Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Marches

i5-7640X - pakować się w ten procesor?

Rekomendowane odpowiedzi

Hej, mam mały problem, składam aktualnie kompa w x komie i czy warto inwestować w i5-7640X? podoba mi się 4ghz i 4,2ghz w turbo, do tego można go wykręcić na 5ghz bez problemu. Do tego nowa podstawka, no i tak się zastanawiam czy poczekać na nowe procki czy brać to co jest, no chyba że macie coś innego do zaproponowania?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie nie, właśnie dlatego się pytam, czy opłaca się kupic ten procesor, bo trochę wypadłem z obiegu sprzetu pc i dlatego założyłem ten topic.

 

Jak macie jakieś inne pomysły - walcie śmiało.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sam procek jak widze testy nie jest zły , ale sam pomysł chyba kiepski z lekka .. Procek tysiak, płyta tysiak, TDP 112 w stocku, grzanie zimą gratis. Jeśli taki ma być cel to cel to dobry pomysł .. 

 

Co tam chcesz mieć w środku ? Bo może SLI ? Do czego to to ? Do gier ? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Procek w obecnych "promocyjnych" cenach (niecałe 750 zł w niektórych sklepach) jest nawet ok, ale cała platforma LGA2066 jest cholernie droga i w ostatecznym rozrachunku taka "impreza" się nie opłaca. Na dzisiaj lepiej wziąć Ryzena 6- lub 8-rdzeniowego a jak koniecznie ma być Intel to trzeba poczekać na poprawę dostępności i obniżkę cen (co znając życie nastąpi dopiero po świętach).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak koniecznie ma być Intel to trzeba poczekać na poprawę dostępności i obniżkę cen (co znając życie nastąpi dopiero po świętach).

 

I wcale się nie zdziwię jak po wielkanocnych ;) Na chwile obecną, jedynym słusznym wyborem jeśli chodzi o cena/wydajność, to Ryzeny od AMD. 4 gołe rdzenie, z miesiąca na miesiąc, będą coraz bardziej w grach się dławic. Nawet intel już poleciał w większą ilość rdzeni, wiec i producenci gier nie będą się już musieli ograniczać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A cóż to za wymagające gry mają wyjść w najbliższych miesiącach ? Taki BF5 i nowy Tomb Raider dobrze działają na 4 rdzeniach 8 generacji ,a 4 rdzenie 9 generacji mają być o 30 % wydajniejsze więc tak łatwo się nie udławi :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Doradzenie kupna 4 rdzeni dla kogoś, kto zmienia platformę, a nie zmienia procka np. z celerona jest tak samo głupie, jak doradzenie kupna 1050ti zamiast 1060 3gb :lol2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A cóż to za wymagające gry mają wyjść w najbliższych miesiącach ? Taki BF5 i nowy Tomb Raider dobrze działają na 4 rdzeniach 8 generacji ,a 4 rdzenie 9 generacji mają być o 30 % wydajniejsze więc tak łatwo się nie udławi :)

Mhm, znowu zaczniesz robić offtop i bronić swojej I3. Nie ma posta, w którym byś tego ludziom nie wciskał, więc dyskusje z tobą zakończę jednym postem, - Zobaczmy jak sobie będzie ten I3 (oraz inne gołe 4ro rdzeniowce) radziły BF na największych mapach, z dużą ilością graczy. Nie będę wspominał o nadchodzącym Metro: Exodus, ani o CP 2077, który zbliża się coraz większymi krokami. Nie mówiąc już o tym ze nawet I3 dzisiaj kosztuje więcej niż 12 wątkowce od AMD, więc jest po prostu kompletnie nieopłacalny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A cóż to za wymagające gry mają wyjść w najbliższych miesiącach ? Taki BF5 i nowy Tomb Raider dobrze działają na 4 rdzeniach 8 generacji ,a 4 rdzenie 9 generacji mają być o 30 % wydajniejsze więc tak łatwo się nie udławi :)

 

4 rdzenie 9 generacji to to samo co rdzenie 8 generacji, a de facto to samo co 7 i 6 też. To stary dobry Skylake w kolejnych odsłonach usprawnieniach procesu i kosmetycznych przeróbkach. Po prostu w 8 generacji dodano 6 rdzeniowce, a w 9 8-rdzeniowce.

 

W sumie jeżeli ktoś jest fanem intela to i5-7640X nie jest takim tragicznym pomysłem jeśli się go traktuje przejściowo. Jest niedużo droższy od słabego i3-8350k, a sama platforma przynajmniej względnie przyszłościowa choć droga. Przy obecnych chorych cenach Inteli HEDT nie wypada tak źle. Dopłaca się kilkaset złotych za płytę* i tyle, ale jak ktoś ma więcej dysków SSD itp. to może nawet i te dodatkowe PCIE wykorzysta (oczywiście po zmianie procka).

*Ale owa płyta jest też zwykle naprawdę nieźle doposażona.

 

Bo tak to Ryzen jest dużo rozsądniejszym wyborem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A cóż to za wymagające gry mają wyjść w najbliższych miesiącach ? Taki BF5 i nowy Tomb Raider dobrze działają na 4 rdzeniach 8 generacji ,a 4 rdzenie 9 generacji mają być o 30 % wydajniejsze więc tak łatwo się nie udławi :)

 

Tak chyba z dupy sobie te 30 % wyjmą ;)

 

Nie było żadnej informacji i nie będzie więc skończ bredzić, wydajność pojedynczego rdzenia stoi w miejscu od czasu 6700k, obecne wzrosty wydajności to tylko dokładanie rdzeni i zwiększanie taktowania którego powoli zaczyna brakować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obecne ceny mówią - kupuj AMD, bo dużo taniej masz niewiele mniej wydajnie.

Ale jak szukasz maksymalnej wydajności bez patrzenia na koszty to przyszłe i9.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mhm, znowu zaczniesz robić offtop i bronić swojej I3. Nie ma posta, w którym byś tego ludziom nie wciskał, więc dyskusje z tobą zakończę jednym postem, - Zobaczmy jak sobie będzie ten I3 (oraz inne gołe 4ro rdzeniowce) radziły BF na największych mapach, z dużą ilością graczy. Nie będę wspominał o nadchodzącym Metro: Exodus, ani o CP 2077, który zbliża się coraz większymi krokami. Nie mówiąc już o tym ze nawet I3 dzisiaj kosztuje więcej niż 12 wątkowce od AMD, więc jest po prostu kompletnie nieopłacalny.

 

W tej chwili jest nieopłacalny ale od nowego roku wszystko się może zmienić i ceny znów będą normalne, a taki i3 9100 4/4 będzie wydajniejszy od tych ryzenów 6/12 które tu polecacie :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

4 rdzenie 9 generacji to to samo co rdzenie 8 generacji

Nie to samo i3 9100 w zastosowaniach wielowątkowych jest o 32 % wydajniejszy od i3 8100 .

 

Jest niedużo droższy od słabego i3-8350k, a sama platforma przynajmniej względnie przyszłościowa choć droga

ten słaby i3-8350k w grach jest wydajniejszy od ryzena i5 2600 którego tutaj tak uparcie polecacie i pobiera mniej prądu :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Nie to samo i3 9100 w zastosowaniach wielowątkowych jest o 32 % wydajniejszy od i3 8100 .

 

 

W tej chwili jest nieopłacalny ale od nowego roku wszystko się może zmienić i ceny znów będą normalne, a taki i3 9100 4/4 będzie wydajniejszy od tych ryzenów 6/12 które tu polecacie :E

On planuje zakupy po nowym roku czy teraz? Plotki mówią ze intel może mieć problemy nawet do połowy 2019. Poza tym pokaz mi realne testy, w których ta wydajność wzrasta o 30%, bo jak widzę takie teksty to brak mi słów.

 

 

 

ten słaby i3-8350k w grach jest wydajniejszy od ryzena i5 2600 którego tutaj tak uparcie polecacie i pobiera mniej prądu :D

Ja ci mogę pokazać film w którym Ryzen po OC (a czasami i bez) równa się a nawet wyprzedza i5-8400, zresztą już go pokazywałem. a ty dalej robisz offtop na co co dziwne nikt nie zwraca uwagi.

 

 

 

A tu juz przewaga i3 8350K nad ryzenem 2600 :lol2:

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no to teraz mnie zagieliście, nie wiem co wybrac czy I5 - 8 gen, czy Ryzena, dodatkowo czy pakować się przy intelu w podstawkę 2066, ale myśle że to przyszłościowe, no ceny jak ceny. Procesor będzie jechany na 100% pod pewnym programem, będzie używany do photoshopa, ogólnie do grafiki, do różnych programów które obciążają procka na 100%, ramu mam zamiar 32gb, dysk M.2 500gb itp. Przede wszystkim chodzi mi o wydajność procesora i wymianę w razie czego na 9 gen jak już wyjdą i okaże się że są np: o 30% wydajniejsze. Grafika jak grafika, wystarczy mi 1050TI.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poczekaj sobie na I5 9600K proc bez HT ale zawsze to 6 rdzeni a nie 4.

 

Chyba najlepszym wyborem na teraz jest Ryzen 2600.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nie to samo i3 9100 w zastosowaniach wielowątkowych jest o 32 % wydajniejszy od i3 8100

Weź nie trolluj.

i3-9100 to jest odgrzany i3-8300. To jest dokładnie to samo.

 

Nie wgłębiałem się za bardzo w ten temat, sugerowałem się danymi z pierwszej wyszukanej stronki http://hwbench.com/c...el-core-i3-8100

Weź już się nie kompromituj... :lol2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najlepsze jest to że w ogóle i3-9Gen jeszcze nie zostały zapowiedziane, a ktoś już je niby testował :D:lol2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

oki AMD mi pasuje, ale czy np: Ryzen 5 2600X da się wykręcić do 5ghz? przy jakiej płycie głównej? bo pod AM4 jest tego trochę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak intel to tylko od 6 rdzeni wzwyż jak komp ma być na przyszlosc a nie do ogrania starych gier ,a jak amd to wiadomo co jest najlepsze nawet nie trzeba pisać ,żadne tam i3 i 4 rdzenie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no to teraz mnie zagieliście, nie wiem co wybrac czy I5 - 8 gen, czy Ryzena, dodatkowo czy pakować się przy intelu w podstawkę 2066, ale myśle że to przyszłościowe, no ceny jak ceny. Procesor będzie jechany na 100% pod pewnym programem, będzie używany do photoshopa, ogólnie do grafiki, do różnych programów które obciążają procka na 100%, ramu mam zamiar 32gb, dysk M.2 500gb itp. Przede wszystkim chodzi mi o wydajność procesora i wymianę w razie czego na 9 gen jak już wyjdą i okaże się że są np: o 30% wydajniejsze. Grafika jak grafika, wystarczy mi 1050TI.

W poprzednim temacie pisałeś ze twój budżet wynosi 3 tysiące złotych,

kwotę jaką chce przeznaczyć to około 3000zł (

jeśli nic się nie zmieniło, to nie poszalejesz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...