Skocz do zawartości
Killer85

Ryzen 5 2600-przekłamania temperatur

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Złożyłem wczoraj zestaw na AMD z siga jednak popełniłem błąd bo zostawiłem fabryczną pastę na coolerze od AMD i procesor się nieco grzeje w grach bo dziś odbiorę CRYORIG H7+zapinka na AMD(słyszałem o problemach...zobaczymy jak zamontuję czy to prawda)

 

Problemem lub nie są dziwnie wysokie temperatury pokazane na screenie...czy to są zwykłe przekłamania?

 

 

1981b065aae803a02603b8ea203fae97_orig.jpg

Edytowane przez Killer85

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ło jezu moje oczy....mniejszego nie miałeś? :E

 

Może na początek pobierz nowsze HWinfo?

A może stary bios? Niemożliwe żebyś miał takie temperatury nawet na fabrycznym chłodzeniu.

Edytowane przez Mar_S

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sorki...

 

W sumie bios jest nowszy do tej płyty...

 

Ale w tym przypadku to wina programu raczej

 

583861713b1f544feb3a39ff938b9610_orig.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Złożyłem wczoraj zestaw na AMD z siga jednak popełniłem błąd bo zostawiłem fabryczną pastę na coolerze od AMD i procesor się nieco grzeje w grach bo dziś odbiorę CRYORIG H7+zapinka na AMD(słyszałem o problemach...zobaczymy jak zamontuję czy to prawda)

 

Problemem lub nie są dziwnie wysokie temperatury pokazane na screenie...czy to są zwykłe przekłamania?

 

 

1981b065aae803a02603b8ea203fae97_orig.jpg

 

Witaj,

od kilku dni posiadam Ryzen 5 2600 na stockowym coolerze (czekam na zestaw montazowy do Fortisa 3 v1, na AM4) i temp max jakie widzialem podczas AC Origins, wszystko na full, to 71-73.

 

Jeszcze zapytam przy okazji, tez masz takie skoki temp procesora, ze np. pod windowsem temperatura skacze o ~10 stopni (w ciagu 1-2sek) do gory i po 2-3sek znowu sie normalizuje?

Edytowane przez mad0

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sorki...

 

W sumie bios jest nowszy do tej płyty...

 

Ale w tym przypadku to wina programu raczej

No widzisz? Mówiłem że wszystko gra... :E

Edytowane przez Mar_S

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie zabardzo gra bo wczoraj moim oczom ukazały się dziwne kropeczki na ekranie,dziś wybudziłem kompa to się zwiesił i pomógł reset,widziałem także dziś jak ekran migał na czerwono...

 

Wczoraj testowałem GPU chociażby w teście GPUz a potem w GTA5 i nic się nie działo co jest dziwne...

Pozostają mi testy ramu

 

Na wszystko mam gwarancję więc luz

 

Jeszcze zapytam przy okazji, tez masz takie skoki temp procesora, ze np. pod windowsem temperatura skacze o ~10 stopni (w ciagu 1-2sek) do gory i po 2-3sek znowu sie normalizuje?

 

Raczej tak

Edytowane przez Killer85

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam też jajca wszelakie po ostatnim apdejcie Windows, na przykład BSOD albo zwiecha w idle czego w życiu wcześniej nie miałem. ;)

Się wkurzę to zrobię format i zablokuję Windows Update.

 

Obserwuj, wszystko nowe, ma gwarancję to musi działać, jak nie to odsyłać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tyle że ja mam wcześniejszą wersję Win 10...WU zablokowane

 

Potestuję przez weekend,zobaczymy co wyjdzie...dzięki za porady ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam też jajca wszelakie po ostatnim apdejcie Windows, na przykład BSOD albo zwiecha w idle czego w życiu wcześniej nie miałem. ;)

Się wkurzę to zrobię format i zablokuję Windows Update.

 

Obserwuj, wszystko nowe, ma gwarancję to musi działać, jak nie to odsyłać.

Wez daj spokoj, ja mam plyte B450 Tomahawk i ramy 2x4GB z listy kompatybilnosci HyperX Predator XMP 2x4GB 3200MHz DDR4 CL16 (HX432C16PB3K2/8) i za ch... nie chca pojsc na 3200 (odpalac sie odpala, ale BSOD w idlu, zamyka gry i wychodzi do pulpitu i nie przechodzi aida memory stress test)

Chociaz watpie zeby sam windows mial cos do tego, bo jak testuje ramy poprzez mdsched.exe, to pokazuje bledy na 3200

Pisze z MSI i sa zdziwieni, maja testowac je jeszcze raz.

Edytowane przez mad0

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pierwsza zasada na Ryzenie, unikać jak ognia Hynixa :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pierwsza zasada na Ryzenie, unikać jak ognia Hynixa :E

:E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pierwsza zasada na Ryzenie, unikać jak ognia Hynixa :E

Zobaczymy co wymysla, mam jeszcze kilka dni do zwrotu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

https://www.amd.com/en/technologies/ryzen-master

https://www.amd.com/en/support/chipsets/amd-socket-am4/b450

 

Jak jeszcze nie wgrałeś to wgraj sobie to i sprawdzaj temperatury w Ryzen Masterze, acz ja osobiście preferuję HWMonitor.

 

Jest szansa że nierówno przylega chłodzenie do procesora jeśli gdzieś się pomyliłeś przykręcając je (trzeba dokręcać stopniowo, na krzyż). Co do montażu H7 na AM4 to najlepiej jest wyjąć mobo i montować chłodzenie "na stole".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z Ryzenami jest ciekawy temat. Sam posiadam od niedawna R5 1600X i jest tak ja w tym temacie.

Cykliczne skoki temperatury co kilka sekund. Dodatkowo odczyty napięć i temperatur to niezły zgryz :D

Staram się uśredniać temperatury pomiędzy programami :P żart. MSI Afterburner pokazuje chyba prawidłowo max do 60st. Pastę jakąś srebrną użyłem.

Pomijam fakt, że zegar mam na starcie 3,7GHz na wszystkich 6rdzeniach...

Co by nie było, całość chodzi bardzo stabilnie, jeszcze nie miałem zwiechy od nowości (4tyg).

Obawiałem się bardzo, że Ryzen to tradycyjnie grzałka. Lecz w zamkniętej budzie w grach wentyle nie startują ponad próg słyszalności. Może to też dlatego, że w Novigradzie mam użycie procka na 25-30% przy 50fps :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

HWinfo u mnie oprócz Ryzen Mastera najlepiej pokazywało temperatury, a te cykliczne skoki temperatury są przez PBO i xfr. Po wyłączeniu tych opcji w biosie temperatura bardzo stabilna. Generalnie u mnie też napięcie procesora przy włączonych wyżej wymienionych opcjach skakało na krótki moment nawet do 1.50V, ale to ponoć normalne. Za to w ciągu tygodnia zaliczyłem 2 shutdowny bez żadnego blue screena podczas włączania gry/idle, ale to raczej przez OC ramu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie. RAM ;) Ja mam Patrioty Viper 3000 i działają tylko z swoim XMP na 3000. Podniesienie taktowania ramu nawet niewiele z miejsca destabilizuje system. Nie pomaga zwiękdzenie VRAM. U mnie ważne też było prawidłowe obsadzenie slotów. Niby wszystko było ok na 3200, ale Prime95 szybko zaczynał się wysadzać na kolejnych wątkach. Teraz beton stabilnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z Ryzenami jest ciekawy temat. Sam posiadam od niedawna R5 1600X i jest tak ja w tym temacie.

Cykliczne skoki temperatury co kilka sekund. Dodatkowo odczyty napięć i temperatur to niezły zgryz :D

Staram się uśredniać temperatury pomiędzy programami :P żart. MSI Afterburner pokazuje chyba prawidłowo max do 60st. Pastę jakąś srebrną użyłem.

Pomijam fakt, że zegar mam na starcie 3,7GHz na wszystkich 6rdzeniach...

Co by nie było, całość chodzi bardzo stabilnie, jeszcze nie miałem zwiechy od nowości (4tyg).

Obawiałem się bardzo, że Ryzen to tradycyjnie grzałka. Lecz w zamkniętej budzie w grach wentyle nie startują ponad próg słyszalności. Może to też dlatego, że w Novigradzie mam użycie procka na 25-30% przy 50fps :)

Moj tez na starcie trzymal 3,4GHz nawet w idlu, zmienilem w planie zasilania "Minimalny stan procesora" z 90% na 5% i teraz obniza taktowania pod windowsem.

Edytowane przez mad0

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z Ryzenami jest ciekawy temat. Sam posiadam od niedawna R5 1600X i jest tak ja w tym temacie.

Cykliczne skoki temperatury co kilka sekund. Dodatkowo odczyty napięć i temperatur to niezły zgryz :D

Staram się uśredniać temperatury pomiędzy programami :P żart. MSI Afterburner pokazuje chyba prawidłowo max do 60st. Pastę jakąś srebrną użyłem.

Pomijam fakt, że zegar mam na starcie 3,7GHz na wszystkich 6rdzeniach...

Co by nie było, całość chodzi bardzo stabilnie, jeszcze nie miałem zwiechy od nowości (4tyg).

Obawiałem się bardzo, że Ryzen to tradycyjnie grzałka. Lecz w zamkniętej budzie w grach wentyle nie startują ponad próg słyszalności. Może to też dlatego, że w Novigradzie mam użycie procka na 25-30% przy 50fps :)

Też tak mam z temperaturami i uznałem, że ten typ tak ma.

Phenom rozgrzewał się znacznie wolniej, a na Ryzenie w ciągu 2/3 sekund temperatura potrafi z 40 skoczyć na blisko 70.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie. RAM ;) Ja mam Patrioty Viper 3000 i działają tylko z swoim XMP na 3000. Podniesienie taktowania ramu nawet niewiele z miejsca destabilizuje system. Nie pomaga zwiękdzenie VRAM. U mnie ważne też było prawidłowe obsadzenie slotów. Niby wszystko było ok na 3200, ale Prime95 szybko zaczynał się wysadzać na kolejnych wątkach. Teraz beton stabilnie.

 

Właśnie to jest dziwne, bo u mnie po nawet ponad godzinie Prima nie wywalało żadnych błędów, a potrafił się właśnie przez OC ramu wyłączyć bez powodu podczas włączania CS'a :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I jeszcze jedna ciekawostka u mnie występuje. Aida64 pokazuje pobór mocy.

Otóż w Prime95 obciąża procka na max, co daje 95W mocy traconej.

Regulując napięcie zasilania procka w biosie w zakresie 1.2 - 1.35 nie zmienia to kompletnie poboru mocy i (chyba) temperatur. Natomiast Aida pokazuje prawidłowo napięcie ustawione w biosie :)

Zawsze (od 10lat) miałem Intela i niektóre rzeczy w AMD są dla mnie nowe i chyba jeszcze niezrozumiałe.

A ktoś z Was próbował odpalać platformę z Ryzenem 2gen pod kontrolą Win7?

 

To faktycznie dziwne że na Prime nic, a przy ładowaniu wywala. Wniosek, że chyba nie ma co kręcić pamięci. Jak to w AMD - gardzi pamiątkami od wieki wieków :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I jeszcze jedna ciekawostka u mnie występuje. Aida64 pokazuje pobór mocy.

Otóż w Prime95 obciąża procka na max, co daje 95W mocy traconej.

Regulując napięcie zasilania procka w biosie w zakresie 1.2 - 1.35 nie zmienia to kompletnie poboru mocy i (chyba) temperatur. Natomiast Aida pokazuje prawidłowo napięcie ustawione w biosie :)

Zawsze (od 10lat) miałem Intela i niektóre rzeczy w AMD są dla mnie nowe i chyba jeszcze niezrozumiałe.

A ktoś z Was próbował odpalać platformę z Ryzenem 2gen pod kontrolą Win7?

 

To faktycznie dziwne że na Prime nic, a przy ładowaniu wywala. Wniosek, że chyba nie ma co kręcić pamięci. Jak to w AMD - gardzi pamiątkami od wieki wieków :D

Ryzen dużo zyskuje na dobrych taktowaniach i opóźnieniach pamięci. Więcej niż intel. Jest sporo testów wystarczy kliknąć odpowiednią ilość znaków w dobrej kolejności i gotowe.

Edytowane przez mefisto777

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

https://www.amd.com/en/technologies/ryzen-master

https://www.amd.com/en/support/chipsets/amd-socket-am4/b450

 

Jak jeszcze nie wgrałeś to wgraj sobie to i sprawdzaj temperatury w Ryzen Masterze, acz ja osobiście preferuję HWMonitor.

 

Jest szansa że nierówno przylega chłodzenie do procesora jeśli gdzieś się pomyliłeś przykręcając je (trzeba dokręcać stopniowo, na krzyż). Co do montażu H7 na AM4 to najlepiej jest wyjąć mobo i montować chłodzenie "na stole".

Tak robiłem i temperatury dobijają do 80 stopni w stresie a w grach ponad 70 a w pokoju 18 stopni na tym oryginalnym chłodzeniu od AMD

 

Jutro zmieniam na CRYORIG H7+ pasta Gelid GC Extreme

 

ps.

Robiłem test GPU w VAlley benchmark i żadnych artefaktów nie było

Jutro testy RAM

Edytowane przez Killer85

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak robiłem i temperatury dobijają do 80 stopni w stresie a w grach ponad 70 a w pokoju 18 stopni na tym oryginalnym chłodzeniu od AMD

 

Jutro zmieniam na CRYORIG H7+ pasta Gelid GC Extreme

 

ps.

Robiłem test GPU w VAlley benchmark i żadnych artefaktów nie było

Jutro testy RAM

Jak tam, jakie masz temperatury na nowym chlodzeniu? U mnie na Fortis 3 w idlu okolo 32 a w grach do 50 i czasem przebija troche, zalezy jeszcze jak obroty ustawie.

No i w koncu znalazlem dobre pamieci do B450 tomahawk (moze sie to komus przyda):

- DDR4 8GB (2x4GB) 3200MHz CL16 G.Skill Ripjaws5 (F4-3200C16D-8GVKB)do bani, nie trzymaly 3200 a i momentami na 3000 wywalalo BSOD;

- HyperX Predator XMP 2x4GB 3200MHz DDR4 CL16 (HX432C16PB3K2/8) - o 3200 zapomnij, mimo QVL (support MSI sprawdzal 2 razy i u nich chodzily ok), na 3000 stabilnie;

- Corsair Vengeance LPX DDR4 2 x 8GB 3000MHz CL15 (CMK16GX4M2B3000C15R) REWELACJA!, 3000 (cl14), 3200 (cl14), 3333(cl15), 3466 (cl16) stabilnie jak skala, i wszystko na max 1.36v, wiecej nie sprawdzalem.

Edytowane przez mad0

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

35 w IDLU(otwarta przeglądarka z wieloma kartami)w grach około 50 stopni i jest cicho

Pamięci dałem o jedno oczko niżej niż 3000MHz i wspominanych artefaktów nie ma

 

Temperatury pójdą jeszcze pewnie w dół kilka stopni bo mam tylko 1 wentyl na tyle...w planach zakup beQuiet 2x140mm na top i 1x120mm na tył

 

U mnie dodatkowo atmosferę podgrzewa zasilacz bo u mnie chodzi pasywnie- pobór mocy mam ok.200W a wentylator uruchamia się od 260W(Ultra Low Noise,Zero RPM Mode)

Edytowane przez Killer85

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

od kilku dni posiadam Ryzen 5 2600 na stockowym coolerze (czekam na zestaw montazowy do Fortisa 3 v1, na AM4) i temp max jakie widzialem podczas AC Origins, wszystko na full, to 71-73.

 

Jeszcze zapytam przy okazji, tez masz takie skoki temp procesora, ze np. pod windowsem temperatura skacze o ~10 stopni (w ciagu 1-2sek) do gory i po 2-3sek znowu sie normalizuje?

 

Też miałem takie skoki temperatury jak nie był podkręcony, na stałych 3850MHz bez zmian napięcia trzyma już stabilnie, nie skacze, stockowy cooler to padaka, też rozgrzewało cepa do 75 stopni nawet przy 1070Ti, teraz mam Fortisa 3 i tempy nie przekraczają 50 stopni + 3 wiatraki z przodu, 2 na górze i jeden z tyłu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...