Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Chawke

Karta po kopaniu z gwarancją

Rekomendowane odpowiedzi

Co o tym sądzicie? https://allegro.pl/xfx-radeon-rx-570-black-edition-4gb-fv-gw-24m-i7610868045.html#aboutSeller RX 570 w niezłej cenie z 24 gw, wiele osób kupuje karty od tego pana i ma same pozytywne opinie. Pytanie jeszcze co z gwarancją - jest sprzedającego, nie za bardzo się w tym orientuję więc proszę tu o pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jedyna słuszna gwarancja to gwarancja producenta. Gwarancja sprzedawcy to tak jakby jej nie było. Niemniej za 650 zł można ewentualnie zaryzykować - cena fajna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ech, czyli tak jak się spodziewałem. Ale faktycznie na nic się nie przyda ta gw? Co zrobi sprzedawca gdybym ją zareklamował, oddał na gwarancję itd? Albo co może zrobić?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jedyna słuszna gwarancja to gwarancja producenta. Gwarancja sprzedawcy to tak jakby jej nie było. Niemniej za 650 zł można ewentualnie zaryzykować - cena fajna.

MHM w Polsce gwarancja producenta na karte graficzną. mhm...

 

Tylko gwarancja sklepowa w dużej sieci, żadne gwarancje producenta za wyjątkiem EVGA.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, tylko że tam jest przynajmniej wiele pozytywnych opinii i jest to firma. Po prostu wolę coś chociaż minimalnie bardziej "pewnego".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sporo też zależy od samej koparki... czy były to kart dobijane na maksa bez dbałości o chłodzenie czy pracowały w "rozsądnych" ustawieniach w dobrze wentylowanym otoczeniu ale tego raczej się nie uda dowiedzieć... "niemiec płakał jak wyciągał z koparki którą uruchamiał tylko w niedzielę jak szedł do kościoła" :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, tylko że tam jest przynajmniej wiele pozytywnych opinii i jest to firma. Po prostu wolę coś chociaż minimalnie bardziej "pewnego".

 

jaka firma... reklamujesz ten badziew ? kupujesz z pewna gwara od morele , xkom itp . nie w jakies firmy / sklepy krzaki i tyle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość predatormax

jaka firma... reklamujesz ten badziew ? kupujesz z pewna gwara od morele , xkom itp . nie w jakies firmy / sklepy krzaki i tyle

 

Facet w moim mieście prócz x-kom i podobnie słynnych sklepów z internetu jest jeden,prócz tego mam dwa sklepy komputerowe jak ty to nazywasz (krzak) które mają identyczny jak nie dłuższy staż na rynku od x-kom,morele itd,to nie strasz ludzi jak g wiesz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A właśnie, co do rękojmi, jest tam takie coś jak "rękojmia dla przedsiębiorców" (1 rok) czy to znaczy, że ja jako taki zwykły "ktoś" nie będę mógł się na nią powoływać? Sorki jeśli kompletnie nie ogarniam, ale podzespoły kupuję pierwszy raz a z gwarancji/rękojmi jeszcze nigdy nie miałem potrzeby korzystać.

 

edit: ajaj, pokręciłem całkowicie, tam jest "rękojmia wyłączona dla przedsiębiorców", a czas na reklamację to 1 rok :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przeciez mozna kupic po 600zl od reki

 

https://allegro.pl/karta-graficzna-xfx-rx-570-rs-black-4gb-gwarancja-i7619810339.html

 

 

a jak sie poczeka troche to sa i aukcje po 500-550 zl / kup teraz lub licytacje . rynek zalany jest pokoparkowcami

Serdecznie odradzam użytkownika kulas27. Wziąłem właśnie od niego RX 570 - spójrz w temat (Nowy zakup MSI RX 570)... Owszem w pełni działa, ale nie będzie Ci chciał dać jakiejkolwiek rękojmi, ew. 2 dni + nazmyśla Ci, że to niepokoparkowa + nie ma na nie dowodu zakupu, na szczęście wyjaśniłem sytuację indywidualnie ze sklepem. Był u mnie osobiście w domu. Kartę zostawiłem bo działa i tylko dlatego, jednak na Twoim miejscu szukałbym po 1 z odbiorem osobistym w Twoim mieście, po drugie z kompletem kwitów ze znanego sklepu np. xkom

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przecież na emagu za dwie stówki więcej, masz tą samą kartę, tylko nówkę a nie pokoparkowy szrot. Jeszcze pewno bios zmodyfikowany w tej używce.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten sprzedawca ma 400 pozytywnych opinii i pisze że daje dowód zakupu, paragon itd dlatego "w miarę mu ufam". Raz się żyje, zaryzykuję i za kilka dni napiszę jak to wygląda.

 

B@nita - widzisz 200zł robi jednak dużą różnicę, i tak już wychodzę poza zakładany budżet na peceta.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To przecież firma koparkowa, oni nie dadzą Ci żadnej normalnej gwarancji tylko swoją. Za jakiś czas się zwiną lub zmienią profil działalności i możesz zapomnieć o jakiejkolwiek reklamacji. Póki ma jeszcze sporo szrotu na stanie to wymieni na inną, później będzie odrzucał powołując się np. na uszkodzenie z winy użytkownika. Spójrz na daty pierwszych komentarzy: 8 sie 2018

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przecież na emagu za dwie stówki więcej, masz tą samą kartę, tylko nówkę a nie pokoparkowy szrot. Jeszcze pewno bios zmodyfikowany w tej używce.

 

 

jedyny szrot jaki widze to twoj R9 w sygnie. Jesli karta w koparze pracowała kilka miesiecy i jest gwarancja w normalnym sklepie, to taka karta jest lepsza od niejednego uzytkownika tego forum. Taka jest prawda, nie ma nic gorszego co katowana karta w obudowie za 150zł z podbitym napieciem na rdzeniu na maxa.

 

Chawke gosc wystawia ci fakture Vat, czyli ma firme, placi podatki, szrotu ci nie sprzeda. Do tego w opisie napisał, ze dorzuca fakture badz paragon, takze jak mniemam, karta jest na gwarancji jakiegos innego sklepu na te 24 miesiace. Do tego Masz rekojmie minimum rok od tej firmy co Ci sprzedaje. Uwazam, ze karta warta rozwazenia.

 

To przecież firma koparkowa, oni nie dadzą Ci żadnej normalnej gwarancji tylko swoją. Za jakiś czas się zwiną lub zmienią profil działalności i możesz zapomnieć o jakiejkolwiek reklamacji. Póki ma jeszcze sporo szrotu na stanie to wymieni na inną, później będzie odrzucał powołując się np. na uszkodzenie z winy użytkownika. Spójrz na daty pierwszych komentarzy: 8 sie 2018

 

 

od kiedy wiek firmy sprawdza sie po wpisach w allegro, kolejny madry, ehh skad wy sie bierzecie??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zacpac przeczytałeś co w ogóle napisał Banita i ja? Mam wrażenie, że masz jakiś związek z tym sprzedawca lub sam sprzedajesz ten szrot i trzeba urabiać ludzi. Gościu jeśli ma fakturę na firmę na xxx egzempalrzy to Ci jej nie da. Daje swoją własną która jest g** warta.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zacpac przeczytałeś co w ogóle napisał Banita i ja? Mam wrażenie, że masz jakiś związek z tym sprzedawca lub sam sprzedajesz ten szrot i trzeba urabiać ludzi. Gościu jeśli ma fakturę na firmę na xxx egzempalrzy to Ci jej nie da. Daje swoją własną która jest g** warta.

 

 

to ci da jej kopie, ty znasz w ogole prawo UE?? Co do mojego zwiazku z nim to jestesmy para.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jedyny szrot jaki widze to twoj R9 w sygnie. Jesli karta w koparze pracowała kilka miesiecy i jest gwarancja w normalnym sklepie, to taka karta jest lepsza od niejednego uzytkownika tego forum. Taka jest prawda, nie ma nic gorszego co katowana karta w obudowie za 150zł z podbitym napieciem na rdzeniu na maxa.

 

Chawke gosc wystawia ci fakture Vat, czyli ma firme, placi podatki, szrotu ci nie sprzeda. Do tego w opisie napisał, ze dorzuca fakture badz paragon, takze jak mniemam, karta jest na gwarancji jakiegos innego sklepu na te 24 miesiace. Do tego Masz rekojmie minimum rok od tej firmy co Ci sprzedaje. Uwazam, ze karta warta rozwazenia.

 

Frustracja kolejnego górnika?? lol2.gif

Ten szrot o którym wspomniałeś, pozwala mi jeszcze płynnie grac w takiego Far cry 5 czy Dishonored 2 a kosztował grosze w porównaniu do dzisiejszych cen.

 

 

? Co do mojego zwiazku z nim to jestesmy para.

 

I powodzenia na nowej drodze życia...lol2.gif

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Polinista sie odezwal, wg. ktorego paragrafu , badz prawa gwarancja nie przysluguje?? Czekam na merytoryczna odp. Polskich znakow sie czepiaj, jak nie rozumiesz, skorzystaj z pomocy rodzicow.

Trudno zrozumieć, że dostaniesz tylko f-vat wystawianą przez tą firemke? Nie otrzymasz żadnej gwarancji sklepu/hurtowni w której oni kupili bo ona przysługuje tyle im (ponieważ jest mocno wątpliwe abyś otrzymał oryginalny dowód zakupu i gwarancję, poza tym gównosklepy robią problemy). Z reklamacją wystepujesz tylko tam gdzie kupiłeś. Jeśli jest inaczej to mnie popraw.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

po to jest opcja pytaj, aby takiego sprzedawce zapytac, jesli ma oryginalny paragon to z jakiego on jest sklepu, a jesli nie ma spr po nipie jak dlugo jego firma jest na rynku, czytaj placi podatki. Im dluzej, tym masz wieksze prawdopodobieństwo, ze firma sie utrzyma. Rebranding dobrze prosperujacej firmy jest nieopłacalny, tak samo jak jej nagle zamkniecie. Do meritum, gosc obraca kartami po koparkach, mysle, ze nie dowazylbyl sie dawac tylko swojej gwary( no chyba, ze kupil okazyjnie za granica), mysle ze ma oryginalny dowod zakupu, ktory nawet z 5 reki uzna , 60-70% sklepow w Polsce. Do meritum, zadnym kopaczem nie bylem i nie bede, ale juz nie moge czytac, tych postow, ze te karty to szrot. Skoro producent gwarantuje działanie sprzetu 24h/dobe przez 3-5 lat to chyba ma do tego podstawy, zadna korporacja, nie bedzie dokladala do interesu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...