Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Jezier0

[4300] Laptop do pracy biurowej i użytku codziennego - wybór Lenovo/Dell/HP

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć! Przymierzam się do kupna nowego laptopa i rozpatruję w tej chwili 3 modele:

 

1) DELL Inspiron 15 G3 3579-6806 - 256GB M.2 + 1TB HDD

2) Lenovo Legion Y530-15ICH (81FV00JFPB) - 480GB SSD

3) HP Pavilion Gaming 15-cx0006nw (4UH09EA) - 480GB SSD

 

Przeznaczenie?

a) Na pewno praca, głównie pisanina, działanie na milionie otwartych kart i dwóch ekranach, ale także mobilnie, w podróży.

b) Docelowo ma zastąpić leciwą już stacjonarkę, więc mimo że nie gram za dużo, to chciałbym, żeby pociągnął pozycje do nadrobienia, różne Wieśki czy Dishonoredy. Nie musi być nic na ultra, ważne, żeby śmigało na podpiętym monitorze.

 

Powyższe modele mają niemal identyczne parametry, które w pełni mi wystarczą, więc rozchodzi się głównie o wybór producenta ze względu m.in. na jakość serwisu i obsługi gwarancyjnej, jakość wykonania (chwiejna matryca, trzeszcząca obudowa, głośna klawiatura itd.), długość pracy i żywotność baterii, możliwość dołożenia RAMu (w Lenovo można, w pozostałych brak info), chłodzenie i głośność. O sprzęt dbam i nie zasyfiam dysku, zależy mi na tym, by performance jak najmniej spadał z czasem.

Macie jakieś szczególne wrażenia lub możliwość porównania tych marek lub nawet lepiej - tych modeli?

 

Pytanie-bonus odnośnie do parametrów: w tym przedziale cenowym zwykle można spotkać się z parą i5-7300HQ + GeFore GTX 1050 Ti lub i5-8300H + GeForce GTX 1050. Co w tym przypadku ma większy wpływ na osiągi podczas grania, wyższa generacja procesora czy lepszy wariant karty graficznej?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy system Windows jest Ci potrzebny czy masz możliwość wykorzystania go przenosząc np. z dotychczasowego sprzętu ( może to być nawet Windows 7 czy 8 - klucze pasują )?

 

Jeśli nie, to możesz dużo zaoszczędzić a róznicę przeznaczyć w GTX 1050ti:

Lenovo Legion Y530-15 i5-8300H/8GB/240+1TB GTX1050Ti - 4149 zł

 

Poza tym - poniżej jest HP z twojej propozycji ale w wariancie z GTX 1050Ti (30% wydajniejszy od zwykłego 1050). Jest co prawda mniejszy SSD bo 256GB ale zastanów się czy taki 480GB faktycznie jest Ci potrzebny - dysk zawsze zmienisz, karty nie ;)

HP Pavilion Gaming i5-8300H/8G/256PCIe/W10 1050Ti - 3999zł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Systemu potrzebuję, nie mam skąd go przenieść.

 

Co do dysku, to tak jak wspominałem, laptop ma służyć jako "główny" komputer - wprawdzie odkąd przesiadłem się na Spotify i Netflixa, to sporo miejsca na dysku oszczędzam, ale jednak nie chcę się gnieść na 256GB. Dlatego szukałem albo większego SSD, albo SSD+HDD.

Sprawdzę jeszcze po pracy ile realnie miejsca potrzebuję, żeby zachować minimum komfortu, ale raczej celuję w coś więcej niż 256GB.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W takim razie rzuć sobie jeszcze okiem na:

ASUS TUF Gaming FX504GE i5-8300H/8GB/480+1TB/Win10 - 4399 zł

Jest Windows 10, jest 480GB SSD i 1TB HDD, jest i5-8300H i GTX 1050Ti ;)

 

A wspomniany HP z GTX 1050Ti i 480GB SSD kosztuje 4449 zł:

HP Pavilion Gaming i5-8300H/8G/480PCIe/W10 1050Ti

Aczkolwiek tutaj już duża różnica za samo Ti względem Twojej propozycji z komputronika.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ach, kwestia kwoty - z uwagi na fakturę itd., 4300 zł jest absolutnie nie do przeskoczenia. :(

 

Edit: wszedłem na allegro, a tam trochę nowych możliwości, np. taki Dell - procesor ma nieco niższe osiągi od i5-8300H, ale ma a) GTX 1050 Ti, b) SSD+HD i c) z marszu 16GB pamięci.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten model który podajesz nie jest do końca nowy.

Laptop z wyprzedaży producenta Dell Outlet

 

Jeżeli bardzo zależy Ci aby był to Dell, to wyszła nowsza odsłona tego modelu z allegro.

Dell Inspiron G5 i5-8300H/8GB/240+1000/Win10 GTX1050Ti 4 349 zł

Matryca FULL HD IPS, solidne wykonanie ciekawy design, podświetlana klawiatura, dwa dyski wewnątrz laptopa, duża liczba złączy w tym Thunderbolt 3, dobry serwis gwarancyjny.

 

Choć moim zdaniem ciekawsza konfiguracja

Acer Aspire 7 i5-8300H/16G/240+1000/Win10 GTX1050Ti FHD 4399 zł

Matryca FULL HD matowa IPS, aluminiowa obudowa przy tym stonowany design, dwa dyski wewnątrz laptopa, większa ilość ram nie będziesz musiał martwić się na zapas, podświetlana klawiatura, przyjemne głośniki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Czekoladka, dzięki za propozycje i zwrócenie uwagi na outlet. :) Choć tak jak wspomniałem, 4300 zł brutto jest barierą nie do przeskoczenia nawet o 1 zł.

 

Acer Aspire 7 i5-8300H/8G/240+1000/Win10 GTX1050Ti FHD za 4149zł

Do biura spokojnie wystarczy, a i na bardziej zaawansowaną rozrywkę pozwoli. Ma przy tym stonowany design i już dwa dyski. W cenie jest też system operacyjny Windows 10. Aspire 7 obsługuje do 32GB pamięci.

 

Hmm, to jest ciekawe. Przyznam, że na wszelkie Acery i Asusy nie zwracałem uwagi - sam mam Acera (wprawdzie taniego netbooka) i niestety nie zrobił na mnie dobrego wrażenia, szybko zwolnił, padły mu przyciski przy touchpadzie, zaczął mieć jakieś dziwne crashe w losowych momentach. Poczytam jeszcze recenzje nt. tego modelu (chyba że sam masz z nim jakieś doświadczenie albo chociaż z samymi Acerami ze średniej półki?). Dell ma świetne opinie, jeśli chodzi o jakość wykonania i serwis gwarancyjny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zwróć uwagę że w Acerze przy przyszłej rozbudowie ram musisz wyciągnąć i wymienić obie kości, w perspektywie przyszłości będzie to zdecydowanie więcej kosztowne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zwróć uwagę że w Acerze przy przyszłej rozbudowie ram musisz wyciągnąć i wymienić obie kości, w perspektywie przyszłości będzie to zdecydowanie więcej kosztowne.

 

Na początek wystarczy, a w perspektywie spodziewane są dalsze obniżki pamięci. Pamięci w dualu to też wyższa wydajność.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...