Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

szymcio77

ASUS RT-AC51U słaby zasieg

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Posiadam router ASUS RT-AC51U ale mam słaby zasięg dodam że mieszkam w bloku i planuje zmienić router na taki http://allegro.pl/ShowItem2.php?item=7466129937 i mam pytanie czy to będzie dobry wybór ?

Dodam jeszcze że na innym forum polecali mi taki router https://www.komputronik.pl/product/545664/tp-link-archer-c5.html

Który będzie lepszym wyborem ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Który będzie lepszym wyborem ?

Żaden, jeśli nie będzie umieszczony w centralnym punkcie mieszkania żeby zapewnić równomierne pokrycie zasięgiem. Pewnie router stoi gdzieś w salonie przy TV a na drugim końcu brak zasięgu...

Na początek zainstaluj na kompie inSIDDer (ale v3 bo darmowy) lub Wifi Analyzer na Androida. Sprawdź co tam słychać w eterze, w razie czego pokaż screeny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tutaj jest screen z tej aplikacj na androida

Chyba nie dodałeś screena...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale gdzie robiłeś te screeny? Przy samym routerze? Siła sygnału -36dBm to jest rewelacyjny poziom, poza tym brak sieci które mogłyby zakłócić połączenie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to metr od routera masz super zasięg, lepszego mieć nie będziesz. Daj wyniki z miejsca gdzie masz problem...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Umieść router w centralnej części mieszkania, to będziesz miał dobry zasięg i w kuchni.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zasięg jest OK. W czyms ci przeszkadza, że masz 2/3 kreski a nie 4 ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak jak napisałem wyżej, umieść router w centralnej części mieszkania, to będziesz miał dobry zasięg i w kuchni. Ewentualnie można spróbować transmitery PLC (np. od test na pclab) jeśli obwody są na jednej fazie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...