Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Cahir16

i7 4770 - błędy

Rekomendowane odpowiedzi

Zakupiłem niedawno używany i7-4770. Testując go w OCCT zmartwiły mnie temperatury na poziomie 75-80 stopni w stressie. Okazało się, że płyta podbijała napięcie do 1.22V, zmieniłem ręcznie na 1.05V. Puściłem test i poszedłem na pocztę, po powrocie widzę, że został anulowany po 20 minutach, bo jeden z rdzeni osiągnął temperaturę 127 stopni. Natomiast zrzut z analizy tego nie pokazał, załączam zdjęcie.

 

Puściłem jeszcze raz test, włączyłem także Core Temp i zaliczyłem bluescreen po 2 minutach. Nie wiem czym był spowodowany.

 

Jakie zalecacie napięcie do pracy 24/7 na stockowych ustawieniach? Chłodzenie to Gammaxx 300, a pasta to Grizzly (pierwszy raz nałożyłem ją tylko na procesor, a nie na procesor i na radiator, ale wątpię żeby to było powodem).

 

PS OCCT pokazuje realne napięcie na procesorze jako 0.9V, a CPU-Z i Core Temp pokazują ustawione przeze mnie 1.05V. Którym wartościom bardziej ufać?

post-84035-15398024217501_thumb.png

post-84035-15398027040466_thumb.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To są ogólnie gorące procki, ja swojego trzymam na 1.25 ale trzymam go pod blokiem wodnym. Jeszcze jak miałem AIO wodne, to trzymałem na 1.2. Na jakim taktowaniu go masz>

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To wersja bez K, interesuje mnie, żeby działał na domyślnych ustawieniach i przy w miarę cichej pracy coolera.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

1.12V

 

Sprawdz tez dokladnie jaki masz VID w CPU-Z bo moze słaba sztuka i ma 1.2 domyslnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Okej, przy napięciu 1.1V przeszedł 1h test w OCCT bez błędów i blue screenów. Tylko te temperatury, momentami dobijają do 80 stopni. Nie miałem dotychczas i7, dla tej generacji to były jeszcze ok temperatury do kilkugodzinnej pracy?

 

VID w OCCT pokazuje na 1.1V

 

Zrzut z programów monitorujących: https://imgur.com/a/A6KzDme

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

W OCCT to normalna temperatura. W grach nigdy tyle nie osiagniesz.

 

Intel oficjalnie zaleca trzymać procesor do 72C.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Okej, przy napięciu 1.1V przeszedł 1h test w OCCT bez błędów i blue screenów. Tylko te temperatury, momentami dobijają do 80 stopni. Nie miałem dotychczas i7, dla tej generacji to były jeszcze ok temperatury do kilkugodzinnej pracy?

 

VID w OCCT pokazuje na 1.1V

 

Zrzut z programów monitorujących: https://imgur.com/a/A6KzDme

 

Zostaw tak jak masz. Stestuj jak się zachowuje w grach i wtedy podaj temperatury. A takie testy to można o dupę rozbić, niby przejdzie godzinny stres test ,a w grze się zaraz wysypie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

oskalpuj go

te haswele nigdy nie były za chłodne

a po tylu latach pracy podejrzewam że zamiast pasty masz pod czapką skałę :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OCCT nie jest miarodajnym narzedziem do okreslania temperatur CPU bo zasadniczo - wszystkie "wygrzewacze" gotują procki. W normalnym obciążeniu (aplikacje, gry) odejmij 10-15 stopni :E. Zapewne Twoja sztuka bedzie latac tak 65-70 stopni max

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W grach elegancko, max miałem 56 stopni. Jest okej, temperatury to była kwestia najpierw za wysokiego napięcia, a potem wygrzewania w benchmarkach. Dziękuję za pomoc :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi w OCCT też tak wywalało i go olałem, ponieważ przy takiej temperaturze miałbyś reset komputera. Weź użyj programu prime95 (wersja 26.6 jest bez AVX, nowa wersja domyślnie ma włączone AVX) i jakiś program do monitorowania temperatury.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"bo jeden z rdzeni osiągnął temperaturę 127 stopni" nierealne, niemżliwe, prędzej proc padnie nim zdoła uzyskać taką temp. Sam proc zdusi częstotliwosc przy 105 stopniach. Nawet jeśli zdejmiesz chłdzenie z proca w trakcie pracy nie uzyskasz tyle. częsttliwość i napęcie bedą maleć do minimalnych wartości, jeśli proc nie bedzie w stanie dalej obniżać tych wartosci ze względu na minimalny mnoznik, zabierze sie za używanie instrukcji "HALT" tak aby nie przekroczyc maks temp. to drugie zabezpieczenie Intel wprowadził wraz z prockami P4 zamierzhe czasy :), ale wciąz jest integrowane w procesory. Więc jesli w jakos sposób zobaczyłeś w jakimś prgramie temp. procka na poziomie 127 stopni to przekłamanie. Pamietaj nierealne jest przekroczzenie temp zadanej jako maksymalna

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...