Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

piotryt30

i3 2100 vs fx-6300

Rekomendowane odpowiedzi

Stało się nieszczęście i spaliłem płyta LGA1155

 

Mam płytę msi 760gm-p21 - pod amd

 

Lepiej kupić fx-6300 i korzystać z płyty pod AM3

Czy: Kupić płytę na LGA i włożyć i3 2100

Obydwa rozwiązania są dokładnie w tej samej cenie.

Nie interesuje mnie rozbudowa w przyszłości, potrzebuję rozwiązania na teraz i na którąś z tych dwóch opcji muszę się zdecydować.

Nie będę nic podkręcać.

 

Dziękuję za pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co nie zrobisz wydajność podobna, zależna od karty graficznej, jednak procesory z racji wieku nie padają tak szybko jak płyty, więc bezpieczniejszym wyjściem byłoby chyba wzięcie procka od amd, jak juz posiadasz sprawną, sprawdzoną płytę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wzięcie FX jest nieco lepszym wyborem. Wydajnościowo procesoey wypadają bardzo podobnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdyby płyta nie była takim tragicznym paździerzem to FX byłby znacznie lepszym wyborem, a tak to może być różnie z trzymaniem zegarów ale ogólnie imo lepiej fxa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ojej, pytanie z moich czasów bigsmile.gif

FX bez dwóch zdań. Te i3ki już dawno po śmietnikach leżą, a FXy niby też, ale jednak coś tam się na nich da zrobić. Plus to że teraz wszystko ma wincyj rdzeniuf i FX lepiej się trzyma po latach. Z GTX970 dało się pograć w najnowszego Tomb Raidera, obrobić film i inne takie. Upewnij się że dobre chłodzenie ma, to będzie miał turbo do 4,1GHz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

up@ niewielkim kosztem można zrobic upgrade na s1155, zamiast i3 można wsadzić i5 za 100-120zł, wydajność będzie lepsza niż na FXach. Płyta którą posiada autor jest słaba, lepiej będzie sprzedać graty i kupić i5+płytę.

Zabrakło ważnego pytania: jak karta graficzna? do czego ten zestaw?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

up@ niewielkim kosztem można zrobic upgrade na s1155, zamiast i3 można wsadzić i5 za 100-120zł, wydajność będzie lepsza niż na FXach. Płyta którą posiada autor jest słaba, lepiej będzie sprzedać graty i kupić i5+płytę.

Zabrakło ważnego pytania: jak karta graficzna? do czego ten zestaw?

@up

prawdziwa prawda :cool:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Autor stwierdził że nie interesuje go rozbudowa, więc podejrzewam że tymczasowo chce przesiedzieć póki nie odłoży na coś lepszego. W takim wypadku to FX lepiej wypada.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pomyslec,ze jeszcze z dwa lata temu liczyla sie tylko wydajnosc pojedynczego watka...Mamy rok 2018 ,stare i3 oraz i5 bez ht odchodza do lamusa a fx dalej sie trzyma.Ciekawe co bedzie za pare lat.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pomyslec,ze jeszcze z dwa lata temu liczyla sie tylko wydajnosc pojedynczego watka...Mamy rok 2018 ,stare i3 oraz i5 bez ht odchodza do lamusa a fx dalej sie trzyma.Ciekawe co bedzie za pare lat.

W nowym assassynie FX6300 goni i3 8100 :thumbup:

Hidden BULLDOZER POWA! :Up_to_s:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I tak wszystkie tutaj procesory odejdą do lamusa. Wybrać wydajniejszy za dobre pieniążki i tyle w temacie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Każdy sprzęt kiedyś odejdzie do lamusa. Ale korzystając na codzień z komputera z i5-8400, śmiem twierdzić że FX-6300 będzie tutaj lepszy niż i3-2120.

I tak powoli te komputery stają się przestarzałe i tak, a FX jeszcze chociaż tam jakoś daje radę. W laptopie mam i5-3320M i już ledwo to działa.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko wiesz stare stacjonarne i5 miało 4 rdzenie, a laptopowe tak jak ten co wymieniłeś ma 2 rdzenie więc wcale się nie dziwię.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Okej, więc jednak przestanę się wypowiadać tutaj w ogóle.

Narzekają że kobiety nie interesują się IT, ale jak widać przy kompletnym braku szacunku to nic dziwnego. Zakładanie płci z góry, w grach wygwizdywanie i inne obleśne komentarze. Szkoda słów.

 

Desktopowe i3 = laptopowe i5. i3-2120 = i5-3320M.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W nowym assassynie FX6300 goni i3 8100 :thumbup:

Hidden BULLDOZER POWA! :Up_to_s:

 

Moj sprzet z sygnaturki goni tego assassina na ustawieniach very high w przedziale 40-60 fps.Procesor idzie na max (czytalem ze nawet i7 tutaj ida caly czas pod duzym obciazeniem),ale i karta ma bardzo wysokie uzycie. Mysle ze ilosc rdzeni czy watkow (jak to tam sie poprawnie zwie w przypadku fx) ma tutaj znaczenie. Jestem pewien ze za pare lat bedzie bardzo podobnie,ryzeny maja 4,6,8 rdzeni i jeszcze raz taka ilosc watkow ,ktore teraz nie sa zbytnio uzywane tak jak to mialo miejsce w przypadku fx (intele mialy bardzo wysokie uzycie cpu,fx sporo mniejsze),a teraz zas nowe gry wyciskaja z tych dziadkow ile sie da .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

M@dnes proszę Ciebie nikt tutaj nie dyskryminuje kobiet. Osobiście nie zwracam uwagi czy to facet czy kobieta. Chyba że ktoś nałoży pastę termoprzewodzącą na płytę główną zamiast na procesor to niezależnie kto to by był to parsknę śmiechem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Okej, więc jednak przestanę się wypowiadać tutaj w ogóle.

Narzekają że kobiety nie interesują się IT, ale jak widać przy kompletnym braku szacunku to nic dziwnego. Zakładanie płci z góry, w grach wygwizdywanie i inne obleśne komentarze. Szkoda słów.

 

Desktopowe i3 = laptopowe i5. i3-2120 = i5-3320M.

 

Ale weź idź już te swoje paranoiczno-feministyczne-zakompleksione komentarze zostaw, dobra? Nikt tu nie assmuował twojej gender, ani nawet że jesteś helikopterem. Wyolbrzymiasz i dramatyzujesz tylko, że ktoś ci nie przytaknął, no straszne. Po prostu jak ktoś plecie, to ktoś go kontrargumentuje, a jak nie umiesz krytyki przyjąć, czy nawet argumentacji, tylko strzelasz focha, to się nie zabieraj do niczego bo nie dorosłaś. I naprawdę nikogo to nie obchodzi czy ktoś na ciebie gwiżdże, bo faceci to sobie dużo ostrzej jadą i nie płaczą. A jakby płakali, to by jeszcze gorzej byli zjechani niż kobiety, bo was się traktuje delikatniej w stosunku do nas,to jest fakt, tylko cóż, wypadałoby trochę wyjść poza swoje kompleksy i egocentryzm i pomyśleć co przeżywa płeć przeciwna.

 

Mam triggera na feministki, które obwiniają o wszystko nie siebie, tylko całą płeć męską. EOT.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moj sprzet z sygnaturki goni tego assassina na ustawieniach very high w przedziale 40-60 fps.Procesor idzie na max (czytalem ze nawet i7 tutaj ida caly czas pod duzym obciazeniem),ale i karta ma bardzo wysokie uzycie. Mysle ze ilosc rdzeni czy watkow (jak to tam sie poprawnie zwie w przypadku fx) ma tutaj znaczenie. Jestem pewien ze za pare lat bedzie bardzo podobnie,ryzeny maja 4,6,8 rdzeni i jeszcze raz taka ilosc watkow ,ktore teraz nie sa zbytnio uzywane tak jak to mialo miejsce w przypadku fx (intele mialy bardzo wysokie uzycie cpu,fx sporo mniejsze),a teraz zas nowe gry wyciskaja z tych dziadkow ile sie da .

To, że z czasem te procesory będą tylko zyskiwać jest jasne jak słońce - analogioczna sytuacja do C2D, C2Q i późniejszych Phenomów II - na początku potężnie wykręcony C2D zjadał wszystko, ale im dalej w las, mineło kilka lat i jednak 4 rdzenie zaczęły się przydawać.

 

Pytanie tylko na czym komu zależy - tutaj na PClabie widzę, że często ludzie zmieniają podzespoły co 2 lata, co roku, nawet co kilka miesięcy :E, więc dla nich liczby się wydajność "tu i teraz". Z drugiej strony znam zwykłych ludzi, którzy chcą kupić "raz i porządnie" i siedzą na tym 6-10 lat dopóki jakiś podzespół się nie zepsuje. Generalnie każdy musi przeanalizować swoją sytuację, swoje podejście i wybrać najbardziej optymalną drogę ;)

 

Ja nauczony poprzednimi generacjami pcham się tam gdzie jest więcej rdzeni/wątków - te 10-15% straty dzisiaj mnie nie zabije, a mam szereg korzyści, od jednej podstawki na kilka lat po bardziej odpowiadającą mi "PR-ową" politykę w wykonaniu AMD w zestawieniu z brudnymi sztuczkami stosowanymi wiecznie przez Intela ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie 10 procent różnicy to jest nic. Nie rozumiem ludzi którzy sprzedają i7-8700k i kupują i7-9700k :E ale to ich sprawa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To, że z czasem te procesory będą tylko zyskiwać jest jasne jak słońce - analogioczna sytuacja do C2D, C2Q i późniejszych Phenomów II - na początku potężnie wykręcony C2D zjadał wszystko, ale im dalej w las, mineło kilka lat i jednak 4 rdzenie zaczęły się przydawać.

 

Pytanie tylko na czym komu zależy - tutaj na PClabie widzę, że często ludzie zmieniają podzespoły co 2 lata, co roku, nawet co kilka miesięcy :E, więc dla nich liczby się wydajność "tu i teraz". Z drugiej strony znam zwykłych ludzi, którzy chcą kupić "raz i porządnie" i siedzą na tym 6-10 lat dopóki jakiś podzespół się nie zepsuje. Generalnie każdy musi przeanalizować swoją sytuację, swoje podejście i wybrać najbardziej optymalną drogę ;)

 

Ja nauczony poprzednimi generacjami pcham się tam gdzie jest więcej rdzeni/wątków - te 10-15% straty dzisiaj mnie nie zabije, a mam szereg korzyści, od jednej podstawki na kilka lat po bardziej odpowiadającą mi "PR-ową" politykę w wykonaniu AMD w zestawieniu z brudnymi sztuczkami stosowanymi wiecznie przez Intela ;)

Jestem na tyle niedzielnym graczem ze wymieniam sprzet wtedy ,kiedy nie jestem w stanie zagrac w cos co mi sie podoba,lub inwestycje w dany sprzet nie maja juz sensu.Obecnie osiagnalem chyba maximum jezeli chodzi o te platforme i pewnie jeszcze chwile na tym posiedze. Poki co gram we wszystko i nie ma problemow.

 

Zawsze podziwialem ludzi ktorzy kupuja nowosci zaraz po premierze. WEDLUG MNIE na rynku zadnej rewolucji nie bylo od paru lat. AMD podciagnelo sie ryzenami,ale ciagle gonia gdzies za intelem,ich wydajnosc wyjdzie w praniu za kilka lat jak w przypadku fx. Intel zas nie zrobil nic rewolucyjnego procz dodaniu rdzeni. Imho na dzien dzisiejszy do grania w 1080p60 starczy to co mam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...