Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

KaBaSZo

Upgrade i3 6100

Rekomendowane odpowiedzi

Mam taki sprzęt:

CPU: Core i3 6100 + SilentiumPC Fera3

MOBO: Asus Z170 Pro Gaming

RAM: DDR4 2x8GB 3000MHz Corsair Vengeance

SSD: 240GB Goodram Iridium Pro

GPU: RX 480 4GB Sapphire

CoolerMater G550M 550W

 

Chciałbym zmienić cpu, głównie ze względu na moje aktualne prace z programowaniem grafiki i unity (i3 trochę się poci w edytorze).

Jeżeli chodzi o gry to aktualnie będzie to Forza Horizon 4.

 

Czy uważacie, że przejście na i5 6600K jest opłacalne? Licząc, że uda mi się sprzedać mój procesor za ~300zł mógłbym dołożyć 500-700zł.

Procesor może być używany.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spojrzałem na historię cen i faktycznie od maja wszystko wzrasta. 9 gen wychodzi w tym miesiącu. Pamiętacie może jak zachowują się sprzedawcy gdy nowe procesory wychodzą na rynek. Można liczyć na zniżkę cen?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spojrzałem na historię cen i faktycznie od maja wszystko wzrasta. 9 gen wychodzi w tym miesiącu. Pamiętacie może jak zachowują się sprzedawcy gdy nowe procesory wychodzą na rynek. Można liczyć na zniżkę cen?

Nie licz na to, do stycznia na Intela będą zaporowe ceny ;) Pseudo problemy z produkcją, spekulacje i ceny poszły w górę. Używki 2-3gen są tanie reszta będzie droga.

9gen nie wnosi nic spektakularnego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

DisconnecT przymierza się do kupna nowego procka więc może Ci sprzeda swojego i7-7700k ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostatnie dwa pytania. Czy opłacalniejsza byłaby zmiana platformy na AMD? W jaki CPU musiałbym celować?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

za 1000PLN masz ryzena 1700 z sensowną płytą, 400PLN powinieneś odzyskać z obecnej płyty i CPU. czyli za 600PLN masz sensowną platformę na 2-3 lata a nie jakieś 4core 6600k w chorej cenie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem polecić 6700/6700K bez żadnego kombinowania, ale jak zobaczyłem ceny to łomatulu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostatnie dwa pytania. Czy opłacalniejsza byłaby zmiana platformy na AMD? W jaki CPU musiałbym celować?

Ryzen 2600 bez X

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ryzen 2600/1600/1700. Obecna sytuacja jest tak chora, że bardziej opłaca się zmienić całą platformę niż kupować używany (wcale nie wydajniejszy) procesor na obecną.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok. Zastanowię się. 2600 jest za 700zł+. Tylko muszę znaleźć płytę, która obsługuje mój ram, bo widzę że dla tomahawk/pc mate nie ma ich na liście :/.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź jakiego producenta masz kości na RAM.

Jak Samsung/Micron to wszystko powinno być OK.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdzę, ale na stronie są chyba wszystkie modele tylko nie ma 3000...

Może być 2800/3200, zawsze można słabszy ram podkręcić. Byle byś nie kupił padalców 2133/2400 ;)

Ryzen dobrze skaluje z dobrym ramem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie mam zamiaru zmieniać pamięci zwłaszcza, że kupowałem je w tych pieknych czasach kiedy kosztowały połowę tego co teraz.

 

Sprawdzę kto produkował kości, ale nie trzeba daleko szukac żeby znaleźć temat w google. Jednym działa xmp z 3k po update biosu na tomahawk/pc mate innym nie i chodzą z 2133.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie mam zamiaru zmieniać pamięci zwłaszcza, że kupowałem je w tych pieknych czasach kiedy kosztowały połowę tego co teraz.

 

Sprawdzę kto produkował kości, ale nie trzeba daleko szukac żeby znaleźć temat w google. Jednym działa xmp z 3k po update biosu na tomahawk/pc mate innym nie i chodzą z 2133.

To jak nie zmieniasz to się nie sugerują listą wsparcia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakby kogoś to interesowało to ram chodzi bez problemu z 2933Mhz na B450 Tomahawk (bios 7C02v13) z Ryzen 1700.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...