Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

seba183

Pamięć RAM pod i5 2500k i OC

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

 

 

posiadam aktualnie procesor i5 2500k podkrecony do 4,2GHz,a pamięci ram dane z aida 4GB DDR3-1600 i DDR3-1333,firmy Patriot i Crucial. Jak widać pamięci RAM mają różne taktowanie stąd mam 2 pytania :

 

1. Czy warto mi sprzedawać te pamięci RAM i wymieniać na inne o takim samym taktowaniu(z tego co czytałem mogę startować na 2133MHz)? Chodzi mi głównie o szybkość pracy komputera i wydajność w grach czy będzie zauważalna różnica? Myślę też wstępnie nad rozbudowa do 16GB.

 

2. Druga sprawa procesor jest podkrecony, a ten egzemplarz spokojnie leci do 4,5GHz. Chłodzenie mam silent pc spartan. To samo pytanie czy odczuje duża różnice w grach? Czy to będzie minimalna różnica w fps? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@1 Jakiejś wybitnej różnicy przy zmianie pamięci nie odczujesz. Kwestia kasy czy to się opłaca. Możesz i jedną i drugą kostkę spróbować podkręcić do 1866, napięcie daj np. 1.65V, albo obie ustaw na 1600 - to zrobią na pewno.

Więcej ramu zawsze się przyda, pytanie czy warto inwestować w tak stary sprzęt - znowu zależy wszystko za ile kasy możesz mieć nowe kostki

 

@2 Różnicę względem czego? Zostaw podkręcony, taktowanie akurat robi różnicę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy warto kręcić do 4,5GHz pod gry? Grafe mam MSI GTX 970 4GB. Co do kostek to raczej coś w kierunku używek w dobrej cenie, ale różnica będzie minimalna to raczej nie warto.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uważam, że zawsze warto...i CPU oraz same ramy. Szału z dodatkowymi kl/s to nie będzie, ale nieco szybciej pracuje podsystem, szybsze ładowanie poziomów gry, no i mniejsze spadki FPS. Do Ciebie optymalnie 2133c9. Za 16 GB mało nie będzie...z 5 stówek, jakoś...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dostałem pamięć RAM i jest problem. Dotychczas 8GB RAMu kości Patriot PSD34G13332 1333Mhz i Ballistix BLS4G3D169DS1 1600MHz. W biosie napięcia mam ustawione jak na zdjęciu. Dziś dołożyłem kolejne 8GB w dwóch kostkach 1866Mhz CL9A firmy GOODRAM. W różnym wpięciu pamięci komp nie wyświetla nic, nawet nie można wejść do BIOSU. Code który płyta podaje w większości przypadków - 45(asrock p67 pro3). Proszę o pomoc czy wina leży w napięciach czy jest możliwość, że kostki są uwalone? Próbowałem też odpalić kompa na jednej nowej kości i jest to samo. Przy okazji proszę o radę czy mam prawidłowo ustawione OC tego procka i czy mogę startować na 4,5GHz przy chodzeniu Silent pc Spartan?

 

Link do zdjęć biosu

https://megawrzuta.pl/filesgroup/53b04b9be24a8cfcb273cae49b7cd407.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Włóż najpierw tylko Goodramy w odpowiednie sloty na płycie (zwykle 2 i 4), reset bios i spróbuj odpalić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jaką masz płytę ale jeśli Asrocka P67 Pro3 to w te białe. I to właśnie jest w dualu ;)

Jak wsadzisz w różne to Ci komp może nie wstać, w niebieskich to nie wiem bo różni producenci płyt różnie ustawiają, niektórzy wymagają aby w pierwszej kolejności były któreś banki pamięci zapełnione.

 

Dla pro3 znalazłem takie info

 

The ASRock P67 Pro3 has four memory sockets and, since DDR3 memorymodules can now be found in capacities up to 8 GB, you can have up to 32GB with this motherboard, if you use four 8 GB modules.The first and third sockets are white, while the second and fourth are blue.In order to achieve the maximum performance you should install two or fourmemory modules in order to enable dual-channel architecture. When onlytwo modules are used, install them in the white sockets, otherwise yourcomputer won't turn on."

 

I E-Mailed ASRock and Eric Lin replied: Insert the memory into the white dim slots.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pozwoliłem sobie przetłumaczyć kawałek manuala, ze strony prod. płyty...

 

"Jeśli chcesz zainstalować dwa moduły pamięci, dla optymalnej kompatybilności

i niezawodność, zaleca się zainstalowanie ich w gniazdach

taki sam kolor. Innymi słowy, zainstaluj je albo w zestawie niebieskim

gniazda (DDR3_A1 i DDR3_B1) lub w zestawie białych gniazd (DDR3_

A2 i DDR3_B2)". Czyli mamy jasność co do koloru oraz gdzie mają trafić :E

 

Tak przy okazji, sprawdź jaki masz bios, jeśli niższy niż ver.3.30(ta poprawia kompatybilność pamięci), zapraszam na stronę...natomiast co do pamięci, podejrzewam, że któryś z modułów(prócz tych co miałeś) są dwustronne i z tond ten cyrk :o

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...