Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Sigelei

Mobilny laptop do programowania - 5500 zł

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

Poszukuję nowego mobilnego laptopa w rozmiarze 13"-14". Budżet jaki przeznaczyłem na ten zakup to 5500 zł, może być ciut więcej jeśli faktycznie będzie warto. Laptopa będę używał głównie do programowania w C/Pythonie i z czasem planuje zacząć z Java.

 

Moje wymagania:

- 16 GB RAM,

- 512 GB SSD (najlepiej nVme, jeśli znajdzie się w tej cenie),

- wytrzymała konstrukcja,

- minimum 6h czasu pracy na baterii,

- najlepiej matowy ekran,

- wygodna klawiatura,

- podświetlana klawiatura,

- możliwość podłączenia przynajmniej jednego monitora zewnętrznego, najlepiej dwa.

 

Dla dysku jestem w stanie dopłacić więcej pieniędzy jeśli będzie trzeba żeby pojemność była taka jak wyżej. Poza programowaniem zastosowanie to standardowe użytkowanie czyli przeglądarka, komunikatory, maile, czasami jakiś serial. Bez gier.

 

Wpadł mi w oko ASUS ZenBook UX430UN ale test jednak nie wskazuje, że jest to jakiś fajniejszy laptop. Druga opcja to MSI PS42 (chyba dobrze zapamiętałem nazwę) ale nie spełnia on kilku wymagań.

 

#edit

Jeszcze niezawodność jest w pewnym stopniu wymagana bo będzie to moje narzędzie pracy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W sumie nie masz wymagań co do "bebechów" ale może zainteresujesz się dellem xps ewentualnie sprzęt apple który jak wiadomo nie traci na wartości a powyższe parametry spełnia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak najbadziej zastanawiam się nad MBP ale przy tym dysku i RAM to będzie jakieś 8k jak znajdę kogoś ze zniżką studencką ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak najbadziej zastanawiam się nad MBP ale przy tym dysku i RAM to będzie jakieś 8k jak znajdę kogoś ze zniżką studencką ;)

 

ewentualnie używka z gwarancja? czasem i takie perełki się trafiają :)

mi się udało wyrwać pro 2015 z 16gb i 512 gb z i7 za 2k zł wszystko było włącznie z kartonem :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dell Latitude 5490 i5-8350U/16GB/512GB/10Pro FHD 5599 złotych

Bardzo dobrze wykonany laptop z matową matrycą FHD IPS i trzyletnią gwarancją producenta. Ma bardzo wygodną klawiaturę, stonowaną stylistykę i jest relatywnie lekki. Ma dysk o dużej pojemności i dobre wyposażenie. Masz jeden wolny slot na ram, więc możesz rozszerzyć do 32.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ASUS ZenBook UX430UN i7-8550U/16GB/512SSD/Win10 MX150 - 5399zł

Asus UX430UN jest w tym budżecie dobrym wyborem. Jest solidnie wykonany (aluminiowa obudowa i wnętrze), oraz ma ciekawy desing. Do tego jest lekki 1,27kg z baterią.

 

ASUS ZenBook UX410UA i7-8550U/16GB/512SSD/Win10 - 4699zł

Alternatywnie jeżeli nie potrzebujesz dedykowanej karty graficznej, warty uwagi jest Asus UX410UA. Również jest dobrze wykonany i spełnia twoje kryteria co do pojemności dysku, oraz ilości pamięci ram.

 

PS42 to dobry laptop, aczkolwiek z tego co wiem jest dostępny w wersji z SSD 256GB, oraz z 8GB pamięci RAM co w twoim przypadku oznacza kombinację z dokładaniem kolejnych 8GB, oraz wymianą dysku na pojemniejszy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dell Latitude 5480 i5-7440HQ/16GB/256/10Pro FHD 5 299 zł

Matryca FULL HD IPS, pełny procesor Hq o wyższym taktowaniu, solidna konstrukcja, podświetlana klawiatura, całkiem niska waga na swoją konstrukcję, pomimo wydajniejszego procesra bardzo dobre wyniki pracy na baterii nawet do 9h z WLAN, przyjemne głośniki, często bezgłośna praca bez obciążenia, łatwy dostęp do podzespołów w tym do układu chłodzenia.

 

Ewentualnie taniej Dell Vostro 5471 i5-8250U/16GB/256+1000/10Pro FHD 4 279 zł

Matryca FULL HD matowa IPS lepsze katy widzenia, procesor 8 generacji 4 rdzeniowy wydajny nowy procesor, solidne aluminiowe wykonanie przy tym jest lekki i poręczny, dwa dyski wewnątrz laptopa miejsca nie powinno zabraknąć SSD na system i najważniejsze programy HDD na dane dla zabezpieczenia, wygodna podświetlana klawiatura, 3 letnia gwarancja, niezły czas pracy na własnym zasilaniu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawą opcją w tym budżecie jest:

ASUS ZenBook UX331UAL i7-8550U/16GB/512PCIe/Win10P za 5499zł

To b.lekki (0,97kg) laptop z wydajnymi podzespołami. W sumie spełnia wszystkie Twoje wymagania, w tym nawet odnośnie szybkiego dysku SSD na PCIe. W cenie jest też system Windows 10 w wersji PRO.

Ewentualnie z 14" znacznie taniej:

HP Pavilion 14 i5-8250U/16GB/480PCIe/W10/IPS Silver za 3899żł

Również w konfiguracji której oczekujesz (16GB pamięci, SSD PCIe), niestety w tym wypadku waga to już 1,44kg.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowanie nie jest to ciekawy model, bardzo przepłacony w dodatku 5 generacja procesora.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Asus ZenBook wydaje się ciekawy jednak trochę negatywów wyszło w recenzji. Wiem, że nie ma sprzętu idealnego ale wydaje mi się, że mógłby być lepszy.

Dell Latitude sprawia wrażenie bardziej przemyślanego, dokładnego modelu jednak też nie jest bez żadnych wad. Wielki plus to gwarancja. Do moich zastosowań raczej nie potrzebuję wielkiej wydajności a skoro będzie to narzędzie pracy to zastanawiam się czy nie lepiej zainwestować w Della i jego gwarancje?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może coś z HP ZBook? Np. ten model ZBook 15u G4 procesor 7 generacji intel core i-5 , 8GB RAM, 256 GB SSD, matryca matowa FHD 15,6" , karta graficzna AMD FirePro W4190M 2G (chodz karta tutaj nie ma dużego znaczenia jeśli chodzi o programowanie)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...