Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

kryndor

czy jest tu jakiś dobry aktor pilna sprawa

Rekomendowane odpowiedzi

dzień dobry,

czy jest tutaj jakiś aktor, najlepiej teatralny??

ostatnio bardzo zainteresowałem się aktorstwem i mam kilka pytań co do tego jak najlepiej odegrać pewną rolę oraz potrzebuje parę ćwiczeń aktorskich ( jak się znajdzie to wprowadzę w szczegóły)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może nie jestem aktorem, ale widziałem kilka sztuk teatralnych, obejrzałem kupę filmów i seriali - ofkors wszystko z udziałem prawdziwych aktorów, zawodowców! Uważam więc, że mam jako takie pojęcie o aktorstwie. Jak mogę pomóc?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może nie jestem aktorem, ale widziałem kilka sztuk teatralnych, obejrzałem kupę filmów i seriali - ofkors wszystko z udziałem prawdziwych aktorów, zawodowców! Uważam więc, że mam jako takie pojęcie o aktorstwie. Jak mogę pomóc?

 

Ja zaś raz całowałem się z pewną aktorką, więc można powiedzieć, że trochę aktorstwa w życiu liznąłem. Pytaj, o co chcesz!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mieszkalem kolo pary aktorow (wystepujacych w popularnych polskich serialach oprocz teatru) wiec wydaje mi sie iz mam wieksze kompetencje niz kolega wyzej takze smialo zachecam do zadawania mi pytan (AMA).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Olej tych tam wyżej amatorów. Mam ukończone prestiżowe uczelnie: Wyższą Szkołę Grania na Nerwach i Londyński Uniwersytet Udawania Pracowania Przy Niepracowaniu. W czym jest konkretnie problem? Polecam również grać Jhinem w LOLa i słuchać jego tekstów, bo wiele o aktorstwie można się nauczyć.

 

 

Chyba umiem myślami wpływać na rzeczywistość, bo pomyślało mi się wieczorem, że dawno nie było tematu kryndora :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

o to widzę sporo kolegów po fachu się znalazło, to dobbrze.

Chodzi o to że się zastanawiam jak poszczególni aktorzy są w stanie odegrać pene stany emocjonalne np zakochanie itp trochę o tym czytałem i to chyba jest wzięte z Metody Stanisławskiego, ale moje pytanie brzmi ( na początek) dlaczego niektórym to wychodzi lepiej a niektórym gorzej, skoro w zasadzie jeśli chodzi o odgrywanie emocji to powinni to robić identycznie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Och to proste. Wyrachowanie i pewne skrzywienie psychiczne pozwalające okazywać uczucia adekwatne do sytuacji. Zapłakać czy wkurzyć się dla zysku, to przecież podstawa funkcjonowania we współczesnym społeczeństwie - jeżeli o to chodzi, to nie potrzeba wcale nas, znawców aktorskiego rzemiosła. Byle forumowicz Ci rad kilku może udzielić. A może lepiej polityk? dopiero co Kavanaugh został sędzią najwyższym, wszystko dzięki płakaniu nad swoim ojcem i jego kalendarzami. Ojcem, który podczas przesłuchania siedział za jego plecami. Wiem, Ameryka trochę daleko, i dostęp do Kavanaugh utrudniony, ale i u nas w PL znajdziesz podobnych ekspertów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Och to proste. Wyrachowanie i pewne skrzywienie psychiczne pozwalające okazywać uczucia adekwatne do sytuacji. Zapłakać czy wkurzyć się dla zysku, to przecież podstawa funkcjonowania we współczesnym społeczeństwie - jeżeli o to chodzi, to nie potrzeba wcale nas, znawców aktorskiego rzemiosła. Byle forumowicz Ci rad kilku może udzielić. A może lepiej polityk? dopiero co Kavanaugh został sędzią najwyższym, wszystko dzięki płakaniu nad swoim ojcem i jego kalendarzami. Ojcem, który podczas przesłuchania siedział za jego plecami. Wiem, Ameryka trochę daleko, i dostęp do Kavanaugh utrudniony, ale i u nas w PL znajdziesz podobnych ekspertów.

 

no właśnie panie goblinie dobrze pan pisze, bo to już trochę filozoficzne, ale są profesjonalni aktorzy, mistrzowie swego rzemiosła, ale jak się patrzy na politykę to wydaje się czasem że niejeden polityk jset od nich lepszy więc jak to jest?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"panie goblinie" to ja sobie wypraszam, Pan Gobli, jeżeli już tak oficjalnie.

Rzeknę Ci tyle, kryndorze: patrzaj, słuchaj (naszych wielkich polityków, światowej klasy przywódców) i ucz się, wyjdziesz z tego jako wybitny aktor, lub z zachwianiem osobowości, na dwoje babka wróżyła. Nikt nie mówił, że będzie łatwo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nikt nie robi czegoś identycznie, bo ludzie się różnią pomiędzy sobą.

 

Aktorstwo polityków jest chyba nieco inne od aktorstwa-aktorstwa. Oni odgrywają ciągle te same role - od setek, lub też i tysięcy lat (-> mechanizmy manipulacji Senatem i ludem w Starożytnym Rzymie jako przykład). I w zasadzie to zazwyczaj mają ciągle dobre recenzje ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sorki gobli, myslalem ze twoj nick jest skrótem od goblina.

No tak, generalnie aktorstwo polityków rózni się od zwykłego aktorstwa, przykładowo teatralnego.

Może ktoś z was mógłby polecić jakieś fajne ćwiczenia jak wzmocnić, polepszyć swoją grę aktorską?

Masz racje, nikt nie robi czegoś identycznie bo ludzie się różnią od siebie. Ale są profesjonalni aktorzy których gra aktorska uważana jest za drewnianą i zastanawia mnie czemu u niektórych to jest "drewniane" a u innych "bardzo dobre".

Bo powiedzmy przykładowo weźmy piłkę nożną, żeby naucyzć się dobrze kopać, należy ćwiczyć kopanie. Ale czy żeby być dobrym aktorem trzeba ćwiczyć ciągle odgrywanie różnych ról, czy może są pomniejsze ćwiczenia na to?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dlaczego niektórym to wychodzi lepiej a niektórym gorzej, skoro w zasadzie jeśli chodzi o odgrywanie emocji to powinni to robić identycznie

predyspozycje + włożona praca + reżyser potrafiący pokierować we właściwym kierunku

 

Jak w każdej dziedzinie jedni są lepsi, innym gorzej idzie, część ma talent, inny nadrobi ogromem pracy.

Na pewno są jakieś standardowe ćwiczenia czy wprawki aktorskie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

o to widzę sporo kolegów po fachu się znalazło, to dobbrze.

 

 

ale ściema, ty jesteś pisarzem a nie aktorem jesli mnie pamięć nie myli...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jestem prawnikiem. Średnio co tydzień gram na zwłokę, a jak mam dobry dzień to potrafię zagrać taki akt w którym tydzień na odwołanie decyzji ma 18 dni. Czasami z powodzeniem. W związku z tym uważam, że nadaje się najlepiej na w/w stanowisko.

 

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych dla potrzeb niezbędnych do realizacji procesu rekrutacji (zgodnie z Ustawą z dnia 29.08.1997 roku o Ochronie Danych Osobowych; tekst jednolity: Dz. U. 2016 r. poz. 922). Przez. KRYNDOR.INC

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
' date='17 Październik 2018 - 14:07' timestamp='1539781631' post='15261014']

predyspozycje + włożona praca + reżyser potrafiący pokierować we właściwym kierunku

 

Jak w każdej dziedzinie jedni są lepsi, innym gorzej idzie, część ma talent, inny nadrobi ogromem pracy.

Na pewno są jakieś standardowe ćwiczenia czy wprawki aktorskie.

 

widzisz bono, tutaj się z tobą zgodzę. Ale są też rolę że żaden aktor nie potrafi takiej dobrze odegrać. Na przykład ja znam tylko jeden serial w którym aktor dobrze odgrywał kogoś kto podrywa dziewczyny. A w innym przypadku raczej wychodzili na napalonych erotomanów. I co ciekawe, sam chciałem, próbowałem odegrać takiego kolesia który jest uwodzicielski, ale ni hu hu. Bo wychodził, przynajmniej według mnie, bardziej napaleniec, zbok, a nie podrywacz z klasą.

Co jest dziwne, bo raczej każdy z nas jest zdolny do odegrania poszczególnych stanów emocjonalnych, np smutek, złość, radość. Nawet oglądałem fame mma i byłem za moją mordeczką Dawidem Ozdobą, to aż mis erce szybciej biło, tak się wczułem w jego walkę.

Więc pytanie, czemu mi oraz wielu aktorom na tym świecie nie wychodzi?

 

Co do ksiązki- tak jak pisałem w poprzednim temacie, wstępna premiera to 28 październik 2019 roku, aczkolwiek prace się spowolniły gdyż mój alpha tester się wykluczył i aktualnie prowadzę nabór. Zależy mi na osobach zarówno z POLSKI jak i z zagranicy, bo ksiązka będzie oczywiście globalna i wiadomo że to co się podoba polakom może niekoniecznie podobać sie hińczykom.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurczę. Już jesteś gwiazdą PCLaba. Po co ci jeszcze aktorstwo? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurczę. Już jesteś gwiazdą PCLaba. Po co ci jeszcze aktorstwo? :)

Jak to po co, do odegrania głównej roli w ekranizacji swego dzieła!

3, 2, 1 - temat jak szybko nauczyć się wszystkich języków. Przecież dzieło ma być globalne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Gordon Lameman

W dodatku książka jest tak dobra, ze już ma propozycje z netflixa na serial. Jego omega tester mu to załatwił.

Teraz roboty ma dużo - książkę dokończyć, napisać scenariusz, zrobić casting, zagrać główna role etc.

 

Wygoda na to, ze premiery niebieskie przed 2020 rokiem...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie wiem jakim cudem,ale udało wam się skapnąć że te gre aktorksa cwicze do ekranizacji a nie z pasji. Ale mniejsza z tym, może mam jakiegoś "kreta" w zespole.

w każdym razie czy mógłby ktoś zapodać jakieś ćwiczenia aktorskie, słyszałęm że np aktorzy zgry o tron to się kilka godzin rozgrzewają ( mięśnie twarzy) przed ekranizacją.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak. Podobno najlepiej mięśnie twarzy rozciąga się ssąc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • Crashowanie od czasu do czasu (driver timeout lub czarny ekran z możliwym recoverem od minuty do ~pięciu )  na kartach AMD to norma była dla wielu osób przez jakieś ostatnie 2 lata, bo AMD ma problem z kompatylnością z praktycznie nikomu niepotrzebną funkcją windowsa, która jest domyślnie włączona (MPO ). Starczy tylko ściągnąć i uruchomić plik wyłączający MPO, który przygotowała nvidia, bo kiedyś też takie problemy ta marka miała (zresztą czasem słychać, że u niektórych na starszych kartach nvidii wciąż jest ten problem ) https://nvidia.custhelp.com/app/answers/detail/a_id/5157/~/after-upSpam wyslij raport-to-nvidia-game-ready-driver-461.09-or-newer%2C-some-desktop-apps Niektórzy piszą, że AMD jakiś czas temu już ten problem ogarnęło, ale nie jestem przekonany (przynajmniej parę miesięcy temu wciąż widziałem narzekania niektórych ), osobiście mam wyłączone MPO i nie widzę potrzeby go włączać i sprawdzać czy naprawdę AMD w końcu to ogarnęło. Generalnie to najlepiej po zakupie karty mieć komp włączony codziennie jak najdłużej i jak są problemy to robić zwrot, bo niestety wadliwe karty istnieją.
    • GTX1660Ti?    https://allegro.pl/oferta/karta-graficzna-msi-geforce-gtx-1660-ti-gaming-x-6gb-gddr6-192bit-15323722718
    • Chyba se kpisz, typie. Ryczałt ma śmiesznie niski podatek i ZUS. Co ma powiedzieć ktoś na liniówce albo skali xD
    • Witam: Na sprzedaż wymienione w tytule części: https://www.olx.pl/d/oferta/rtx-2070-super-msi-gaming-x-trio-CID99-IDZ8WU7.html?bs=olx_pro_listing  900zł https://www.olx.pl/d/oferta/zasilacz-seasonic-gx-550w-plus-gold6lat-gwarancji-CID99-IDZ8WXl.html?bs=olx_pro_listing 300zł Części w pełni sprawne, bez usterek sprzedaję bo zmieniam platformę z am4>am5, i 2070s>4080s  Chętnie odpowiem na wszelkie pytania odnośnie zakupu.
    • A ja to miałem na GTX 1060, potem dalej to samo na GTX 1660Ti, a na RX 6700 całkowity spokój od roku. Też mam powiedzieć nigdy więcej Nvidi ? Oba GTX-y w pełni sprawne. Temat jest niepewny. Czytałem że problemy takie mogą występować w przypadku niektórych monitorów i nie ze wszystkimi kartami bez związku czy to zielone czy czerwone. Dawno to było ale chodziło chyba o tryby odświeżania. Moja iiyama pokazuje w windzie 3 - 50Hz, 59,940 Hz i 60 Hz. Podobno jak się samo przestawi karta traci sygnał i "widzę ciemność". Podejrzenia padały na jakiś bug w systemie który ujawnia się w określonych sytuacjach. U mnie na rozwiązanie problemu trafiłem całkowicie przypadkowo. Po kolejnym czarnym ekranie zrobiłem reset, logowanie w ciemno bo dalej nic nie było widać i wtedy zadzwonił telefon. Rozmawiałem chyba ze 20 min i jak wróciłem do komputera obraz się normalnie wyświetlał. Potem kilka razy jak się zwiesił tak czekałem po resecie i obraz powracał po 10-15 min. Co to za cholerstwo nie doszedłem, a jak kupiłem Radka problem od roku nie występuje. 
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...