Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

paulthepilot

Jak dobrze zabezpieczyć laptopa przed wirusami

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, chciałbym abyście pomogli mi w wyborze odpowiedniego oprogramowania antywirusowego do mojego laptopa z systemem Windows 10 Home.

Najlepiej żeby był lekki i nie zamulał pracy systemu.

Czasami pobieram jakieś programy, filmy muzykę z internetu więc myślę, że warto zainstalować jakiegoś antywirusa. Czy sam defender wystarczy ten z W10?

Co wg was najlepiej zainstalować aby system był bezpieczny i szybki :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Comodo Internet Security. Firewall z HIPS + Antivirus.

Defendera możesz spróbować wyłączyć(ma swoje ustawienia w kilku miejscach windowsa) albo zostawić.

Ewentualnie Bitdefender, Avira, AVG, darmowe antywirusy.

To z darmowych.

 

Jeśli myślisz coś kupować, to Kaspersky, Bitdefender, Norton. I jeszcze ESET.

 

Do wszystkich spokojnie możesz użyć Comodo Firewall, jest darmowy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki zainstalowałem wczoraj Bitdefendera oraz Comodo Firewall. Defendera zostawiłem z windy. Póki co nie odczuwam żeby w jakikolwiek sposób spowalniał laptopa. Btw ustawiać coś trzeba w nich czy po zainstalowaniu już są ok? Jedyne co ustawiałem to w Comodo Firewall wyłączyłem dźwięki w programie i zbędne okna powitalne itp.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W ustawieniach na pewno włączone filtrowanie ruchu, co najmniej poziom bezpieczny, a najlepiej na poziom Niestandardowe zestawy reguł. I nie przerażać się ilością komunikatów!

Najlepiej jest samemu nauczyć firewalla co ma przepuszczać a co nie.

Początkowo będziesz miał sporo komunikatów o wiele procesów windowsa i Twoich już istniejących. Co do każdego procesu możesz określać czy chcesz zezwolić na zapis w rejestrze, połączenie z netem itd.

Jeśli to proces windowsowy, to będzie stosowny opis o bezpiecznej aplikacji.

Możesz wybierać zapamiętywanie dla każdego komunikatu.

Z czasem firewall zapamięta to co mu zapiszesz i komunikaty będą tylko przy nowych procesach i akcjach.

Zresztą taka forma intrakcji to nie wyłączność Comodo, chyba każdy szanujący się firewall stosuje taki tryb.

 

W sekcji Zaawansowane zaznacz wszystko.

 

Tu jest dokładniejszy manual do firewalla i jego ustawień.

https://help.comodo.com/topic-72-1-766-9172-General-Firewall-Settings.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po pracy wrócę do domu i zrobię tak jak napisałeś to mi wystarczy na początek z ustawień myślę. A co do bitdefendera? jakies ustawienia zalecisz?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Używam Comodo od lat. Jeśli chodzi o ustawienia oraz stosowanie, polecam ten temat - klik.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...