Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Dibidini

Karta graficzna czy procesor ? Proszę o pomoc

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich, proszę o pomoc, gdyż nie wiem co dobrać do mojej konfiguracji. Chciałbym wymienić procesor lub karte graficzną, a za jakiś czas kolejny element. Zależy mi na poprawie wydajności w grach typu Pubg, Battlefield, Pro Evolution Soccer, czy nowy Tomb Raider. Mam do wydania +/- 1000 zł a komputer ma już kilka lat i wygląda tak:

 

System:

Windows 10 Pro 64-bit

 

Zasilacz:

OCZ MODXSTREAM PRO 600W

 

CPU:

AMD FX-6300

Vishera 32nm Technology

 

Graphics:

2047MB NVIDIA GeForce GTX 660 (Gigabyte)

 

Płyta:

ASUSTeK COMPUTER INC. M5A97 EVO R2.0 (Socket 942)

 

RAM:

16,0GB Dual-Channel DDR3 @ 802MHz

 

Dysk:

465GB Samsung SSD 850 EVO 500GB (SSD)

1863GB Western Digital WDC WD20EFRX-68AX9N0 (SATA)

 

Wiele jest opinii co ważniejsze procesor czy karta lecz z tego co się dowiedziałem ważne jest aby dobrać kartę graficzną do procesora i odwrotnie, aby jedno nie ograniczało drugiego. Ale że nie mam pojęcia jak się do tego zabrać proszę Was doświadczonych użytkowników o pomoc. Z góry Dzięki !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to najlepiej od razu to i to wymienić. wymień na razie kartę, bo cpu to ja osobiście zmieniłbym cała platformę na inną nowszą. czyli jak cpu to i mobo nowe. jakiś ryzenik.

 

na razie sam bym zmienił samą kartę jesli tylko na to masz budżet

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Brzooza dziekuje za odpowiedz. Ale chcialbym o cos dopytac. Sugerujesz ze wymiana karty a potem procesora na tej plycie nie ma juz sensu/przyszlosci ? Bo rozumiem ze karte moge wymienic i ona bedzie funkcjonalna na przyszlosc przy zmianie calej platformy, ale jaki bedzie skok wydajnosci przy zmianie samej karty ? A jaki przy zmianie karty i pozniej procesora ale przy zostawieniu starej plyty glownej ? Czy ma to sens ? Bo moze od razu plyte wymienic z procesorem na intela a karte pozniej bo cena bedzie podobna ? Co sie bardziej oplaca ? Sorki za tyle pytan ale jestem bardzo ciekawy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...