Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

radus19

Modernizacja laptopa HP G72

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, kolega posiada laptopa HP G72. Chce sobie go zmodernizować, gdyż powoli przestaje spełniać jego oczekiwania, szczególnie po aktualizacji do Win10.

Laptopa używa w domu do codziennego użytku filmy, internet, grafika jak i w pracy do diagnostyki samochodowej. Doradziłem zmianę procesora na i7qm, zmianę dysku na SSD i dołożenie ramu do 8gb tak by pracował w dual Chanel. Proszę o radę, szczególnie czy da radę podmienić obecny tam i3 330m na i7qm. Dziękuję.

 

Specyfikacja: HP G72, i3 330m, 4gb ram, 500gb HDD, HD 5470

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wymień na początek sam dysk SSD i dołóż ram już powinno postawić to model na nogi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolega chce jeszcze na tym laptopie popracować min 3 lata, więc chyba ta i7 demka się przyda. Pytanie czy te modele występowały z i7qm?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zależy który to dokładnie model lecz na 90% tak.

Jest to Hp G72 120ew z chipsetem hm55. Napisałem do supportu Hp z pytaniem czy ten laptop obsługuje procesory 4c/8t i dostałem odpowiedź, że nie. Przysłali link do manuala tego laptopa link:

 

Mój link

 

Na str 11tej tego manuala pisze, że obsługuje tylko: i3 330m, i3 350m, i5 430m, i5 520m, i5 540m, i7 620m, czyli wszystkie 2c/4t.

 

A na stronie Cpu upgrade chipsetu HM55 pisze, że obsługuje nawet i7 840qm czyli 4c/8t.

 

link: Mój link

 

Sam już nie wiem komu wierzyć bo według Hp wchodzi max i7 620m 2c/4t,a koszt jego to ok 300zł, gdzie tu opłacalność??? I7 720qm idzie kupić za 100zł ale komu tu wierzyć czy zadziała?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam muszę podbić post, dziś muszę zamówić procesor, więc ponawiam pytanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla potomnych może się komuś przyda, i7 720QM śmiga na tym laptopie ;-) Temat do zamknięcia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla potomnych może się komuś przyda, i7 720QM śmiga na tym laptopie ;-) Temat do zamknięcia.

Hej,

 

nie masz problemów z chłodzeniem proca?

 

Jak to wygląda z grafiką? Zamówiłem do swojego 820qm i w sumie nie wiem teraz czego się spodziewać :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...