Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Grekarn

Upgrade komputera do filmów 4k.

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Mam taki problem, tną mi filmy w 4k. Moja konfiguracja:

procesor 2500k@4,5 Ghz

karta Gtx 970 4MB

4 GB ram

dysk ssd 512

monitor 32 cala aoc q3279vwfd8.

 

Komputer służy mi do:

90% filmy, youtube, www

10% gry w zasadzie tylko jedna gra Warhammer online Ror

 

I co tu zmienić by można by było oglądać filmy bez zacinania się?

 

Dziękuję za pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na youtube się zacinają czy gdzie?

GTX 970 powinien ogarniać 4k @ H264, jeżeli chcesz 4k @ HEVC oraz 4k @ VP9, to potrzebujesz GTXa 950/960 lub Pascala/Volte/Turinga, ewentualnie procesor Intela z serii 7xxx(Kaby Laky) lub 8xxx(Coffee Lake).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam, przy połączeniu i5 4690K i GTX970 filmiki w 4K chodziły całkiem płynnie. W jakiej przeglądarce oglądasz filmy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaki kodek filmów i odtwarzacz na komputerze? Do youtube potrzebujesz karty ze wsparciem dekodowania VP9, lista powyżej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Napisz jakiej przeglądarki używasz oraz jakiego programu używasz do oglądania filmów.

 

Ja polecam Firefoxa lub chrome. Program to media Player clasic oraz kodeki. Albo cccp lub K-Lite Codec Pack

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hevc max do 30 fps i średnim bt powinien chodzić elegancko na dxva ale to nie jest konfig do odpalania nowszych kodeków. Dodatkowo weź pod uwagę, że oprócz zdekodowania materiału 4k u ciebie konieczny jest jeszcze downscaling a ten również zjada zasoby.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do oglądania filmów używam Allplayer 8.2

Przeglądarka chrome.

żadnych kodeków nie instalowałem, po porostu zainstalowałem Allplayera 8.2.

System win 8.1 64 bit.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zainstalowałem media player classic i kodeki, jest o wiele lepiej tylko na szybkich scenach minimalnie klatkuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałeś stary Player możesz się pobawić i ustawić żeby film był odważny za pomocą karty graficznej powinno to odciążyć cpu które jest już trochę leciwe. Jakie kodeki zainstalowałem cccp czy k Little. Choć ma trochę lepsze wsparcie dla 4k i ciężkich kidekow

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałeś stary Player możesz się pobawić i ustawić żeby film był odważny za pomocą karty graficznej powinno to odciążyć cpu które jest już trochę leciwe. Jakie kodeki zainstalowałem cccp czy k Little. Choć ma trochę lepsze wsparcie dla 4k i ciężkich kidekow

 

Gdzie ta opcja jest by zmienić na obsługę gpu zamiast procesora? Zainstalowałem kodeki k litte pack 1452 mega.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam, przy połączeniu i5 4690K i GTX970 filmiki w 4K chodziły całkiem płynnie.

... przy HEVC może te z niskim FPS. Do wysokiej jakości filmów HEVC 4K 50-60FPS ten zestaw jest za słaby ... co innego GTX 1050 lub Radeon RX460 które dopalają HEVC. Nie mniej jednak odradzałbym przesiadkę z GTX970 na słabszą kartę w 3D, bo kolega z powodu gier mógłby być zawiedziony. Swoją drogą jestem ciekaw, czy taki Ryzen 2600 bez wspomagania GPU dałby sobie radę z 4K 60FPS HEVC.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ustaw też API na DXVA11.

 

Napisz mi proszę gdzie to ustawić.

 

 

Pomyśle nad zmiana karty graficznej na jakiegoś radeona, przy okazji skorzystam z free sync.

 

Dziękuje za pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

procesor 2500k@4,5 Ghz

karta Gtx 970 4MB

Miałem taki cfg i nawet filmy 4k remux avc chodzą bez problemu.

 

Spróbuj "pot player". Moim zdaniem najlepszy obecnie program do konfigurowania i oglądania filmów na pc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem taki cfg i nawet filmy 4k remux avc chodzą bez problemu.

4K AVC 24 FPS to nawet na moim i5 2400 non OC bez dopalania kartą graficzną chodziły płynnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Napisz mi proszę gdzie to ustawić.

 

 

Pomyśle nad zmiana karty graficznej na jakiegoś radeona, przy okazji skorzystam z free sync.

 

Dziękuje za pomoc.

Podczas odtwarzania filmu:

PPM -> Filtry -> LAV Video Decoder -> Hardware Decoder to use -> D3D11

Jeżeli kupisz Radeona to nie będziesz miał dekodowania VP9 na youtube, więc nie ruszą Ci filmy w 4k 60 FPS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Problem rozwiązany. Dziękuję za pomoc. Allplayer okazał się za słaby na filmy 4k.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...