Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

vanader86

Modernizacja dziadka

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie potrzebuje pomocy z moją jednostką. Posiadam Dell optiplex 790 model płyty głównej 0hy9jp - i5 2400, ddr3 14gb 1333, amd hd 7970 3gb, zasilacz evga 600 bronz, ssd oraz hdd.

Gram w lol'a, cs-go, nfs, na płycie głównej pod karta graficzna zanjdują się złącza tu chciałbym podłączyć karty jedna z usb 3.0 oraz dyski m.2 Płyta posiada wsparcie 6gb/s dla jednego złącza sata III reszta smiga z predkoscia 3gb/s

Dysk ssd jaki posiadam chciałbym przeznaczyc tylko na gry wiec do odczytu bez zapisu. Nowy szybszy dysk chciałbym podłączyć przez pci-e dla systemu.

płyta posiada: pci-e x16(7970)

pci

pci-e x4

pci-e (zlacze x16 działające z predkością x4)

 

adapter pod dysk

https://www.scan.co.uk/products/2-port-silverstone-ecm20-m2-expansion-card-low-profile

adapter pod sata

https://www.scan.co.uk/products/4-port-dynamode-usb-4pci-30-usb-30-pci-express-pcie-card

 

czy da rade?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie opłaca się w ogóle kupować dysku nvme pcie. Nie zauważysz żadnej różnicy w działaniu systemu pomiędzy tym dyskiem a zwykłym ssdekiem. Jak chcesz mieć lepiej to kup za ta kase 1t dysk ssd np od samsunga lub adaty serii 800 one są obecnie najtańszymi dyskami ssd w tej pojemności. A starego ssdeka wepnij do wolniejszego portu sata.

 

Jeszcze przypomniało mi się nie wiadomo czy ten dell w ogóle obsłuży bootowanie z dysku ssd wpietego w pcie. Te złącza pcie x4 które posiadasz nie wiadomo czy w ogóle są spięte z prockiem czy np z chipsetem... za dużo nie wiadomych.

 

Poza tym ja mam dysk nvme samsunga 960 evo 500gb i wiem co mówię o prędkości działania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie opłaca się w ogóle kupować dysku nvme pcie. Nie zauważysz żadnej różnicy w działaniu systemu pomiędzy tym dyskiem a zwykłym ssdekiem. Jak chcesz mieć lepiej to kup za ta kase 1t dysk ssd np od samsunga lub adaty serii 800 one są obecnie najtańszymi dyskami ssd w tej pojemności. A starego ssdeka wepnij do wolniejszego portu sata.

 

Jeszcze przypomniało mi się nie wiadomo czy ten dell w ogóle obsłuży bootowanie z dysku ssd wpietego w pcie. Te złącza pcie x4 które posiadasz nie wiadomo czy w ogóle są spięte z prockiem czy np z chipsetem... za dużo nie wiadomych.

 

Poza tym ja mam dysk nvme samsunga 960 evo 500gb i wiem co mówię o prędkości działania.

jezeli kolega gra tylko w gry no to wiadomo ze roznica zadna

edit : przykladowo w wowie jest 6 sekund roznicy przy loadzie miedzy ssd a nvme takze dosc sporo

ale jezeli korzysta sie z programow typu photoshop, unity czy inne "wieksze" programy to roznica jest zauwazalna

 

dysk nvme zadziała ale do wersji samsunga 950 powyzej juz niestety nie

modyfikujesz bios wrzucasz flasherem ( MECHANICZNIE ) i masz normalnie mozliwosc boot'a

 

wiem bo uzywam tego na x79

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chce pozbyć się dysku mechanicznego, bardzo ważna cisza. gram w gry i ostro katuje przeglądarkę. dysk jaki posiadam to 120gb potrzebuje jeszcze jeden dla systemu i myslałem ze jeśli odpalę go przez pcie uzyskam jeszcze szybsze działanie systemu zależy mi najbardziej na komforcie korzystania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lepiej wsadź dysk hdd do jakiejś stacji dokującej na usb 3.0 i jak będzie potrzebny to go sobie włączysz i kup normalny dysk ssd 1tb. W gry które aktualnie grasz będziesz miał gdzie zainstalować i jeszcze na system zostanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wyżej napisałem ze tak zrobię, kontynuacja tematu była płyta posiada pcie x4 tylko jedno oraz dwa zlacza pcie jedno x16 i kolejne takie samo ale działające tylko x4 czy tu mogę dodać kolejna kartę np dźwiękową?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wyżej napisałem ze tak zrobię, kontynuacja tematu była płyta posiada pcie x4 tylko jedno oraz dwa zlacza pcie jedno x16 i kolejne takie samo ale działające tylko x4 czy tu mogę dodać kolejna kartę np dźwiękową?

możesz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję bardzo, Dell optiplex 790 po małych przeróbkach i nowej inwestycji pożyje jeszcze troszkę. Komputer otrzyma nowy dysk 512GB ADATA Ultimate SU800 SSD, karte rozszerzeń Icybox IB-AC614a,

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to i7 2600 lub i7 3770 jeśli tylko trafi się tanio a ze się nie spieszy to moze poczekać jeszcze. dyski i usb było i jest pilniejsze + dźwięk ale to inny watek. przed weekendem zamówię to na początku przyszłego tygodnia będzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...