Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Szanowny

Rozbudowa Co do kupić

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, obecna konfiguracja to.

 

 

płyta głowna -Msi h81-p33

karta graficzna- gtx 950 storm X 2 gb

procesor - intel core i3 -4170 lga 1150

zasilacz - vp500pc 500 watt Antec ( chyba wszystko z nazwy )

obudowa - zalman

ram- 2x dd3 4 gb ( jakoś tak )

dysk zwykły hdd

 

Max budżet 1200zł

 

 

I teraz z prosbą do was co mógłbym nie wielkim kosztem wymienic by osiągnąc w nowych grach na ustawieniach wysokich/ultra płyną rozgryrwkę.

Tak by to pasowało i było stabilne, Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co mógłbym nie wielkim kosztem wymienic

Nikt Ci nie odpowie bez informacji czym dla Ciebie jest "niewielki koszt". Dla jednych to tysiąc dla innych cztery, a to nie forum wróżbiarskie ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie, Wybaczcie 1200zł w takim razie :)

Ryzen 2600 -730 zł

MSI B350 TOMAHAWK 395 zł

Patriot Viper 4 DDR4, 2x4GB, 3000MHz, 350 zł

 

Razem 1475 zł, sprzedasz swoje części to Ci starczy i jeszcze cos zostanie by odkładać na nową grafikę. Procki od intela są obecnie za drogie(nowe jak i używane), ale jeśli się uprzesz to możesz kupić jakieś i5-i7, wymienić grafikę na coś mocniejszego i dorzucić dysk SSD

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Xeon 1230 V3 540 złnp. z Aliexpress, na allegro czasami też jakiś wyskoczy (to właściwie i7 4770 tylko można go taniej dostać, a Twoja płyta go wspiera)

Reszta kasy w nowe GPU, jak starczy po sprzedaży starego proca i 950tki to 1060 6GB używka z gwarancją.

 

@Sary, u niego głównie grafa nie domaga. Lepszy efekt uzyska wymieniając samo GPU i zostawiając i3. Jak zmieni na Ryzena a zostanie z 950tką to w grach mu to wiele nie da (choć oczywiście będzie miał fajna bazę na przyszłość)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

@Sary, u niego głównie grafa nie domaga. Lepszy efekt uzyska wymieniając samo GPU i zostawiając i3. Jak zmieni na Ryzena a zostanie z 950tką to w grach mu to wiele nie da (choć oczywiście będzie miał fajna bazę na przyszłość)

W sumie to bardziej mi właśnie chodziło o nowa platformę i odkładanie pieniędzy na grafikę, ale nie pomyślałem o xeonach, co było by niezłym i tańszym rozwiązaniem, a i starczyło by na sporo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, a gtx 1060 do mojej płyty głownej pasuje? Czy jest jeszcze jakaś tańsza możliwość

 

 

Podoba mi się to z Xeon 1230 V3 540 np a jakaś tańsza słabsza ale lepsza niz 950?

 

Pozdrawiam.

 

 

 

Szukam tych Xeona 1230 ale nie mogę znaleść tylko na Aliexpress ale wolałbym z allegro.

 

 

 

 

 

Na początku myślałem o czymś typu GTX 970 OC - i5-4690 czy to by dawało rady na obecnej płycie głównej i miał bym osiągi lepsze?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, a gtx 1060 do mojej płyty głownej pasuje? Czy jest jeszcze jakaś tańsza możliwość

 

 

Podoba mi się to z Xeon 1230 V3 540 np a jakaś tańsza słabsza ale lepsza niz 950?

 

Pozdrawiam.

 

 

 

Szukam tych Xeona 1230 ale nie mogę znaleść tylko na Aliexpress ale wolałbym z allegro.

 

 

 

 

 

Na początku myślałem o czymś typu GTX 970 OC - i5-4690 czy to by dawało rady na obecnej płycie głównej i miał bym osiągi lepsze?

1060tka będzie pasować i zapewni Ci fajną, komfortową rozgrywkę w duecie z tym xeonem, taniej raczej nie dostaniesz, nawet jak się pojawi na allegro, choć może i Ci się uda upolować ale to wymaga czasu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No niestety pozostaje polowanie. Przy obecnych cenach i parciu na więcej niż 4 wątki raczej kiepsko wróżę niedrogie wersje na allegro.

i7 haswelle też chodzą teraz wysoko.

Wersja o niskim taktowaniu(Trubo ma dość normalne)

W podobnej cenie na niemieckim Amazonie

 

Teraz raczej trudno Ci będzie coś kupić niestety. Na OLX możesz też popolować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jest V2 - czyli IvyBridge. Nie pasuje na Twoją płytę.

Ty potrzebujesz V3 - Haswell Modele E3-12x0 V3 lub Haswell Refresh modele E3-12x1 V3.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zalezy mi na szybkim ulepszeniu i chodzi mi obecnie o kartę lepsza i procek.

By wykorzystać dobrze tą kartę jeśli da się polepszyc szybko wymieniając samą i kartę z obecnym prockiem to było by git tylko musze mieć pewność że zadziała. I płytą główną będzie działać pozdrawiam:) I jeszcze czy przy obecnym ustawieniu z gtx 970 i i5 6090 czy jakoś tak było by git?

Zielony jestem w tych sprawach proszę o więcej możliwości pozdrawiam.

 

Xenona bym może chciał ale nie mogę znalesc a chce jak najszybciej kompa ulepszyć :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na tą płytę włożysz jedynie i5 4 rdzeniowe

Wymieniasz HT na Fizyczne wątki, w pojedynczych grach może będzie lepiej, ale nie jakoś wybitnie bo niezależnie od grafiki 4 wątki powoli przestają sobie radzić w grach.

i5 4690 kupisz za 500-600 zł.

To już lepiej bierz tego Xeon E3-1265L V3 z allegro za 680. Masz przynajmniej 8 wątków wtedy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli Xeon E3-1265L V3 + jaka karta 1060? i powinno być okej? w sensie o wiele lepiej niż teraz?:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak.

Masz 4 fizyczne rdzenie i 8 wątków zamiast 2 rdzeni i 4 wątków ;)

 

A karta to na jaką styknie w Twoim budżecie. Jak wyrwiesz używkę 1060 to będzie fajnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wielkie, w takim razie pewnie ten procek, i pytanie jeszcze czy jakbym miał do wyboru gtx 1060 3 gb a 1050 ti 4 gb która była by lepsza. Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lepsza 1060 3GB bez dwóch zdań, kwestia czy warta dopłaty. Najlepsza 1060 6GB ;) lub RX580

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze bym zapytał jeśli chodzi o np 1060 3 gb ponieważ są różne modele, czymś się to różni?

 

 

 

I jeszcze jedno pytanie :P Czy na tym co posiadam i wymieniając np samą karte graficzną np na 1060 3 GB też bym miał wzrost wydajności w grach?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Proponowałbym zaczać od procka. Poszukać jakiegoś i5 45xx lub 46xx - powinieneś za jakieś 400-500zł wyrwać rozsądną sztukę. Później poszukałbym gtxa 1060 w wersji 3GB za około 700-800zł a za resztę kupiłbym szybszy ram albo dołożył do tego. I akurat będzie 1200 a różnica w wydajności spora.

 

Zakładając rzecz jasna, że sprzedasz swoje wyjęte graty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...