Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

seban01

Wymiana wentylatora zasilacz - XFX450

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, w moim zasilaczu XFX Core Pro 450 trzeszczy i tyka wentylator. Upewniłem sie o tym poprzez zatrzymanie go. Wymontowałem go rozebrałem oczyściłem i nasmarowałem lecz niewiele to pomogło. Chciałbym go wymienić. Wstawiam zdjecie wentylatora.

Mam pytanie kupna nowego wentylatora na wymiane. Na jakie parametry muszę zwrócić uwagę. Wspomnę, że chciałbym zrobić tę wymianę ekonomicznie, jest to zestaw 6 letni wieć nie mam ochoty w niego inwestować za dużo, zależy mi tylko na eliminacji hałasu. Jeszcze jedna kwestia, czy mogę użyć adaptera 3 pin do 2 pin zamiast łączyć kable, bo nie mam za bardzo do tego sprzetu. Mam nieużywaną Sigmę Pro 120 mm 3pin i Zephyr 120 mm 4pin czy któryś z nich by się nadał ?

Pozdrawiam.

post-601080-15398104216379_thumb.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zephyr zdecydowanie odpada, bo wentylator 4-pin PWM startują od wyższego napięcia, a tutaj musi on startować od jak najniższego. Sigma wygląda pod tym względem lepiej, ale problemem są obroty - fabryczny wentylator ma 2000 RPM, a Sigma tylko 1200 RPM. Przydałoby się coś z wyższymi obrotami. Jeśli ma być tanio, to brałbym tego Scythe. Startuje od niskiego napięcia i ma odpowiednie obroty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może być praktycznie dowolny wentylator jeśli go podepniesz pod płytę główną. Jak chcesz żeby był sterowany przez zasilacz jak fabryczny to faktycznie trudno jest coś znaleźć z takich tanich komputerowych wentyli.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten zasilacz oparty jest o platformę produkcji Seasonica S12II, stara, ale ujdzie. Wentylator ma jednak nie bez powodu 2050 RPM. Jeśli zasilacz nie będzie jakoś specjalnie obciążany, to wentylator 1200 RPM da radę go schłodzić, ale jeśli ciśniesz zasilacz dosyć mocno, to może to być za mało.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok, dzięki. W takim razie myślę że będzie dobrze, zasilacz ma zapas 110W w tym zestawie, a przedewszystkim komputer nie jest używany do gier tylko do filmow i przeglądarki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakie dokładnie podzespoły zasila ten zasilacz?

 

Jeśli komp jest używany głownie do neta i filmów, to pewnie zapas faktycznie jest spory i oblecisz na tej sigmie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gigabyte Radeon HD6850 1024MB

Procesor AMD Phenom II X4 955

1 dysk SDD

2 x ram 2gb DDR3

3 x wentylator Sigma Pro (2x obudowa, 1x chłodzenie CPU)

2x monitor więc karta graficzna trochę bardziej obciążona

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy przeglądaniu neta nie będzie problemu, przy pełnym, długotrwałym, obciążaniu zacząłbym się martwić czy ta Sigma wyrobi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak chcesz to poszukam w gratach podobnego, bo miałem kiedyś chyba z dwie Addy (po Seasonicach) - tylko daj znać czy jesteś zainteresowany. Oddam za koszt przesyłki :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...