Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Bunny99

Talerz w rozliczeniu i nowy SSD

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, słuchajcie oddałem miesiąc temu HDD (Toshiba P300) na reklamacje ponieważ głośno warkotał i uznali mi ją wymieniając na nówkę. Byłem dzisiaj w X-KOM'ie po odbiór i uzgodniłem że zostawię im ten HDD a zamówię SSD (odpuszczam już te talerzowe dyski, będzie mi tylko szumiał niepotrzebnie) i po prostu zapłacę za SSD te 165zł mniej.

 

Jaki SSD jest godny polecenia w okolicach ~450zł o pojemności ~500GB ?

 

Aktualnie posiadam w komputerze SSD - GOODRAM 480GB 2,5'' SSD MLC IRDM PRO (GEN2) i jestem zadowolony lecz w X-KOM'ie (a tylko ten sklep wchodzi w grę) jest niedostępny...

 

Dysk będzie używany głównie do magazynowania oraz gier (system i ważne aplikacje mam zainstalowane na GOODRAM'ie).

Fajnie jakby był na kościach MLC, w sklepie koleś z kolei mówił mi o Crucial 500GB 2,5" SATA SSD MX500 - kosztuje 369zł więc miał bym go za 2 stówki ale z tego co wiem jest na TLC 3D, niby te lepsze TLC ale nadal TLC ;)

 

Proszę o godne polecenia propozycje, będę bardzo wdzięczny. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Samsung 860 Evo jest najlepszy do 450 zł, jeżeli koniecznie chcesz MLC to za 429 zł jest ADATA SU900, no ale te 3D MLC w 16nm nie są aż takie dobre, Samsungowe V-NAND w 40nm są przynajmniej równie dobre.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Samsung 860 Evo jest najlepszy do 450 zł, jeżeli koniecznie chcesz MLC to za 429 zł jest ADATA SU900, no ale te 3D MLC w 16nm nie są aż takie dobre, Samsungowe V-NAND w 40nm są przynajmniej równie dobre.

 

Dzięki za odpowiedź, a jak wygląda ten Crucial MX500 na tle tego Samsunga ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na papierze sporo słabsze kości(16nm 3D TLC vs 40 nm 3D TLC) i kontroler(SM2258 - 4 kanały, 1 rdzeń vs Samsung MJX - 8 kanałów, 3 rdzenie), sporo niższa deklarowana ilość cykli zapisu(180 TBW vs 600 TBW), dynamiczny bufor SLC który nie będzie działał po zapisaniu 33.3% dysku, w praktyce MX500 jest nieco wolniejszy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...