Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

deadwheel

Jaki dysk SSD 250/500GB

Rekomendowane odpowiedzi

Co najlepiej opłaca się aktualnie wybrać ? Rozważam kilka propozycji:

 

~250GB

 

- Samsung 860 EVO

- Crucial MX500

- GOODRAM IRDM PRO (GEN2)

- ADATA SU900

 

~500GB

 

- Samsung 860 EVO

- Crucial MX500

 

Z jednej strony przemawia do mnie IRDM PRO oraz SU900 z racji MLC a z drugiej lepszy stosunek ceny do GB w przypadku większej pojemności. Gwarancja niby wszędzie ta sama ( 5 lat ) jednakże nie planuje wymieniać tego dysku po tym okresie. Z komputera głównie korzystam do internetu i programowania ( Android studio, visual studio, PHPStorm, InteliJ oraz jakieś tam rzeczy javascriptowe ).

 

Dyski tylko pod SATA3.

 

Co wybrać ? Może jakieś jeszcze alternatywy ?

Czekać na jakąś okazję, jeszcze niższe cenny ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Irdm Pro(2D MLC 19 nm) > 860 Evo(3D TLC 40 nm CTF, statyczny bufor SLC) > SU900(3D MLC 16nm FG, dynamiczny bufor SLC) > MX500(3D TLC 16nm FG, dynamiczny bufor SLC).

Kup Irdm Pro 240 GB i Samsunga 860 Evo 500 GB.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

MX 500 dobrze wypada w relacji cena - pojemność.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chcesz lepszy dysk - bierz GOODRAM IRDM PRO (GEN2).

Chcesz więcej miejsca, możesz brać - Samsung 860 EVO.

 

Cena irdm jest dobra, nawet jeżeli spadnie w najbliższej przyszłości to nie o tyle, żeby było warto czekać. A tak to już będziesz się cieszył szybszą pracą komputera.

 

Ja na Twoim miejscu kupiłbym tego goodrama a w przyszłości możesz dołożyć drugiego i w raid.

 

Każdy ma swoje kryteria - bo ja na przykład nie kupiłbym dysku TLC, ale nie można powiedzieć, że to złe dyski.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może nie zaznaczyłem ale chcę wybrać tylko jeden dysk.

W takim razie jeżeli wystarczy Ci dysk 240 GB to kup IRDM Pro, jeżeli nie to 860 Evo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak chcesz mieć Zacięcia i freezy kupuj Goodrama jeśli wolisz coś sprawdzonego to Samsung lub Crucial

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@up

Głupoty panie, jeżeli chodzi o szybkość samych kości:

IRDM Pro > 860 Evo > SU900 > MX500

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Żywotność wygląda tak samo, 860 Evo ma lepszą niż MX500 i SU900.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To że jest 3D nie ma żadnego znaczenia, 16 nm MLC jest pod względem trwałości blisko 40 nm TLC, do tego Samsung wykorzystuje Charge Trap Flash co dodatkowo pozytywnie wpływa na trwałość kości.

Zobacz sobie na deklarowany parametr TBW w dyskach 500 GB, MX500 = 180, 860 Evo = 600, IRDM Pro = 600, SU900 = 400.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostatecznie zakupiłem IRDM Pro, załączam jeszcze wyniki z CrystalDiskMark.

4K Q32T1 dosyć słabo wypada w porównaniu do testów ale to chyba dlatego że na dysku stoi system ? Reszta wyników wydaje się zbliżona.

 

7Uj1Dr1.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Posiadam GOODRAM IRDM PRO (GEN2) 240gb i Polecam jest super poleciłem go znajomym każdy chwali jeszcze w tej cenie to bym się nie zastanawiał

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Też potrzebuję dysku ssd do lapka, byłem już zdecydowany na goodrama irdm pro 240GB, ale przy próbie zamówienia okazuje się, że w większości sklepów jest niedostępny :kwasny: Dlaczego tak? Wycofany czy nie nadążają produkować? :hmm: Znalazłem też sporo informacji o freezach na tych dyskach, co prawda to stare posty ale mimo wszystko...

pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Zobacz sobie na deklarowany parametr TBW w dyskach 500 GB, MX500 = 180, 860 Evo = 600, IRDM Pro = 600, SU900 = 400.

Małe sprostowanie się należy: 860 Evo = 300 TBW, IRDM Pro = gwarancja nieograniczona przez TBW

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Też potrzebuję dysku ssd do lapka, byłem już zdecydowany na goodrama irdm pro 240GB, ale przy próbie zamówienia okazuje się, że w większości sklepów jest niedostępny :kwasny: Dlaczego tak? Wycofany czy nie nadążają produkować? :hmm: Znalazłem też sporo informacji o freezach na tych dyskach, co prawda to stare posty ale mimo wszystko...

pozdro

ADATA SU900 niby też MLC, a jeden z dwóch padł po niecałych 2 miesiącach na amen. Ja bym brał samsunga jak ma być niezawodnie, płaci się za markę ale przynajmniej jest spokój.

Goodram IRDM ma różne opinie, najwięcej zastrzeżeń było do rev. 1, dostępność to pewno MLC już nie produkując bo lepiej klepać tanie TCL, a teraz jeszcze gorsze i gówniane QLC... (legenda głosi, że dane na dyskach QLC reprezentują stan kwantowy, są zapisane dopóki nikt ich nie próbuje odczytać).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z tych dwóch co byście brali

Samsung EVO 860 250GB - około 240zł

czy

Crucial MX500 250GB - 199zł ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z tych dwóch co byście brali

Samsung EVO 860 250GB - około 240zł

czy

Crucial MX500 250GB - 199zł ?

 

 

wolałbym dorzucić do MX500 500gb - 299zł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z tych dwóch co byście brali

Samsung EVO 860 250GB - około 240zł

czy

Crucial MX500 250GB - 199zł ?

Raczej MX500.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z tych dwóch co byście brali

Samsung EVO 860 250GB - około 240zł

czy

Crucial MX500 250GB - 199zł ?

Mam MX500 512GB od czarnego piątku, kupowałem wtedy 2 sztuki. Teraz zastanawiam się nad EVO860 1TB bo jednak utrata danych trochę boli.

Nie mam zastrzeżeń do MX-a.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie,

zastanawiam się nad zmiana mojego dysku w laptopie (KINGSTON_SHFS37A/Fury) na coś nowszego. Znalazłem promocję na amazon.co.uk Samsung Evo 860.

 

https://www.amazon.co.uk/gp/product/B078WQT6S6/ref=ox_sc_act_title_1?smid=AHJIVF2444BKW&psc=1

 

Wydaje mi się że 72 funty to dobra cena jak za dysk 500gb, ale jakby była jakaś alternatywa to byłbym bardzo wdzięczny za propozycje :)

 

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...