typu pasek życia, celownik, chat pozostawał w normalnych kolorach, dodatkowo menu było również w zwykłych barwach. Inny błąd to nagle wszystko robiło się czarne (czarna plama powiększająca się na ekranie). Dodatkowo pojawił się błąd że robią się wzdłuż ekranu paski, które zostają aż do momentu ponownego uruchomienia komputera. W grze na najwyższych dostępnych ustawieniach graficznych gra chodzi płynnie ciągle na 70FPS, ale pojawiają się takie błędy, czym wyższe ustawienia tym chyba częściej występują...

 

 

 

W grze Wiedźmin po kilku chwilach grania tekstura głównej postaci - konkretniej głowa robiła się rozciągnięta.

 

 

 

Nie zauważyłem nic dziwnego z temperaturami - podczas błędów nie odnotowuje skrajnych granic. Ogólnie przy grze są na poziomie:

 

Intel Core i5 4570 ~52 stopnie Zużycie jednak niekiedy sięga 100%,

 

GeForce GTX 1060 GB - GPU do 66%, Memory do 26%,

 

HD Graphics 4600 - temperatura GPU 43 stopni,

post-601034-15397051695385_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Karta graficzna jest winna, jest zepsuta, typowy przypadek rozpoznany po objawach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Okazało się że miałem program MSI afterburner, usunąłem go i zrestartowałem ustawienia 3D w panelu nvidi. Czy to może jakoś pomóc? Czy to są już objawy uszkodzonej karty graficznej?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wyjdzie w praniu graj, testuj, kartę masz na gwarancji wiec martwic się za bardzo nie musisz, w najgorszym wypadku wytrzymasz chwile na integrze. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...