Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

BuLiNN

Zrównoważony plan zasilania nie daje maksymalnej częstotliwości podczas obciążenia

Rekomendowane odpowiedzi

Hej.

 

Mam malutki problem ze swoim sprzętem

R5 2600 + Crucial 3000mhz CL 16(XMP) + gigabyte b450m ds3h(BIOS F1), Corsair 580W

 

Przy włączonym trybie zrównoważonym i odpalonej grze (obojętnie jakiej, starcraft 2 na przykład), procesor 60% czasu działa na obniżonym taktowaniu (ustawia rdzenie na 1.6ghz)a potem na chwile przeskakuje na 3,6GHZ. Przy włączonym planie zasilania Wysoka wydajność taki problem nie występuje. Wszystko to objawia się tym, że w mam mało fpsów, a zmiana planu zasilania przy każdym odpaleniu gry jest conajmniej irytująca, przegladałem internety, ale niestey nie było tam zbyt duzo wartosciowych informacji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdzasz w CPU-z ?

Zmień "stan procesora" pod "Zarządzaniem energią procesora", w zaawansowanych opcjach planu zasilania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak dokladnie, w CPU-Z sprawdzam i czuje po prostu ze mam mniej klatek. Na wlaczonym zrownowazonym, mam 50fps, a po zmianie na wysoka wydajnosc nagle fpsy leca ponad 100

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O kurcze zapomniałem napisać. Tak windows 10 17134. Czemu pytasz? Czy wersja windy ma jakieś znaczenie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam to samo na procesorze Intela, kompilacja raczej jedna z nowszych, gdyż niedawno stawiałem system: 17763.1.

 

I tak się zastanawiam jak rozwiązać ten problem, nie sprawdzałem jeszcze dokładnie taktów, ale jeśli wybiorę program "najwyższa wydajność" to GPU będzie cały czas trzymało wysokie taktowania? Trochę to będzie bez sensu w moim przypadku, ponieważ 90% czasu spędzam w internecie, z drugiej strony przełączenie programu "oszczędzania energii" za każdym razem gdy chcę w coś chwilę pograć też jest bez sensu :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na najwyższa wydajność będzie dokładnie ustawiała Ci wszystko na maxa, tak jakbyś był pod mocnym obciążeniem :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wydawało mi się ze Ryzen Balanced jest tylko dla ryzenow pierwszej generacji, bo w drugiej nie beda mialy co robic, a beda jeszcze psuc...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...