Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

plilla

Jaki rodzaj karty graficznej do Lenovo Y700-17

Rekomendowane odpowiedzi

Hej, nie wiem jaki rodzaj karty graficznej mogę zamontować do laptopa Lenovo Y700-17. Na myśli mam interfejs złącza karty, szyna pamięci, itp. Starałem się szukać tych informacji w specyfikacji, lecz nie mogłem znaleźć. Czy możecie pomóc?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie żaden - w laptopach karty graficzne są lutowane do płyty głównej. Jedynie wyjątki (segment DTR) potrafi mieć karty na złączu MXM.

 

 

Jeżeli koniecznie musisz podłączyć dodatkowy układ graficzny to możesz się zainteresować eGPU. W tym wypadku wiązałoby się to z częściowym rozebraniem laptopa, "uziemieniem go" w jednym miejscu, dobraniem do mPCIe/M.2, skołowaniem akcesoriów...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

.... ogólnym bezsensem, bo Skylake'i wkładane w te lapki ledwo ciągnęły gtxy 960 i 970m a nie co dopiero karty stacjonarne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jesteście pewni, co do tego, że karta graficzna w Lenovo y700-17 jest zespawana do płyty głównej i nie da się jej ulepszyć / włożyć nowej :( ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przecież teraz prawie wszystko ma dGPU lutowane. Wyjątki to DTRy.

 

Możesz rzucić okiem jak to wygląda -> KLIK. Nie wiem czy to dokładnie Twój model, ale różnice jeżeli są, to minimalne.

 

A jeżeli wciąż nie wierzysz, to nikt nie broni Ci zajrzeć do środka i samemu się przekonać, że nie ma tam żadnego gniazda na kartę graficzną ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jesteście pewni, co do tego, że karta graficzna w Lenovo y700-17 jest zespawana do płyty głównej i nie da się jej ulepszyć / włożyć nowej :( ?

No zespawana to na pewno nie jest, jak już sobie tak rozmawiamy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...